Ухвала від 17.05.2016 по справі 805/194/16-а

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про повернення апеляційної скарги

17 травня 2016 р. справа №805/194/16-а

Суддя-доповідач Донецького апеляційного адміністративного суду Компанієць І.Д., розглянувши апеляційну скаргу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 03 березня 2016 р. у справі № 805/194/16-а (головуючий І інстанції Бабаш Г.П.) за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області, Краматорського міського відділу Головного управління Міністерства Внутрішніх Справ України Донецької області про про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання видати довідку про заробітну плпату за час роботи на ЧАЕС,-

ВСТАНОВИВ:

До Донецького апеляційного адміністративного суду надійшла адміністративна справа № 805/194/16-а з апеляційною скаргою Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 03 березня 2016 р.

Ухвалою судді-доповідача Донецького апеляційного адміністративного суду від 11 квітня 2016 року апеляційна скарга Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 03 березня 2016 р. у справі № 805/194/16-а залишена без руху з наданням терміну для усунення виявлених судом недоліків апеляційної скарги, протягом семи днів з наступного дня після отримання копії ухвали, а саме: подання документу про сплату судового збору в сумі 606,32 грн.

Копію ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду від 11.04.2016 року відповідач отримав 18.04.2016 року, що підтверджено матеріалами справи (а.с. 66).

На адресу Донецького апеляційного адміністративного суду від апелянта надійшло клопотання про відстрочення сплати судового збору, в обґрунтування якого, апелянт посилається на незадовільний майновий стан, який не дозволяє сплатити судовий збір.

Ознайомившись з даним клопотанням суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Тобто, відстрочення сплати судового збору є правом суду, але не його обов'язком.

Суд зазначає, що на підтвердження обставин, зазначених у клопотанні, апелянтом не додано будь-яких доказів, а тому відмовляє у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.

Станом на 17 травня 2016 року вимоги ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду від 11 квітня 2016 року про залишення апеляційної скарги без руху виконані не були.

За приписами ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу. Відповідно до ч. 7 ст. 189 КАС України ухвали про повернення апеляційної скарги або відмову у відкритті апеляційного провадження можуть бути оскаржені в касаційному порядку.

Згідно п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

Повернення апеляційної скарги не позбавляє особу права на апеляційне оскарження.

Строк подачі апеляційної скарги при наявності поважних причин його пропущення може бути поновлений судом апеляційної інстанції за заявою скаржника.

У зв'язку із невиконанням ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду від 11 квітня 2016 року, суд дійшов висновку про необхідність повернення апеляційної скарги Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області.

Керуючись ст. 108, 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області про відстрочення сплати судового збору - відмовити.

Апеляційну скаргу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 03 березня 2016 р. у справі № 805/194/16-а - повернути апелянту.

Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів з дня отримання її копії.

Суддя-доповідач: І.Д. Компанієць

Попередній документ
57727036
Наступний документ
57727038
Інформація про рішення:
№ рішення: 57727037
№ справи: 805/194/16-а
Дата рішення: 17.05.2016
Дата публікації: 19.05.2016
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Донецький апеляційний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Справи зі спорів з відносин публічної служби, зокрема справи щодо:; звільнення з публічної служби