17 травня 2016 року Чернігів Справа № 2а/2570/997/2011
Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Непочатих В.О.,
при секретарі Ул'яничеві М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради до підрозділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Чернігівській області про скасування постанови, -
Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради звернулося до суду з адміністративним позовом до підрозділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Чернігівській області про скасування постанови.
В судове засідання представники сторін не з'явилися. Фіксування судового засідання, відповідно до статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України, за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи, дійшов висновку про необхідність передачі адміністративної справи № 2а/2570/997/2011 до іншого адміністративного суду, з наступних підстав.
Предметом даного спору є оскарження позивачем постанови про накладення штрафу ВП № 17391757 від 15.02.2011, прийнятої старшим державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернігівській області Сенченко М.В. при виконанні виконавчого листа № 2-а-510/08, виданого 05.02.2010 Деснянським районним судом м. Чернігова, про зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради провести ОСОБА_2 перерахунок та виплату одноразової допомоги на оздоровлення для учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС другої категорії відповідно до вимог статті 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за 2005 рік.
Частиною другою статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Згідно з частиною шостою статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1 - 4 частини першої статті 18 цього Кодексу, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1 - 4 частини першої цієї статті.
При цьому, в пункті 4 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Як роз'яснив Пленум Вищого адміністративного суду України в пункті 9 постанови від 13.12.2010 № 3 «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби» місцевим загальним судам як адміністративним судам предметно підсудні адміністративні справи з приводу оскарження постанов державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби про стягнення виконавчого збору, витрат на проведення виконавчих дій та накладення штрафу в ході виконання ними ухвалених цими судами рішень (пункт 5 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України).
Отже, відповідно до правил предметної підсудності позовна заява Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради до підрозділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Чернігівській області про скасування постанови повинна розглядатися місцевим загальним судом як адміністративним.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Таким чином, суд приходить до висновку про необхідність передачі адміністративної справи № 2а/2570/997/2011 за позовом Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради до підрозділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Чернігівській області про скасування постанови до Деснянського районного суду м. Чернігова за правилами предметної підсудності.
Керуючись ст.ст. 18, 22, 160, 165, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Передати адміністративну справу № 2а/2570/997/2011 за позовом Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради до підрозділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Чернігівській області про скасування постанови до Деснянського районного суду м. Чернігова за правилами предметної підсудності.
Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строк, передбачений статтями 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.О. Непочатих