Ухвала від 16.05.2016 по справі 810/1564/16

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

16 травня 2016 року № 810/1564/16

Суддя Київського окружного адміністративного суду Панченко Н.Д., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України у Київській області, третя особа - Головне управління Державної казначейської служби України у Київській області, про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Територіального управління Державної судової адміністрації України у Київській області, третя особа - Головне управління Державної казначейської служби України у Київській області про:

- визнання протиправною бездіяльність Територіального управління Державної судової адміністрації України у Київській області в частині ненарахування та невиплати ОСОБА_1 заробітної плати за період з 26 жовтня 2014 року по 28 березня 2015 року включно відповідно до вимог абзацу другого частини першої статті 144 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у редакції Закону України «Про прокуратуру», та за період з 29 березня 2015 року по 08 вересня 2015 року включно відповідно до абзацу другого частини першої статті 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у редакції Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» та за період з 09 вересня 2015 року по 31 грудня 2015 року включно у розмірах, визначених постановою КМУ №644;

- зобов'язання Територіальне управління Державної судової адміністрації України у Київській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату заробітної плати за період з 26 жовтня 2014 року по 28 березня 2015 року включно відповідно до вимог абзацу другого частини першої статті 144 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у редакції Закону України «Про прокуратуру», та за період з 29 березня 2015 року по 08 вересня 2015 року включно відповідно до абзацу другого частини першої статті 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у редакції Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» та за період з 09 вересня 2015 року по 31 грудня 2015 року включно у розмірах, визначених постановою КМУ №644 у повному обсязі з урахуванням усіх надбавок, які нараховуються залежно від розміру посадового окладу (місячна премія, надбавка за високі досягнення, надбавка за вислугу років, матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових потреб, тощо);

- зобов'язання Територіальне управління Державної судової адміністрації України у Київській області виплатити ОСОБА_1 компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати.

Відповідно до положень пунктів 3 та 5 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу, яка містить перелік загальних для всіх позовних заяв елементів (реквізитів), що дають необхідну інформацію для вирішення судом питання про відкриття провадження в адміністративній справі.

В силу положень частини другої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості надання таких доказів.

Так, позивач у тексті адміністративного позову посилається на факт невиплати відповідачем заробітної плати у розмірі, що передбачений абзацом другим частини першої статті 144 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у редакції Закону України «Про прокуратуру» та абзацом другим частини першої статті 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у редакції Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд».

Разом з цим, позивачем не приєднані до позовної заяви документи, що містили б інформацію про розмір отриманої нею заробітної плати за період з 26 жовтня 2014 року по 31 грудня 2015 року та не повідомлено суд про причини неможливості надання таких документів, що відповідно є порушенням положень статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до пункту четвертого частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Правову категорію «зміст позовних вимог» слід розуміти дію суду, про вчинення якої позивач вимагає постановити судове рішення, що спрямована на задоволення певної матеріально-правової вимоги позивача. Зважаючи на те, що рішення суду завжди спрямоване на захист конкретного суб'єктивного права зміст позовних вимог не може бути абстрактним чи містити певні умовні категорії і повинен формулюватись максимально чітко і зрозуміло.

Частиною 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Так, позивачем у прохальній частині позову заявлена вимога про зобов'язання Територіальне управління Державної судової адміністрації України у Київській області виплатити ОСОБА_1 компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати, однак ні текст позовної заяви, ні її прохальна частина не містять інформації щодо її розміру.

При цьому, враховуючи заявлене позивачем у прохальній частині позову клопотання про розгляд справи без її участі, суд позбавлений можливості уточнити позовні вимоги безпосередньо у судовому засіданні. За наведених обставин позивачу слід уточнити позовні вимоги шляхом конкретизації розміру компенсації, періоду часу, за який вона має бути виплачена, з наведенням відповідного правового обґрунтування.

Крім цього, як вбачається із наданих копій документів, зокрема, копії паспорта позивача, копії довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, копії листа Територіального управління Державної судової адміністрації України у Київській області від 30.03.2016 №06-08/416, вони не містять обов'язкових реквізитів, встановлених законодавцем для засвідчення копії документа.

Так, стандарт вимог до оформлення організаційно-розпорядчих документів - постанов, розпоряджень, наказів, положень, рішень, протоколів, актів, листів тощо, створюваних в результаті діяльності органів державної влади України, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій та їх об'єднань усіх форм власності, викладений в Національному стандарті України, затвердженому наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики № 55 від 07.04.2003р. (далі - Стандарт).

Відповідно до пункту 1.2 Стандарту, цей стандарт установлює: склад реквізитів документів; вимоги до змісту і розташовування реквізитів документів; вимоги до бланків та оформлювання документів; вимоги до документів, що їх виготовляють за допомогою друкувальних засобів.

Розділом 4 Стандарту визначений склад реквізитів документів, до яких віднесено, зокрема, відмітку про засвідчення копії, який згідно абзацу 2 пункту 4.4 Стандарту використовується при виготовленні копії документу.

Згідно з підпунктом 5.27 пункту 5 Стандарту, відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів “Згідно з оригіналом”, назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту 23 (підпис).

Таким чином, додані до позовної заяви копія паспорта позивача, копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, копія листа Територіального управління Державної судової адміністрації України у Київській області від 30.03.2016 №06-08/416 мають бути належним чином засвідчені, в той же час як позивачем додано лише ксерокопії вказаних документів, які не містять обов'язкових реквізитів згідно вимог Національного стандарту України.

Зазначені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, у зв'язку з чим суд, враховуючи приписи статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху, з наданням позивачеві часу для усунення зазначених недоліків.

Вказані недоліки повинні бути усунені у строк до 15 червня 2016 року шляхом подання до суду:

- уточнень до позовної заяви шляхом конкретизації у прохальній частині позову розміру компенсації втрати частини доходів, яку просить виплатити позивач та письмових пояснень щодо розміру компенсації, періоду часу, за який вона має бути виплачена, з наведенням відповідного правового обґрунтування;

- належним чином завірених копій: паспорта позивача, довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, листа Територіального управління Державної судової адміністрації України у Київській області від 30.03.2016 №06-08/416 та документів, що містять інформацію про розмір отриманої заробітної плати позивача за період з 26 жовтня 2014 року по 31 грудня 2015 року або повідомити суд про причини неможливості їх надання.

Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України у Київській області, третя особа - Головне управління Державної казначейської служби України у Київській області, про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити дії, - залишити без руху.

2. Позивачеві у строк до 15 червня 2016 року усунути наведені у даній ухвалі недоліки у вказаний у ній спосіб.

3. У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і повернута заявникові.

4. Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачеві за адресою, зазначеною у позовній заяві.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Панченко Н.Д.