Ухвала від 30.04.2016 по справі 757/20927/16-к

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/20927/16-к

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 квітня 2016 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участі старшого слідчого в ОВС слідчого відділу прокуратури міста Києва ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання про арешт майна,-

ВСТАНОВИВ:

30.04.2016 у провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання сторони кримінального провадження - старшого слідчого в ОВС слідчого відділу прокуратури міста Києва ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором відділу прокуратури міста Києва ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні 42015100000000804 від 07.07.2015.

Згідно з нормою ч. 1 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалася.

У судовому засіданні слідчий просив задовольнити клопотання, зазначивши, що слідчим управлінням прокуратури міста Києва проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 42015100000000804 від 07.07.2015 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено злочинну схему ухилення від оподаткування шляхом конвертації безготівкових коштів в готівку шляхом перерахування з іноземних рахунків юридичних осіб-нерезидентів на фізичних осіб-резидентів України, за допомогою банківських систем швидкого перерахунку коштів Western Union, Money Gram.

Також зазначив, що за результатами проведення слідчих (розшукових) дій, згідно ухвали слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 20.04.2016, проведено обшук в автомобілі «Toyota Camry» д.н.з. НОМЕР_1 .

У ході проведення обшуку, з вказаного автомобіля вилучено - документи, використаний стартовий пакет мобільного оператора «Київстар», та квитанції - які зазначені у клопотанні слідчого від 30.04.2016.

З метою припинення протиправної діяльності, та з огляду на те, що є достатні підстави вважати, що вилучені у ОСОБА_5 речі та предмети є доказом злочинів, застосування даного заходу забезпечення кримінального провадження необхідне для запобігання можливості відчуження вилучених речей, предметів, коштів.

Заслухавши пояснення слідчого та дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного.

Статтею 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Відповідно до частини 2 статті 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.

У випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 КПК України, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.

Згідно ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Слідчий суддя, заслухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали клопотання, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 107, 131, 132, 170-173, 309 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Накласти арешт на - Використаний стартовий пакет мобільного оператора «Київстар» з номером на штрих-коді НОМЕР_2 , дополнительное соглашение № 19 к договору имущественного найма индивидуального сейфа № 65 от 12.10.2010, квитанцію № 4 від 24.07.2014 про сплату ОСОБА_5 . ПАТКБ «ПРАВЕКС-БАНК» плати за майновий найм сейфу по договору № 113 від 27.01.2012 303, 33 грн., крім того ПДВ 60,67 грн., квитанцію № 5 від 24.07.2014 про сплату ОСОБА_5 . ПАТКБ «ПРАВЕКС-БАНК» плати за майновий найм сейфу по договору № 65 від 12.10.2010 379, 17 грн., крім того НДС 75,83 грн., які зазначені у клопотанні слідчого від 30.04.2016, які вилучено під час проведення обшуку 29.04.2016 в автомобілі «Toyota Camry» д.н.з. НОМЕР_1 .

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню.

Підозрюваний, його захисник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.

Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_6

Попередній документ
57708458
Наступний документ
57708461
Інформація про рішення:
№ рішення: 57708459
№ справи: 757/20927/16-к
Дата рішення: 30.04.2016
Дата публікації: 13.03.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Печерський районний суд міста Києва
Категорія справи: Кримінальні справи (до 01.01.2019); В порядку КПК України; Клопотання слідчого, прокурора, сторони кримінального провадження