Постанова від 22.10.2014 по справі 760/22711/14-а

Справа № 2-а-902/14

760/22721/14-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 жовтня 2014 року м. Київ

Солом'янський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді - Козленко Г.О.

за участю секретаря - Губерначук О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до дільничної виборчої комісії №800869 територіального виборчого округу № 221 в м. Києві про зобов'язання включити до списку виборців, -

встановив:

Позивач 21.10.2014 звернувся до суду із вищезазначеною заявою, в якій просить уточнити список виборців по звичайній виборчій дільниці № 800869 територіального виборчого округу № 221 в м. Києві з виборів народного депутата України 26 жовтня 2014 року та включити його до цього списку виборців.

В обґрунтування позову зазначає, що він виконує обов'язки члена дільничної виборчої комісії, відповідно до ст.ст.40.44 ЗУ «Про вибори народних депутатів» та має бути включений до списку виборців для голосування на виборах народного депутата України 26.10.2014 на звичайній виборчій дільниці № 800869 територіального виборчого округу № 221 в м. Києві, при цьому вказую про те, що він відсутній у списках виборців на зазначеній виборчій дільниці.

Сторони в судове засідання не з'явилися, будучи належним чином повідомленими про день, час і місце розгляду справи. Позивач надав до суду заяву про слухання справи без його участі.

Виходячи з того, що їх неявка не є перешкодою для розгляду скарги, суд вважає за можливе розглядати справу за їх відсутності.

Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про відмову у задоволенні позовної заяви виходячи з наступного.

Нормою ч.1 ст.173 КАС України, якою передбачено особливості провадження у справах щодо уточнення списку виборців, виборець має право звернутися з адміністративним позовом про уточнення списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб, має кожен, хто має право голосу на відповідних виборах або референдумі.

При цьому слід зазначити, що підсудності адміністративних справ, пов'язаних із виборчим процесом встановлена у ч.ч.3-5 ст.172, ч.2 ст.173, ч.3 ст.174, ч.3 ст.175 КАС України.

Відповідно до вимог ст.7 ЗУ «Про Державний реєстр виборців» за мотивованим зверненням виборця, який має право голосу на відповідних виборах чи референдумі, орган ведення Реєстру може тимчасово (на період їх проведення) змінити виборцю місце голосування (виборчу дільницю) без зміни його виборчої адреси. Таке звернення подається до органу ведення Реєстру за місцезнаходженням зазначеної виборцем виборчої дільниці або за виборчою адресою не пізніше ніж за п'ять днів до дня голосування на відповідних виборах чи референдумі. Тимчасова зміна місця голосування виборця (виборчої дільниці) підтверджується посвідченням за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, яке видається виборцю.

Заява про тимчасову зміну місця голосування виборця приймається органом ведення Реєстру, при цьому звернення громадян про тимчасову зміну місця голосування розглядається органом ведення Реєстру невідкладно, але не раніше дня початку відповідного виборчого процесу чи процесу референдуму та не пізніше ніж за п'ять днів до дня голосування.

Як вбачається з матеріалів справи позивач не скористався своїм правом на звернення до органів ведення Реєстру у передбаченому Законом порядку.

Отже, члени окружних та дільничних виборчих комісій, які не скористалися своїм правом на тимчасову зміну місця голосування виборця без зміни виборчої адреси та не звернулися у визначеному Законом порядку до органу ведення Реєстру за місцезнаходженням зазначеної виборцем виборчої дільниці або за виборчою адресою не пізніше ніж за п'ять днів до дня голосування, законодавчо позбавлені можливості бути включеними до списків виборців та проголосувати на виборчій дільниці, членами виборчої комісії якої вони є.

У такому випадку лише в судовому порядку виборці, які є членами виборчих комісій і не встигли або не можуть змінити місце голосування, можуть захистити та потім реалізувати своє право на голосування, але тільки у разі їх виключення зі списку виборців за їх виборчою адресою.

Виходячи з наведених норм виборчого законодавства, вбачається, що відповідачем у даному випадку є орган ведення Державного реєстру виборців, який є єдиним органом, уповноваженим змінити місце голосування. Тобто позовні вимоги пред'явлені до неналежного відповідача. При цьому слід зазначити, що виходячи з приписів ч.1 ст.52 КАС України залучення відповідача можливе лише в разі, якщо це не потягне зміну підсудності адміністративної справи, однак в даному випадку відбудеться зміна підсудності, що унеможливить розгляд справи Солом'янським районним судом м. Києва, як адміністративним судом.

Крім того, згідно заявлених позовних вимог ОСОБА_1 не просить суд виключити його із списку виборців за його виборчою адресою, проте суд позбавлений можливості самостійно вийти за межі позовних вимог.

Виходячи з викладеного, суд вважає позов таким, що не підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.172-175 КАС України, Законом України «Про державний реєстр виборців», суд,-

постановив:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до дільничної виборчої комісії №800869 територіального виборчого округу № 221 в м. Києві про зобов'язання включити до списку виборців - відмовити.

Постанова може бути оскаржена у дводенний строк з дня її проголошення до Київського апеляційного адміністративного суду.

Суддя - Г.О. Козленко