про повернення позовної заяви
10.05.2016 Справа № 814/942/16
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Середа О.Ф., розглянувши матерілами адміністративної справи
за позовом: ОСОБА_1, м. Баштанка
до відповідача: Управління Державної архітектурно - будівельної інспекції у Миколаївській області, м. Миколаїв
Суть спору: визнання незаконними та скасування постанов № 62, № 65, № 68, № 69, № 71 від 06.04.2016 року,
ОСОБА_1 (надалі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Державної архітектурно - будівельної інспекції у Миколаївській області (надалі - відповідач) з вимогами про визнання незаконними та скасування постанов № 62, № 65, № 68, № 69, № 71 від 06.04.2016 року про адміністративне правопорушення, якими на позивача накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
За змістом ст. 3 цього ж Кодексу справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Таким чином, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка правильності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб) відповідно до прийнятих або вчинених при здійсненні ними владних управлінських функцій.
Пунктом 1 частини 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що спори фізичних та юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності відносяться до компетенції адміністративних судів.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 18 цього Кодексу, усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності, підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Оскільки позивачем оскаржується рішення суб'єкта владних повноважень, винесене по справі про адміністративне правопорушення, то на підставі п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява підлягає поверненню позивачеві, як така, що не підсудна окружному адміністративному суду.
Відповідно до частини 3 статті 288 Кодексу України про адміністративне правопорушення, постанову органу (посадової особи) про адміністративне правопорушення про накладення адміністративного стягнення - у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
Згідно з пункту 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду, позовна заява повертається позивачеві.
Згідно частини 6 статті 108 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 2, 3, 17, 18, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 повернути.
Копію ухвали про повернення позовної заяви надіслати позивачу разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Головуючий суддя О.Ф. Середа