Ухвала від 11.05.2016 по справі 759/5193/16-а

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

пр. № 2-а/759/148/16

ун. № 759/5193/16-а

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 травня 2016 року Святошинський районний суд м. Києва у складі судді Зайця Т.О., розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Правобережного об'єднаного управління пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії,

ВСТАНОВИВ:

11.04.2016 року ОСОБА_1 звернулася з позовом про зобов'язання здійснити їй перерахунок та виплату пенсії державного службовця з урахуванням матеріальної допомоги та інших виплат, з дня призначення пенсії (з 28.05.2010 року).

Відповідачем подано заяву про залишення позовної заяви без розгляду у зв'язку із пропуском строку звернення до суду.

З матеріалів справи вбачається, що позивач просить здійснити перерахунок та виплату пенсії з 28.05.2010 року. Проте, заяву про перерахунок пенсії до органів пенсійного фонду вона подала лише 24.03.2016 р. (а. с. 17). З позовом до суду ОСОБА_1 звернулася 11.04.2016 року, майже через 6 років після призначення пенсії, тобто з пропущення шестимісячного строку (ч. 2 ст. 99 КАС України).

Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (ч. 2 ст. 99 КАС України).

Частиною 1 ст. 100 КАС України, передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Разом з цим, поважними причинами пропуску строку звернення до суду визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, що звертається до суду, пов'язані з дійсно істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій та підтверджені належними доказами.

З позовної заяви та доданих до неї матеріалів не вбачаються обставин, що свідчать про наявність об'єктивних перешкод для подання позову у встановлений законодавством строк, позивачем не зазначено підстав для поновлення пропущеного строку звернення до суду, а тому відсутні підстави для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними.

Враховуючи наведене, залишаються без розгляду вимоги про перерахунок пенсії за період з 28.05.2010 року по 11.10.2015 року.

Керуючись ст.ст. 99, 100 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Залишити без розгляду адміністративний позов ОСОБА_1 до Правобережного об'єднаного управління пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії в частині вимог про перерахунок і виплату пенсії за період з 28.05.2010 року по 11.10.2015 року.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

СУДДЯ: Т.О. ЗАЄЦЬ