Ухвала від 07.08.2014 по справі 760/16819/14-а

Справа №2-а-701/14

760/16819/14-а

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 серпня 2014 року м. Київ

Суддя Солом'янського районного суду міста Києва Г.О. Козленко, розглянувши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Шульського Олександра Вікторовича про скасування постанови про адміністративне правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду із вказаним позовом та просив скасувати постанову старшого інспектора ДПС взводу №1 роти ДПС ДАІ з обслуговування стаціонарних постів УДАІ ГУМВС України в Київський області Шульським О.В. від 30 липня 2014 року та стягнення у вигляді штрафу у розмірі 425 (чотириста двадцять п'ять) гривень.

Дослідивши матеріали позовної заяви, приходжу до висновку про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч.1 ст.18 КАС України місцевим судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; усі адміністративні справи у спорах фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Згідно ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються: найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо; перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.288 КУпАП постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено: постанову іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями встановленими цим Кодексом.

Згідно ч.1 ст.5 КАС України адміністративне судочинство здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу та міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Доводи позивача щодо відсутності обов'язку по сплаті судового збору є необґрунтованими виходячи з наступного.

Відповідно до Закону України "Про судовий збір" за подачу адміністративного позову немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Враховуючи, що позивач звернувся до суду в порядку адміністративного судочинства, то він повинен сплатити судовий збір за подання адміністративного позову до суду у вищевказаному розмірі. Однак позивачем не сплачений судовий збір за подання позовної заяви до суду, тому позивачу необхідно сплатити судовий збір.

Крім того, суд при прийнятті позову зобов'язаний встановити відсутність підстав для повернення позову і наявність передумов для відкриття провадження у справі - наявність правовідносин сторін, що ґрунтуються на нормах чинного законодавства, і пред'явлення вимоги, яка не є байдужою до права.

Так, позивачем не вирішено питання стосовно залучення до участі у справі відповідний відділ ДАІ, у зв'язку з чим слід визначитись із вказаним питанням із зазначенням процесуального статусу останнього. Після чого, позивачу необхідно надати копії позовної заяви з додатками по кількості учасників процесу.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення i встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Виходячи з того, що вказані недоліки у позовній заяві не потребують витребування доказів, не викликають складнощів у їх усунення, суд вважає за необхідне надати позивачу строк для усунення недоліків протягом трьох днів.

Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.

Оскільки заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.106 КАС України, вона підлягає залишенню без руху.

Керуючись ст.ст.106, 108, 165 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Шульського Олександра Вікторовича про скасування постанови про адміністративне правопорушення - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків терміном 3 (трьох) днів з дня отримання копії ухвали.

Вразі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачу разом з усіма доданими до неї документами.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Солом'янський районний суду м. Києва шляхом подачі апеляційної скарги особою, яка її оскаржує протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя - Г.О. Козленко