Ухвала від 17.05.2016 по справі 820/2674/16

Справа №820/2674/16

Україна

ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

17 травня 2016 р. м. Харків

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Мар'єнко Л.М., розглянувши адміністративний позов Харківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області до Приватного підприємства "Альфа-Транс" про стягнення податкового боргу,-

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, Харківська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Харківській області , з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Альфа-Транс" , в якому просив суд: стягнути до бюджету кошти в рахунок погашення податкового боргу з Приватного підприємства "Альфа-Транс" ( код 35288716, 62495, Харківська область, Харківський район, смт. Васищеве, вул. 8-го Березня, буд.14, кв.18, р/р № 26059500106141, 26008600190302 в ПАТ "Креді Агріколь Банк", МФО 300614; р/р № 26058052324880, 26003052334030 в Харківському ГРУ ПАТ КБ "Приватбанк", м. Харків, МФО 351533), в загальному розмірі 19817,44 грн. по податку на додану вартість на р/р 31112029700429, одержувач УДКСУ у Харківському районі, код 37999633, банк ГУДКСУ в Харківській області, МФО 851011.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Частиною 1 ст.3 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

З позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено позовну вимогу майнового характеру.

Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано, зокрема, суб'єктом владних повноважень - ставка судового збору складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.

Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" , судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Враховуючи, що Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" встановлено на 2016 рік мінімальну заробітну плату в місячному розмірі: з 1 січня - 1378 грн., за подання даного адміністративного позову, який містить в собі позовну вимогу майнового характеру, розмір судового збору складає 1378 грн.

Судом встановлено, що позивач не надав доказів сплати судового збору, в розмірі встановленим чинним законодавством.

Разом з позовною заявою позивачем подано клопотання про відстрочення сплати судового збору. В обґрунтування клопотання позивач зазначив, що Управлінням Державної казначейської служби України в Орджонікідзевському районі міста Харкова Харківської області повідомлено Харківську ОДПІ, що 04.05.2016 до управління від арбітражного керуючого Шуби В.І. надійшла заява про виконання рішення про стягнення коштів по Наказу на примусове виконання ухвали по справі №922/4972/15 Господарського суду Харківської області, згідно якого з боржника - Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області потрібно стягнути 11554,25 гривень грошової винагороди.

На підставі викладеного, на період встановлення рахунків, з яких потрібно здійснити безспірне списання, управлінням не проводяться платежі за платіжними дорученнями боржника (ХОДПІ) за всіма кодами класифікації видатків, крім захищених видатків, визначених Бюджетним кодексом України.

Відповідно до ст. 88 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк (ч. 1 ст. 88 КАС України).

Якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо оплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі (ч.2 ст. 88 КАС України).

Суд зазначає, що позивачем не надано до суду копію листа ГУ ДКСУ від 05.05.2016 як доказ, в обґрунтування клопотання про відстрочення сплати судового збору, хоча саме клопотання містить в собі посилання на даний документ у переліку додатків.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про відмову Харківській ОДПІ м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.

Таким чином, позовна заява Харківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області до Приватного підприємства "Альфа-Транс" про стягнення податкового боргу , подана з порушенням вимог ст.106 КАС України.

Відповідно до ч.1 ст.108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Для усунення вказаних вище недоліків Харківській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Харківській області необхідно надати до суду оригінал квитанції щодо сплати судового збору, за подачу до суду адміністративного позову, у належному розмірі, або належним чином завірену копію листа ГУ ДКСУ від 05.05.2016.

На підставі наведеного та керуючись ст. 106, ст. ст. 108, 165, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1.У задоволенні клопотання Харківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області про відстрочення сплати судового збору - відмовити.

2.Позовну заяву Харківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області до Приватного підприємства "Альфа-Транс" про стягнення податкового боргу - залишити без руху.

3.Надати позивачу строк для усунення недоліків поданої позовної заяви протягом п'яти календарних днів з моменту отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.

4.Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви.

5.Роз'яснити позивачу, що в разі невиконання вимог ст. 106 КАС України відповідно до цієї ухвали, позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачу.

6.Копію цієї ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

7.Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження..

8.Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу постановлено у письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Мар'єнко Л.М.