ун. № 759/6050/16-п
пр. № 3/759/2831/16
10 травня 2016 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Заєць Т.О., розглянувши матеріали, що надійшли з Головного Управління ДФС у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця Київської обл., працюючого директором ТОВ «Бінфілд Агро Технолоджіз», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, ІН: НОМЕР_1, за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,
Протоколом про адміністративне правопорушення №47 серії АА №569447 від 31.03.2016 року встановлено, що 31.03.2016 року о 16:00 директором ТОВ «Бінфілд Агро Технолоджіз» ОСОБА_3 порушено встановлений порядок ведення податкового обліку, заниження податку на додану вартість на загальну суму 250 175 грн., в порушення вимог п. 198.3, п. 198.6 ст. 198, п. 201.1, п. 201.4, п. 201.6 ст. 201 ПК України від 02.12.2010 №2755-VІ (із змінами та доповненнями). Наведеними діями вчинено адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП - порушення порядку ведення податкового обліку.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, та інш. У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протокол (ст. 256 КУпАП).
Вивчивши матеріали адміністративної справи, вважаю неможливим розгляд адміністративного матеріалу без належного його оформлення, оскільки протокол не відповідає вимогам чинного законодавства. У протоколі не відібрано пояснень особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не зазначено відомостей про свідків, понятих, не відібрано їх підписів, відомостей щодо вилучених речей і документів, заперечення на акт перевірки, сторінки акту не завірені підписом відповідальної особи за проведення перевірки. Також в протоколі наявна недостовірна інформація щодо часу вчинення адміністративного правопорушення, оскільки єдиним доказом на підтвердження зазначених у протоколі обставин є акт перевірки від 31.03.2016 року за період з 01.07.2014 по 31.07.2014, а тому правопорушення могло мати місце лише у липні 2014 року, а не 31.03.2016, як зазначено в протоколі.
Враховуючи наведене, зазначений матеріал не може бути розглянутий і підлягає поверненню для належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 251, 255, 256, 278 КУпАП, суддя
Направити матеріали справи до Головного Управління ДФС у м. Києві для належного оформлення, а саме: зазначити в протоколі про адміністративне правопорушення відомості про свідків, понятих, їх підписи, а за їх відсутності зазначити про це в протоколі, відібрати пояснення від особи, яка притягається до адміністративної відповідальності із зазначенням їх в протоколі чи на окремому аркуші, зазначити відомості про вилучені речі чи документи, встановити і зазначити час вчинення адміністративного правопорушення, за наявності заперечень на акт перевірки надати їх до суду, завірити усі сторінки акту перевірки підписом відповідальної особи за проведення перевірки.
Постанова оскарженню не підлягає.
СУДДЯ: Т.О. ЗАЄЦЬ