Ухвала від 16.05.2016 по справі 820/2621/16

Справа №820/2621/16

Україна

ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про повернення позовної заяви

16 травня 2016 р. м. Харків

Cуддя Харківського окружного адміністративного суду Мар'єнко Л.М., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради, Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації про визнання незаконною відмови та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1, за адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради, Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації, в якому просить суд: визнати незаконною відмову у наданні позивачу, ІНФОРМАЦІЯ_1, статусу члена сім'ї загиблого ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2, внаслідок захворювання, одержаного в період проходження військової служби та видачу "Посвідчення члена сім'ї загиблого"; зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради, визнати позивача, ІНФОРМАЦІЯ_1, членом сім'ї загиблого ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2, внаслідок захворювання, одержаного в період проходження військової служби та видати позивачу "Посвідчення члена сім'ї загиблого".

Відповідно до ч. 1 ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Згідно із ч. 2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Як вбачається з адміністративного позову, позовні вимоги ОСОБА_1, є спором до органів соціального захисту, з приводу отримання спеціального соціального статусу, отримавши який, позивач набуде право на пільги, передбачені Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Відповідно до п.4 ч. 1 ст.18 КАС України визначено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Суд зазначає, що підставою виникнення спірних правовідносин стала відмова саме Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради, як органу місцевого самоврядування, у наданні позивачу статусу члена сім'ї загиблого ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2, внаслідок захворювання, одержаного в період проходження військової служби. Крім того позивач, визначаючи в якості другого відповідача Департамент соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації, не пред'являє до нього жодних позовних вимог.

Отже, вказаний адміністративний позов підпадає під дію п.4 ч. 1 ст.18 КАС України.

Таким чином, адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради, Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації про визнання незаконною відмови та зобов'язання вчинити певні дії, предметно не підсудна Харківському окружному адміністративному суду, а має вирішуватися на підставі ч.1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судом як адміністративним судом.

Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 6, 18, 19, 108, 165, 186, 254 КАС України, -

У Х ВА Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради, Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації про визнання незаконною відмови та зобов'язання вчинити певні дії - повернути позивачу.

Роз'яснити позивачу, що вона має право звернення з таким позовом до місцевого загального суду як адміністративного суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження..

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу постановлено у письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Мар'єнко Л.М.