61022, м.Харків, пр. Науки, 5
13.05.2016р. Справа № 905/4618/13
за заявою кредитора Управління Пенсійного Фонду України у м.Димитрові Донецької області
до боржника Державного відкритого акціонерного товариства "ВУГЛЕБУД", м.Димитров Донецької області
ліквідатор арбітражний керуючий Сиволобов М.М.
Суддя Попов О.В.
Ухвалою господарського суду Донецької області від 25.03.14р. прийнято до розгляду заяву Управління Пенсійного фонду України в м.Димитрові Донецької області про порушення провадження у справі про банкрутство Державного відкритого акціонерного товариства "ВУГЛЕБУД", м.Димитров Донецької області.
Ухвалою господарського сулу Донецької області від 10.11.15р. відновлено втрачену справу №905/4618/13 про банкрутство Державного відкритого акціонерного товариства "ВУГЛЕБУД", м.Димитров Донецької області.
Ухвалою за результатами підготовчого засідання від 02.12.15р. за заявою Управління Пенсійного фонду України в м.Димитрові Донецької області порушено провадження у справі про банкрутство Державного відкритого акціонерного товариства "ВУГЛЕБУД", м.Димитров Донецької області; введений мораторій на задоволення вимог кредиторів, введена процедура розпорядження майном боржника та розпорядником майна боржника призначений арбітражний керуючий Сиволобов М.М.
04.12.15р. за номером 25866 на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України опубліковано повідомлення про порушення справи про банкрутство Державного відкритого акціонерного товариства "ВУГЛЕБУД", м.Димитров Донецької області.
Ухвалою суду за результатами попереднього засідання 10.02.16р. затверджений реєстр вимог кредиторів.
Постановою суду від 06.04.16р. боржник визнаний банкрутом, відкрита ліквідаційна процедура строком на 6 місяців, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Сиволобова М.М.
07.04.16р. на офіційному сайті Вищого господарського суду України було опубліковано повідомлення №30142 про визнання Державного відкритого акціонерного товариства "ВУГЛЕБУД", м.Димитров Донецької області банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Згідно абзацу 4 частини 8 ст.23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" поточні кредитори з вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство, можуть пред'явити такі вимоги після прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. До визнання боржника банкрутом спори боржника з кредиторами, які мають поточні вимоги до боржника, вирішуються шляхом їх розгляду у позовному провадженні господарським судом, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство.
Відповідно до абз.9 ч.1 ст.38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
В термін, визначений ст.38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до суду звернулось Управління Пенсійного Фонду України у м.Димитрові Донецької області із заявою №3896/07 від 21.04.16р. про визнання кредиторських вимог на суму 467 508,73грн. з додатками, у тому числі заява про відстрочення сплати судового збору до прийняття рішення по справі.
Відповідно п.29 Інформаційного листа Вищого господарського суду від 28.03.2013р. №01-06/606/2013 (зі змінами та доповненнями) після оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом поточні вимоги (грошові вимоги, що виникли під час проведення процедур банкрутства), стають конкурсними вимогами та можуть бути заявлені згідно з частиною першою статті 38 Закону.
Заяви з такими грошовими вимогами надсилаються кредиторами безпосередньо до господарського суду, який призначає їх до розгляду в судовому засіданні.
З огляду на зазначене суд визнає за необхідне призначити розгляд поданої заяви в судовому засіданні.
За результатами розгляду наданої заяви про відстрочення сплати судового збору, суд дійшов висновку, що заява обґрунтована та підлягає задоволенню, оскільки:
Згідно ст. 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
У разі відстрочення або розстрочення сплати судового збору господарський суд повинен зазначити в ухвалі (про прийняття заяви чи скарги до провадження або в іншій) конкретний строк (строки) сплати судового збору, який (які) не може бути пізнішим за дату, на яку судом призначено розгляд заяви чи скарги. У разі перенесення цієї дати (в зв'язку з відкладенням розгляду справи або з інших причин) відповідно може бути продовжено й строк (строки), на які відстрочено або розстрочено сплату судового збору, про що господарським судом зазначається у відповідній ухвалі.
Господарський суд вправі вчинити дії, про які йдеться у ст.8 Закону України "Про судовий збір", і зі своєї ініціативи з наведенням в ухвалі відповідних мотивів.
Зважаючи на наявність обставин, які свідчать про труднощі в здійсненні оплати судового збору, а саме: статус бюджетної організації, що фінансується виключно за рахунок коштів державного бюджету; відсутність у кошторисі організації відповідних коштів на час подання заяви, суд у даному випадку дійшов висновку про можливість відстрочення сплати судового збору до 07.06.16р.
Керуючись ч. 1 ст.2, ст.ст. 23, 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.8 Закону України "Про судовий збір", ст.86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
1. Заяву Управління Пенсійного Фонду України у м.Димитрові Донецької області №3897/07 від 21.04.16р. про відстрочення сплати судового збору, задовольнити.
2. Відстрочити сплату судового збору до 07.06.16р.
3. Призначити до розгляду заяву Управління Пенсійного Фонду України у м.Димитрові Донецької області у судовому засіданні на 07.06.16р. об 11:00год. (зал судових засідань №1).
4. Ліквідатору до дня судового засідання надати відзив на заяву про визнання кредиторських вимог.
5. Заявнику до дати судового засідання надати суду: письмовий розрахунок вимог із вказанням термінів виникнення заборгованості, періоду нарахування та нормативним обґрунтуванням з урахуванням визнаних судом кредиторських вимог за результатами попереднього судового засідання 10.02.16р.; докази наявності у Качмар Т.П. повноважень на підписання поданої до суду заяви про визнання кредиторських вимог; оригінал або належним чином засвідчену копію доказів направлення вказаної заяви ліквідатору.
6. Явка ліквідатора та представника заявника в судове засідання обов'язкова.
Суддя О.В. Попов