Ухвала від 16.05.2016 по справі 826/7425/16

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

16 травня 2016 року м. Київ № 826/7425/16

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва - Аблов Є.В., розглянувши матеріали подання Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві до повного товариства «Ломбард ГРОССІНГ ФІНАНСИ ЛТД і КОМПАНІЇ» про стягнення коштів з рахунків платника податків,-

ВСТАНОВИВ:

З поданням до суду звернулась Державна податкова інспекція у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві до повного товариства «Ломбард ГРОССІНГ ФІНАНСИ ЛТД і КОМПАНІЇ» про стягнення коштів з рахунків платника податків.

Ознайомившись із поданням та доданими до нього документами, суд дійшов висновку про необхідність залишення подання без руху з огляду на наступне.

Частиною 3 ст.183-3 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) передбачено, що подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинно містити: найменування адміністративного суду; найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку заявника; найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, якщо такий відомий, відносно сторони, до якої застосовуються заходи, передбачені частиною першою цієї статті; підстави звернення з поданням, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника; перелік документів та інших матеріалів, що додаються; підпис уповноваженої особи суб'єкта владних повноважень, що скріплюється печаткою.

Частиною третьою ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

За визначенням статті 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Відповідно до частини першої статті 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Тобто, Закон України "Про судовий збір" передбачає сплату судового збору за подання до суду позовної заяви чи будь-якої іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Одночасно Закон України "Про судовий збір" визначає випадки, коли судовий збір не підлягає сплаті шляхом виключення відповідних заяв із числа об'єктів справляння та судового збору та встановлення пільг щодо слати судового збору.

Так, вичерпний перелік заяв, за подання яких не справляється судовий збір наведено у частині другій статті 3 Закону України "Про судовий збір", а пільги щодо сплати судового збору встановлені у статті 5 цього Закону.

Виходячи зі змісту статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України, подання є підставою для здійснення провадження у справі за зверненням органів доходів і зборів за особливою процедурою, а тому, відповідно, вважається особливою формою позовної заяви, яка є об'єктом справляння судового збору.

Суд звертає увагу, що подання органу доходів і зборів не визначено у частині другій статті 3 Закону України "Про судовий збір", а органи доходів і зборів не мають пільг щодо сплати судового збору відповідно до статті 5 Закону України "Про судовий збір".

З таких підстав, позивач зобов'язаний додати до подання документ про сплату судового збору у розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір".

Разом з тим, заявник не додав до подання документа про сплату судового збору у розмірі, встановленому підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір".

З урахуванням викладеного суд приходить до висновку, що подання подано з недотримання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Зважаючи на вищевикладене, суд прийшов до висновку про наявність правових підстав для залишення подання без руху із встановленням позивачу строку до 17 год. 00 хв. 17 травня 2016 року для усунення недоліків шляхом подання до суду: доказів на підтвердження сплати судового збору за звернення до суду з поданням у розмірі 107768,74 грн. (7184582,46 грн.*1,5%=107768,74 грн.).

Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165, 1833 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

Залишити подання Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві без руху .

Встановити позивачу строк до 17 год. 00 хв. 17 травня 2016 року для усунення недоліків подання.

Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя Є.В. Аблов