04 травня 2016 р. 804/2490/16
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Барановський Р.А., перевіривши матеріали позовної заяви Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області до державного виконавця Ленінського відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції ОСОБА_1 про визнання протиправними дій та скасування постанови (вх. №19786/16 від 29.04.16),-
Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області звернувся до Дніпропетровського окружного адміністратвиного суду із адміністративним позовом до державного виконавця Ленінського відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції ОСОБА_1, у якому просить суд:
визнати протиправними дії державного виконавця Ленінського відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції ОСОБА_1 у вигляді прийняття постанови про відмову у відкриття виконавчого провадження (відмову в прийнятті до провадження виконавчого документу) від 08.04.2016р. ВП №50771199;
скасувати постанову державного виконавця Ленінського відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції ОСОБА_1 про відмову у відкриття виконавчого провадження (відмову в прийнятті до провадження виконавчого документу) від 08.04.2016р. ВП №50771199.
Згідно із ч. 1ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви, серед іншого, з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 цього Кодексу.
Перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам ст. 105-106 Кодексу адміністративного судочинства України, суд доходить висновку, що вона подана з порушенням вимог закону, оскільки позивачем не надано копії позовної заяви для відповідача та документу, який підтверджує сплати судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру, а також вказано невірне і неповне ім'я відповідача.
У відповідності до положень ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються:
1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;
2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;
4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;
6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Так, подана Департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області позовна оформлена в порушення вимог закону, оскільки у позовній заяві відсутні реквізити відповідача, визначені ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: вказано невірне прізвище відповідача та не повністю зазначено його ім'я та по батькові.
У відповідності до положень ст. 28 Цивільного кодексу України - ім'я фізичної особи, яка є громадянином України, складається із прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини, до якої вона належить.
Так, у поданій Департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області зазначено лише прізвище та ініціали відповідача (ОСОБА_2В.), що не відповідає вимогам до позовної заяви, встановленим ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Крім того, зі змісту постанови про відмову у відкриття виконавчого провадження (відмову в прийнятті до провадження виконавчого документу) від 08.04.2016р. ВП №50771199 вбачається, що оскражувана постанова винесена державним виконавцем Ленінського відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції ОСОБА_1
Статтею 105 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено вимоги щодо форми і змісту адміністративного позову.
Пунктом 1 частини 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративний позов може містити вимоги про скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України, суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Так, враховуючи те, що у поданому адміністративному позові ДДепартамент державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області оскаржує постанову державного виконавця, тому у даних правовідосинах державний виконавець Ленінського відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції ОСОБА_1 виступає як суб'єкт владних повноважень.
У відповідності до положень ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Зважаючи на викладене, позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки позивачем - не надано до суду примірник позовної заяви із доданими до неї матеріалами для відповідача - суб'єкта владних повноважень.
Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України (ч. 2 ст. 9 Закону України "Про судовий збір" N 3674-VI від 08.07.2011р.).
У відповідності до положень Закону України “Про судовий збір”, судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством та перераховується у безготівковій або готівковій формі.
Статтею 5 Закону України “Про судовий збір” визначений перелік осіб, звільнених від сплати судового збору.
З огляду на викладене, позивач не відноситься до осіб, які звільнені від сплати судового збору та повинен сплачувати судовий збір при зверненні із даним поданням.
Так, у відповідності до положень ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (у редакції від 01.09.2015р. з урахуванням приписів Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору") - ставка судового збору за подання суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем адміністративного позову немайного характеру становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України "Про державний бюджет на 2016 рік" від 25.12.2016р. №928-VІІІ зафіксовано розмір мінімальної заробітної плати, який діє із 1 січня 2016 року в сумі 1378, 00 грн.
Згідно із приписами ч.3 ст. 6 Закону У країни "Про судовий збір" - у разі коли у позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
З урахуванням вимог статті 6 Закону України "Про судовий збір" - з позовних заяв, що містять кілька вимог немайнового характеру, судовий збір справляється з кожної вимоги окремо. (Згідно Довідки про результати вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами положень Закону У країни "Про судовий збір" , що затверджена постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України №2 від 23.01.2015р. "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року №3674-VІ "Про судовий збір").
Так, з матеріалів адміністративного позову вбачається, що Департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області, як суб'єктом владних повноважень, заявлено до державного виконавця Ленінського відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції ОСОБА_1 дві позовні вимоги немайнового характеру.
Таким чином, недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надання до суду позовної заяви із зазначенням повного та вірного імені відповідача, разом із відповідним примірником для відповідача, а також шляхом надання документу про сплату судового збору (квитанції установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення) за подання адміністративного позову, що містить дві вимоги немайнового характеру у відповідності до Закону України “Про судовий збір” у розмірі 2756, 00 грн. за наступними розрахунковими реквізитами для перерахування судового збору:
Отримувач коштів: УДКСУ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська, 22030001, код ЄДРПОУ отримувача - 37989253, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, МФО: 805012, рахунок отримувача - №31210206784008, код класифікації доходів бюджету - 22030101.
Призначення платежу: Судовий збір, за позовом______________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Дніпропетровський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ (суду) 34824364.
Відповідно до ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху і встановлює строк для їх усунення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 105-108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовну заяву Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області до державного виконавця Ленінського відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції ОСОБА_1 про визнання протиправними дій та скасування постанови-залишити без руху.
Встановити позивачу строк до 24 травня 2016 р. для усунення недоліків позовної заяви, шляхом надання до суду позовної заяви із зазначенням повного та вірного імені відповідача, разом із відповідним примірником для відповідача, а також шляхом надання до суду документу про сплату судового збору за подання до суду позовної заяви, що містить декілька вимог немайнового характеру, за порядком та у розмірах передбачених Законом України “Про судовий збір” на суму 2756, 00 грн.
Копію даної ухвали направити особі, що звернулася з позовною заявою.
Ухвала суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, передбачені статтями 186 та 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя ОСОБА_3