Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
"16" травня 2016 р. № 820/1550/16
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тітова О.М., розглянувши в прядку письмового провадження клопотання представника відповідача по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області про зобов'язання вчинити певні дії,-
Позивач - ОСОБА_1, звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд зобов'язати Територіальне управління Державної судової адміністрації України у Харківській області зробити ОСОБА_1 перерахунок заробітної плати та виплатити різницю в нарахованих сумах з урахуванням виплачених коштів за періоди з 26.10.2014 по 28.03.2015 відповідно до ч.1 статті 144 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" в редакції Закону України "Про прокуратуру" та з 29.03.2015 по 08.09.2015 до ч. 1 ст. 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» в редакції Закону України № 192-VIII від 12 лютого 2015 року «Про забезпечення права на справедливий суд».
16.05.2016 року від представника відповідача, територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області, надійшло клопотання, в якому останній просив суд зупинити провадження по даній адміністративній справі посилаючись на те, що на даний час у провадженні Верховного Суду України перебуває справа № 820/4653/15, предмет та підстави позову в якій є аналогічними з даною справою. На думку відповідача, вирішення справи № 820/4653/15 безпосередньо пов'язане із розглядом справи № 820/1550/16, оскільки у випадку, якщо Верховний Суд України висловить позицію, за якої відсутні правові підстави для перерахунку заробітної плати відповідно до абз. 2 ч. 1ст. 144 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", то це може вплинути на розгляд справи №820/1550/16. У такому разі зупинення провадження у справі №820/1550/16 до винесення Верховним Судом України рішення по справі №820/4653/15 дозволить уникнути безпідставних витрат з державного бюджету.
Позивач у судове засідання не прибула, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена судом належним чином. 13.04.2016 через канцелярію суду надала клопотання, в якому просила розглядати справу без її участі.
Представник відповідача, територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області, у судове засідання не прибув, про дату, час та місце проведення судового засідання був повідомлений судом належним чином.
За правилами, встановленими п. 3 частини 1 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зупиняє провадження у справі в разі: неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 244-2 КАС України рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.
Так, 01.04.2016 р. по справі з аналогічними позовними вимогами, Державною судовою адміністрацією України було подано заяву до Верховного суду України про перегляд постанови Вищого адміністративного суду України від 25.02.2016 р. з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України та 07.04.2016 р. Верховним судом України ухвалено рішення про відкриття провадження по вищезазначеній справі.
У зв'язку із цим, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для застосування п.3 ч.1 ст. 156 Кодексу адміністративного судочинства України та зупинення провадження у справі, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Відповідно до п. 4 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, про зупинення провадження у справі суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про зупинення провадження у справі може бути оскаржена.
Керуючись п. 3, п. 4 ч. 1 ст. 156, 160 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
Клопотання представника відповідача про зупинення провадження у адміністративний справі за позовом ОСОБА_1 до територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області про зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Зупинити провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області про зобов'язання вчинити певні дії до набрання законної сили рішення Верховного Суду України по справі № 820/4653/15.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у 5-денний строк з дня отримання ухвали.
Ухвала набирає законної сили у порядку, передбаченому ст. 254 КАС України, а саме: після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Суддя О.М. Тітов