21 квітня 2016 рокум. Ужгород№ 807/1854/14
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Гаврилка С.Є.
з участю секретаря судового засідання - Кубічек Н.І.
за участі сторін:
позивача - не з'явився;
представника позивача - не з'явився;
представників відповідача - Лавришин Єлізавети Михайлівни та Філіп Марії Михайлівни;
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщення Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до Відділу Державної пенітенціарної служби України в Закарпатській області про зобов'язання вчинити певні дії, -
Відповідно до статті 160 частин 3 та 7 КАС України 21квітня 2016 року було проголошено вступну та резолютивну частини ухвали. Повний текст ухвали виготовлено та підписано 26 квітня 2016 року.
27 травня 2014 року ОСОБА_2 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Відділу Державної пенітенціарної служби України в Закарпатській області, якою з урахуванням заяви про уточнення пунктів позовних вимог просив суд:
"1. Прийняти адміністративний позов до розгляду;
2. Відкрити провадження в справі та розглянути даний адміністративний позов колегіально на підставі ч.2 ст. 24 КАС України у зв'язку з її складністю;
3. На підставі ч. 2 статті 53 КАС України залучити до справи Державну фінансову інспекцію, як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, де рішення у справі може вплинути на права, свободи, інтереси позивача;
4. Визнати неправомірними дії посадових осіб Відділу Державної пенітенціарної служби України в Закарпатській області, щодо затримання видачі направлення для проходження позивача ВЛК; щодо невиплати одноразової грошової допомоги при звільненні (не здійсненні її перерахунку); щодо внесення до грошового атестату неправдивих відомостей; безпідставному зниженні посадового окладу та надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 5% починаючи з моменту поновлення позивача; по зменшенню позивачу надбавки за вислугою років у розмірі 35 % та надбавки за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50% в період з 01.01.2009 року по травень 2013 року; щодо незаконного стягнення двойного податку на прибуток з грошового забезпечення позивача; щодо не виплати грошового забезпечення за вимушений прогул; щодо незаконного притягнення позивача до дисциплінарної відповідальності; щодо незаконного позбавлення премій в період з 01.01.2009 по квітень 2014 року та її заниженні; щодо невиплати компенсацій за невикористані відпустки та їх неправильному нарахуванні; щодо не правильного нарахування грошового забезпечення на оздоровлення та його не виплаті; щодо не незаконного позбавлення заохочувальних відзнак та посвідчення ветерана служби; не видачі довідки про пільги; не виплаті грошової компенсації позивачу за військовий одяг, який він не отримував; не наданні відповіді на запити на отримання інформації та безпідставному не наданні документів; щодо затримання в передачі всіх необхідних документів до ПФУ в Закарпатській області для призначення пенсії;
5. Зобов'язати відповідача змінити в наказі № 45 о/с від 28.04.2014р. дату звільнення позивача зі служби з "28 квітня 2014 року" на "23 квітня 2014 року";
6. Зобов'язати відповідача перерахувати одноразову грошову допомогу позивача та виплатити її в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби з урахуванням пункту 7,12 позовних вимог на підставі наказу № 45 від 28.04.2014 року про звільнення позивача зі служби "за станом здоров'я" відповідно до правильного механізму нарахування та виплати цієї допомоги;
7. Зобов'язати відповідача поновити позивачу належну щомісячну надбавку за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50% та посадовий оклад в повному обсязі з дня її зменшення та/або скасування (шляхом скасування незаконного наказу № 22 від 11.03.2014 року), та виплатити її в повному обсязі разом з іншим грошовим забезпеченням;
8. Зобов'язати відповідача донарахувати та виплатити незаконно стягнуті надбавки за вислугою років у розмірі 35% та надбавки за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50% в період з 01.01.2009 року до 31.05.2013 року в сумі 291,60 грн.;
9. Зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити незаконно утриманий з позивача податок на прибуток з 01.01.2009 року по травень 2013 року в сумі 24976,80 грн.;
10. Зобов'язати відповідача постановити наказ, яким нарахувати та виплатити позивачу грошове забезпечення за час вимушеного прогулу з 01.06.2013 року по день фактичного поновлення на роботі в сумі 39759,66 грн.;
11. Зобов'язати відповідача скасувати незаконно видані накази про накладання дисциплінарного стягнення на позивача, а саме наказ № 24 від 22 березня 2010 року, наказ № 21 від 23 березня 2011 року, наказ № 33 від 16 травня 2011 року, наказ № 59 від 01 листопада 2011 року, наказ № 46 від 04 серпня 2011 року;
12. Зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити незаконно позбавлені премії в місяці січень, жовтень, листопад, грудень 2009 року, січень, квітень, червень, липень, серпень, вересень 2010 року, липень 2011 року, січень, лютий, вересень 2012 року, в тому числі і коли було накладене дисциплінарне стягнення: березень 2010 року, березень, травень, серпень, листопад 2011 року та січень 2013 року та премії, які були незаконно зменшені в період березня, квітня 2014 року;
13. Зобов'язати відповідача перерахувати суму компенсації невикористаних відпусток за 2010 рік, за 26 днів не використаної відпустки в 2013 році та за 15 днів не використаної відпустки в 2014 році та донарахувати її в сумі 3719,35 грн.;
14. Зобов'язати відповідача донарахувати та виплатити позивачу грошове забезпечення на оздоровлення за 2011 та 2012 рік у розмірі 1194,77 грн.;
15. Зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити позивачу грошову компенсацію за військовий одяг, який він не отримував з 2009 року по 2014 рік, за цінами на день звільнення;
16. Зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити з моменту звільнення позивача зі служби з 28.04.2014 року, середній заробіток за затримку виплати коштів при звільненні (за весь час затримки) по день фактичного розрахунку, з розрахунком 147,25 грн. за кожний день затримки;
17. Зобов'язати відповідача нагородити та видати позивачу посвідчення ветерана служби, нагрудного знака ветерана служби, медалі "10 років сумлінної служби"; медалі "15 років сумлінної служби"; медалі "20 років сумлінної служби";
18. Зобов'язати відповідача видати позивачу довідку про пільги;
19. Зобов'язати відповідача перерахувати середньомісячну заробітну плату позивача (довідку про сер. з/п), що подається до пенсійного фонду України для призначення пенсії з урахуванням доплат пунктів 7,8,12,16,21 позовних вимог та грошового забезпечення за вимушений прогул;
20. Зобов'язати відповідача направити до пенсійного фонду України в Закарпатській області заяву про призначення пенсії разом з додатками;
21. Зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити позивачу інші грошові кошти на підставі ревізії Державної фінансової інспекції;
22. Відшкодувати моральну шкоду в розмірі 400000 грн.;
23. Одночасно витребувати від відповідача посвідчені накази про притягнення позивача до дисциплінарної відповідальності, накази про преміювання позивача, накази про преміювання начальників КВІ всіх районів Закарпатської області, відомості про проведення планових та не планових перевірок, довідки перевірок та службового розстеження стосовно позивача, довідки про усунення недоліків позивачем, архівна відомість всіх видів грошового забезпечення позивача, дані про обсяг роботи з особовими справами на одного працівника КВІ та чисельність всіх працівників КВІ по всім районам Закарпатської області, дані про кількість справ в кожному районі КВІ в Закарпатській області, накази та рапорти про надання позивачу матеріальної допомоги, кошториси в період з 01.01.2009 року до 28.04.2014 року;
24 . Всі судові витрати покласти на відповідача, відповідно до пункту 1 частини 1 статті 5 Закону України "Про судовий збір"."
Відповідно до ухвали Закарпатського окружного адміністративного суду від 13 червня 2014 року, було відкрито провадження в адміністративній справі (а.с.а.с. 10, 11).
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 18 вересня 2014 року позовну заяву ОСОБА_2 до Відділу Державної пенітенціарної служби України в Закарпатській області про визнання дій протиправними в частині "зобов'язати відповідача постановити наказ, яким нарахувати та виплатити позивачу грошове забезпечення за час вимушеного прогулу з 01.06.2013 року по день фактичного поновлення на роботі в сумі 39759,66 грн." (пункт 10 прохальної частини позовної заяви) залишено без розгляду (Т. 1 а.с.а.с. 227-233).
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 28 січня 2015 року позовну заяву ОСОБА_2 до Відділу Державної пенітенціарної служби України в Закарпатській області про визнання дій протиправними в частині "зобов'язати відповідача змінити в наказі № 45 о/с від 28.04.2014 р. дату звільнення позивача зі служби з "28 квітня 2014 року" на "23 квітня 2014 року"" (пункт 5 прохальної частини позовної заяви) залишено без розгляду.
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 28 січня 2015 року позовну заяву ОСОБА_2 до Відділу Державної пенітенціарної служби України в Закарпатській області про визнання дій протиправними в частинах "зобов'язати відповідача видати позивачу довідку про пільги; зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити позивачу інші грошові кошти на підставі ревізії Державної фінансової інспекції; одночасно витребувати від відповідача посвідчені накази про притягнення позивача до дисциплінарної відповідальності, накази про преміювання позивача, накази про преміювання начальників КВІ всіх районів Закарпатської області, відомості про проведення планових та не планових перевірок, довідки перевірок та службового розстеження стосовно позивача, довідки про усунення недоліків позивачем, архівна відомість всіх видів грошового забезпечення позивача, дані про обсяг роботи з особовими справами на одного працівника КВІ та чисельність всіх працівників КВІ по всім районам Закарпатської області, дані про кількість справ в кожному районі КВІ в Закарпатській області, накази та рапорти про надання позивачу матеріальної допомоги, кошториси в період з 01.01.2009 року до 28.04.2014 року" (пункти 18, 21, 23 прохальної частини позовної заяви) залишено без розгляду.
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 16 лютого 2015 року позовну заяву ОСОБА_2 до Відділу Державної пенітенціарної служби України в Закарпатській області про визнання дій протиправними в частині пунктів прохальної частини за: № 9. Зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити незаконно утриманий з позивача податок на прибуток з 01.01.2009 року по травень 2013 року в сумі 24976,80 грн.; № 11. Зобов'язати відповідача скасувати незаконно видані накази про накладання дисциплінарного стягнення на позивача, а саме наказ № 24 від 22 березня 2010 року, наказ № 21 від 23 березня 2011 року, наказ № 33 від 16 травня 2011 року, наказ № 59 від 01 листопада 2011 року, наказ № 46 від 04 серпня 2011 року; № 12. Зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити незаконно позбавлені премії в місяці січень, жовтень, листопад, грудень 2009 року, січень, квітень, червень, липень, серпень, вересень 2010 року, липень 2011 року, січень, лютий, вересень 2012 року, в тому числі і коли було накладене дисциплінарне стягнення: березень 2010 року, березень, травень, серпень, листопад 2011 року та січень 2013 року; № 14. Зобов'язати відповідача донарахувати та виплатити позивачу грошове забезпечення на оздоровлення за 2011 та 2012 рік у розмірі 1194,77 грн. залишено без розгляду (Т. 3 а.с.а.с. 7-13).
Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 16 лютого 2015 року позовну заяву задоволено частково. Закарпатським окружним адміністративним судом: визнано дії Відділу Державної пенітенціарної служби України в Закарпатській області в частині встановлення посадового окладу у розмірі 900 грн. та надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 5 % (посадового окладу, окладу за звання та вислуги років) протиправними; скасовано пункт 1 наказу Відділу Державної пенітенціарної служби України в Закарпатській області № 22 о/с від 11 березня 2014 року; зобов'язано Відділ Державної пенітенціарної служби України в Закарпатській області здійснити перерахунок одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби за станом здоров'я з врахуванням посадового окладу 950 грн. та надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50 % (посадового окладу, окладу за звання та вислуги років); зобов'язано Відділ Державної пенітенціарної служби України в Закарпатській області виплатити надбавку за вислугою років та надбавки за виконання особливо важливих завдань за період грудень 2010 року у розмірі 291,60 грн.; зобов'язано Відділ Державної пенітенціарної служби України в Закарпатській області нарахувати та виплатити премії за період березня, квітня 2014 року з врахуванням посадового окладу 950 грн. та надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50 % (посадового окладу, окладу за звання та вислуги років; зобов'язано Відділ Державної пенітенціарної служби України в Закарпатській області перерахувати та виплатити суму компенсації невикористаних відпусток, за 26 днів не використаної відпустки в 2013 році та за 15 днів не використаної відпустки в 2014 році з врахуванням посадового окладу 950 грн. та надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50 % (посадового окладу, окладу за звання та вислуги років; у задоволенні позовної заяви у частині решти позовних вимог було відмовлено (Т. 3 а.с.а.с. 14-24).
Представником позивача в апеляційному порядку була оскаржена ухвала Закарпатського окружного адміністративного суду від 16 лютого 2015 року. Ухвалена 16 лютого 2015 року постанова сторонами не оскаржувалася.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 13 липня 2015 року - ухвалу Закарпатського окружного адміністративного суду від 16 лютого 2015 року, якою позовну заяву ОСОБА_2 до Відділу Державної пенітенціарної служби України в Закарпатській області про визнання дій протиправними в частині пунктів прохальної частини за №№ 9, 11, 12 та 14 - скасовано та справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду (Т. 3 а.с.а.с. 79-82).
Мотивуючи своє рішення Львівський апеляційний адміністративний суд, зокрема вказав таке. "Відповідно до ч. 2 ст. 233 КЗпП України, у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком. Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 15.10.2013 року № 8-рп/13 у справі № 1-13/2013 за конституційним зверненням громадянки ОСОБА_4 щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 233 КЗпП України, статей 1, 12 Закону України "Про оплату праці" положення частини другої статті 233 КЗпП України у системному зв'язку з положеннями статей 1, 12 Закону України "Про оплату праці" від 24.03.1995 року № 108/95-ВР зі змінами, необхідно розуміти так, що у разі порушення роботодавцем законодавства про оплату праці не обмежується будь-яким строком звернення працівника до суду з позовом про стягнення заробітної плати, яка йому належить, тобто усіх виплат, на які працівник має право згідно з умовами трудового договору і відповідно до державних гарантій, встановлених законодавством, зокрема й за час простою, який мав місце не з вини працівника, незалежно від того, чи було здійснене роботодавцем нарахування таких виплат. Таким чином, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції помилково не застосував до спірних відносин вказані вище положення Кодексу законів про працю, а тому зобов'язаний перевірити в межах цієї ухвали всі вимоги заявлені позивачем в позовній заяві в тому числі і з'ясувати коли особа дізналась про порушення своїх прав."
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 21 квітня 2016 року позовну заяву ОСОБА_2 до Відділу Державної пенітенціарної служби України в Закарпатській області про визнання дій протиправними в частині пункту прохальної частини за № 11. "Зобов'язати відповідача скасувати незаконно видані накази про накладання дисциплінарного стягнення на позивача, а саме наказ № 24 від 22 березня 2010 року, наказ № 21 від 23 березня 2011 року, наказ № 33 від 16 травня 2011 року, наказ № 59 від 01 листопада 2011 року, наказ № 46 від 04 серпня 2011 року" - залишено без розгляду на підставі статті 155 частини 1 пункту 9 КАС України.
Розгляд даної справи неодноразово відкладався у зв'язку з існуванням на те об'єктивних причин.
Ні позивач, ні його представник у судове засідання не з'явилися, однак надали суду заяву, відповідно до якої просили розглянути дану справу без їх участі та задовольнити адміністративний позов (Т. 3 а.с. 111).
Відповідач проти задоволення адміністративного позову заперечив, просив у його задоволенні відмовити повністю з мотивів, що наведені у письмових запереченнях. Представники відповідача у судовому засіданні додатково надали суду акт ревізії фінансово-господарської діяльності відділу Державної пенітенціарної служби України в Закарпатській області за період з 01 жовтня 2012 року по 01 січня 2015 року за № 07-810/2 від 20 лютого 2015 року, копію листа відповідача начальнику Ужгородської об'єднаної Державної фінансової інспекції від 25 травня 2015 року № 7/878, копію платіжного доручення № 216 від 05 травня 2015 року, а також копію зведеного перерахунку грошового забезпечення по ОСОБА_2 за 2009-2014 роки за даними ревізії.
Із врахуванням ухвали Закарпатського окружного адміністративного суду від 21 квітня 2016 року про залишення позовної заяви без розгляду - станом на 21 квітня 2016 року на розгляді Закарпатського окружного адміністративного суду знаходиться позовна заява, яка містить три позовні вимоги позивача ОСОБА_2 до відповідача Відділу Державної пенітенціарної служби України в Закарпатській області, а саме: № 9. Зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити незаконно утриманий з позивача податок на прибуток з 01.01.2009 року по травень 2013 року в сумі 24976,80 грн.; № 12. Зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити незаконно позбавлені премії в місяці січень, жовтень, листопад, грудень 2009 року, січень, квітень, червень, липень, серпень, вересень 2010 року, липень 2011 року, січень, лютий, вересень 2012 року, в тому числі і коли було накладене дисциплінарне стягнення: березень 2010 року, березень, травень, серпень, листопад 2011 року та січень 2013 року; № 14. Зобов'язати відповідача донарахувати та виплатити позивачу грошове забезпечення на оздоровлення за 2011 та 2012 рік у розмірі 1194,77 грн..
Вирішуючи спір щодо вищезазначених позовних вимог судом, зокрема, встановлено наступне.
В період з 26 січня 2015 року по 20 лютого 2015 року Ужгородською об'єднаною Державною фінансовою інспекцією була проведена ревізія фінансово-господарської діяльності відділу Державної пенітенціарної служби України в Закарпатській області за період з 01 жовтня 2012 року по 01 січня 2015 року про що був складений акт за № 07-810/2 від 20 лютого 2015 року (Т. 3 а.с.а.с. 167-181).
Під час вказаної ревізії також перевірено питання, що викладені у зверненні ОСОБА_2 від 17 березня 2014 року, що стосуються періоду його роботи у Відділі з січня 2009 року по 31 травня 2013 року. З аналізу вказаного акту перевірки, суд резюмує, що під час здійснення ревізії - ревізорами проводилась перевірка питань, що викладені позивачем у зверненні до Ужгородської об'єднаної Державної фінансової інспекції, та які є предметом його адміністративного позову, а саме: щодо неправильного утримання із грошового забезпечення ОСОБА_2 податки на доходи (17,6%) протягом 2009-2013 роки; щодо законності позбавлення ОСОБА_2 премії в місяці січень, жовтень, листопад, грудень 2009 року, січень, квітень, червень, липень, серпень, вересень 2010 року, липень 2011 року, січень, лютий, вересень 2012 року та січень 2013 року; щодо виплати позивачеві грошового забезпечення на оздоровлення за 2011 та 2012 рік у розмірі 1194,77 грн.. У зв'язку із цим суд зазначає наступне.
Відповідно до Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" від 22 травня 2003 року, втратив чинність з 01 січня 2011 року та статті 168 пункту 168.5 Податкового Кодексу України, суми податку на доходи фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, особами рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державної пожежної охорони, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції у зв'язку з виконанням обов'язків несення служби, спрямовуються виключно на виплату рівноцінної та повної компенсації втрат доходів цієї категорії громадян.
Пунктом 3 Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 15 січня 2004 року № 44 (далі по тексту - Порядок) визначено, що виплата грошової компенсації здійснюється установами, що утримують військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу, за рахунок відповідних коштів, які є джерелом доходів цих осіб, шляхом рівноцінного та повного відшкодування втрат частини грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних у зв'язку з виконанням ними своїх обов'язків під час проходження служби, що пов'язані з утриманням податку з доходів фізичних осіб у порядку та розмірах, визначених Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб". Пунктом 4 Порядку визначено, що виплата грошової компенсації військовослужбовцям та особам рядового і начальницького складу здійснюється одночасно з виплатою їм грошового забезпечення.
Ревізією наданих відомостей нарахувань та утримань грошового забезпечення у розрізі місяців та архівних відомостей щодо грошового забезпечення ОСОБА_2 за 2009-2014 роки встановлено, що бухгалтерією Відділу щомісяця одночасно з утриманням податку з доходів ОСОБА_2 проводилося нарахування йому компенсації прибуткового податку у розмірі ідентичному утриманого податку. До прикладу, у вересні 2009 року утримано прибуткового податку 358,02 грн. - сума компенсації - 358,02 грн., у березні 2013 року утримано - 546,75 грн. та нараховано компенсації - 546,75 грн.. Щомісячне утримання податку з доходів ОСОБА_2 та нарахування йому компенсації прибуткового податку бухгалтерією проводилося у відповідності до вищевказаних нормативних актів, розбіжностей між сумами утриманого прибуткового податку та нарахованої компенсації ревізією не виявлено (Т. 3 а.с. 171 (сторінка 18 акту)).
Відповідно до пункту 5 підпункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України "Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб" від 07 листопада 2007 року за № 1294, керівникам державних органів надано право здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого вкладу в загальний результат служби. Ревізією (на підставі архівних витягів з наказів та витягів з наказів про преміювання) встановлено, що преміювання працівників проводилось на підставі наказів начальника Відділу, розмір премії визначався у відсотках по кожному працівнику. Ревізією правильності нарахування та виплати премій ОСОБА_2 за 2009-2012 роки та січень - травень 2013 року встановлено, що: протягом січня, червня-грудня 2009 року, січня-жовтня, грудня 2010 року, січня-вересня, листопада 2011 року, січня, лютого, червня-серпня, листопада, грудня 2012 року та січня-травня 2013 року - премія нараховувалася та виплачувалася у розмірах, визначених у відповідних наказах начальника на преміювання (або преміювання не проводилося, у зв'язку з відсутністю таких наказів), розбіжностей за вказані місяці ревізією не виявлено.
У лютому-травні 2009 року, жовтні, грудні 2010 року, жовтні, грудні 2011 року, березні-травні, вересні-жовтні 2012 року виявлено, що премія нараховувалася та виплачувалася у занижених розмірах або у завищених - з порушенням відповідного наказу про преміювання. Так, у листопаді 2010 року преміювання ОСОБА_2 наказом не обумовлено, при цьому згідно архівної картки за 2010 рік бухгалтерією було нараховано та виплачено 145,80 грн., тобто у листопаді 2010 року ОСОБА_2 було безпідставно та зайво отримано премію на вказану суму. Аналогічно, у вересні 2012 року - згідно наказу начальника Відділу від 15 жовтня 2012 року № 114/1 премію визначено у розмірі 70% за серпень 2012 року, що у грошовому еквіваленті складає 1020,60 грн. ((950,00+130+378,00)х70%) - згідно архівної картки за 2012 рік бухгалтерією у вересні 2012 року нарахувань та виплати премії не значиться, при цьому у жовтні 2012 року - згідно наказу начальника Відділу від 17 вересня 2012 року № 107 премію визначено у розмірі 130% за вересень і жовтень 2012 року, що у грошовому еквіваленті складає 1895,40 грн.((950,00+130+378,00)*130%) - згідно архівної картки за 2012 рік бухгалтерією було нараховано та виплачено 3936,60 грн., тобто ОСОБА_2 у вересні та жовтні 2012 р. мав отримати разом лише 2916 грн.(1020,60+1895,40), таким чином у жовтні 2012 року зайво отримано премії в сумі 1020,60 грн..
В ході ревізії було проведено перерахунок премії за ті місяці, де було виявлено порушення при нарахуванні окладів, надбавки за вислугу років та за виконання особливо важливих завдань та премій, за результатами якого ОСОБА_2 було зайво отримано премії в сумі 213,44 грн. (Т. 3 а.с.а.с. 178, 179 (сторінка акту 25, 26)).
Ревізією також встановлено, що суми грошового забезпечення на оздоровлення ОСОБА_2 за 2011 рік у розмірі 376,65 грн. та за 2012 рік у розмірі 818,12 грн. (разом 1194,77 грн.), про які вказує позивач, такими не є. Зокрема, ревізією встановлено, вказані суми згідно наданих розрахункових листів є розмірами середньомісячної премії за попередні 12 місяців, що включаються у розрахунок для визначення середньомісячного грошового утримання для нарахування та виплати матеріальної допомоги.
Таким чином, ревізією питань, викладених у скарзі ОСОБА_2 від 17 березня 2014 року та повідомленні від 09 лютого 2015 року, встановлено, що внаслідок помилок при нарахуванні та виплаті посадового окладу, надбавок за вислугу років, за виконання особливо важливих завдань та премій, ОСОБА_2 недоотримано грошового утримання за період з 01 січня 2009 року по 31 травня 2013 року та з 07 березня 2014 року по 28 квітня 2014 року, компенсації за невикористані відпустки та одноразової допомоги при звільненні на загальну суму 11718,37 грн. (Т. 3 а.с. 179 (сторінка акту 26)).
Таким чином судом встановлено, що Ужгородською об'єднаною Державною фінансовою інспекцією: перевірено правильність утримання з позивача податку на прибуток за період з 01 січня 2009 року по травень 2013 року в сумі 24976,80 грн. та визнано таке утримання правомірним; перевірено нарахування та виплату премій в місяці січень, жовтень, листопад, грудень 2009 року, січень, квітень, червень, липень, серпень, вересень 2010 року, липень 2011 року, січень, лютий, вересень 2012 року, в тому числі і за періоди, коли було накладене дисциплінарне стягнення: березень 2010 року, березень, травень, серпень, листопад 2011 року та січень 2013 року; встановлено, що сума у розмірі 1194,77 грн. яку позивач визначив як грошове забезпечення на оздоровлення за 2011 та 2012 рік - такою не є, а є розмірами середньомісячної премії за попередні 12 місяців, що включаються у розрахунок для визначення середньомісячного грошового утримання для нарахування та виплати матеріальної допомоги.
На виконання вимоги про усунення порушень № 01-13/87 від 02 березня 2015 року відповідачем здійснено перерахунок недоотриманих доходів позивачеві та виплачено йому у травні 2015 року 11718,37 грн. (Т. 3 а.с.а.с.182, 183).
Відповідно до статті 71 частини 1 КАС України, кожна стророна повинна довести тi обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення, крiм випадкiв, встановлених статтею 72 Цього Кодексу.
Відповідно до статті 71 частини 2 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Таким чином суд вважає за необхідне відмовити ОСОБА_2 у задоволенні позовної заяви до Відділу Державної пенітенціарної служби України в Закарпатській області про зобов'язання вчинити певні дії у частині пунктів прохальної частини за: "№ 9. Зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити незаконно утриманий з позивача податок на прибуток з 01.01.2009 року по травень 2013 року в сумі 24976,80 грн.; № 12. Зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити незаконно позбавлені премії в місяці січень, жовтень, листопад, грудень 2009 року, січень, квітень, червень, липень, серпень, вересень 2010 року, липень 2011 року, січень, лютий, вересень 2012 року, в тому числі і коли було накладене дисциплінарне стягнення: березень 2010 року, березень, травень, серпень, листопад 2011 року та січень 2013 року; № 14. Зобов'язати відповідача донарахувати та виплатити позивачу грошове забезпечення на оздоровлення за 2011 та 2012 рік у розмірі 1194,77 грн.".
Вирішуючи даний спір судом також враховано, що ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 21 квітня 2016 року позовну заяву ОСОБА_2 до Відділу Державної пенітенціарної служби України в Закарпатській області про визнання дій протиправними в частині пункту прохальної частини за № 11. "Зобов'язати відповідача скасувати незаконно видані накази про накладання дисциплінарного стягнення на позивача, а саме наказ № 24 від 22 березня 2010 року, наказ № 21 від 23 березня 2011 року, наказ № 33 від 16 травня 2011 року, наказ № 59 від 01 листопада 2011 року, наказ № 46 від 04 серпня 2011 року" - залишено без розгляду на підставі статті 155 частини 1 пункту 9 КАС України, що в свою чергу пов'язано із преміюванням позивача у спірний період.
Керуючись статтями 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд -
У задоволенні позовної заяви ОСОБА_2 до Відділу Державної пенітенціарної служби України в Закарпатській області про зобов'язання вчинити певні дії у частині пунктів прохальної частини за: "№ 9. Зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити незаконно утриманий з позивача податок на прибуток з 01.01.2009 року по травень 2013 року в сумі 24976,80 грн.; № 12. Зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити незаконно позбавлені премії в місяці січень, жовтень, листопад, грудень 2009 року, січень, квітень, червень, липень, серпень, вересень 2010 року, липень 2011 року, січень, лютий, вересень 2012 року, в тому числі і коли було накладене дисциплінарне стягнення: березень 2010 року, березень, травень, серпень, листопад 2011 року та січень 2013 року; № 14. Зобов'язати відповідача донарахувати та виплатити позивачу грошове забезпечення на оздоровлення за 2011 та 2012 рік у розмірі 1194,77 грн." відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяС.Є. Гаврилко