Постанова від 28.10.2013 по справі 607/13800/13-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.10.2013 Справа №607/13800/13-а

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:

Головуючого-судді: Дуди О.О.

з участю секретаря: Гіндзелевич О.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 до Тернопільської міської ради, треті особи Український державний науково-дослідний інститут проектування міст "Діпромісто", релігійна громада "Парафія святих Володимира і Ольги" Тернопільсько-Зборівської єпархії Української Греко-Католицької церкви", управління містобудування та архітектури Тернопільської міської ради про визнання неправомірними та скасування рішень Тернопільської міської ради, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 звернулись до суду вказаним позовом, посилаючись наступне.

В лютому 2013 року розпочались підготовчі роботи щодо будівництва житлового багатоповерхового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення по вулиці Гетьмана Пилипа Орлика, 1 “а” у місті Тернополі.

Позивачам, як членам громади м. Тернополя, про підстави вказаного будівництва не було нічого відомо, жодних повідомлень та інформування громадян про планування будівництва спірного будинку не було, громадських обговорень і слухань щодо містобудівної документації, яка б передбачала вказане будівництво не проводилось.

Підготовчі роботи щодо спірного будівництва житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення та подальші будівельні роботи проводяться на підставі актів, які прийняті відповідачем без дотримання вимог діючого законодавства, що призвело до грубого порушення гарантованих законодавством України прав позивачів на інформування та обговорення містобудівної документації, яка передбачає спірне будівництво з метою врахування інтересів позивачів та інших громадян.

Підготовчі роботи були розпочаті на підставі декларації про початок виконання підготовчих робіт, яка була зареєстрована інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Тернопільській області 01.01.2013 року. Підставою для подачі реєстрації вказаної документації стали містобудівні умови та обмеження № 185 забудови земельної ділянки за адресою вул. П.Орлика, 1 “а” у м. Тернополі від 10.09.2012 року (копія додається). У пункті 8 вказаних будівних умов та обмежень зазначено, що будівництво вказаного будинку передбачено генеральним планом м. Тернополя.

10 серпня 2010 року на 37-й сесії Тернопільської міської ради народних депутатів був затверджений генеральний план міста Тернополя, у якому не було передбачене будівництво житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення по вул. П. Орлика, 1 “а” у м. Тернополі.

Генеральний план м. Тернополя, який проходив процедуру громадських обговорень та громадських слухань і був затверджений 10 серпня 2010 року на 37-й Тернопільської міської ради народних депутатів, не передбачає будівництва спірного житлового багатоповерхового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення на земельній ділянці по ОСОБА_9 Орлика, 1 “а” у місті Тернополі. А тому, не було і не могло бути жодного інформування громадськості щодо планування спірного будівництва, і як наслідок спірне будівництво не предметом громадських обговорень та в подальшому громадських слухань.

Разом з цим, згідно наданого відповідачем викопіювання з генерального плану м. Тернополя в частині вул. Гетьмана Пилипа Орлика, на ньому передбачено будівництво спірного будинку. Крім того, відповідач у своєму листі від 12.07.2013 року стверджує, що будинок був передбачений вказаним генеральним планом м. Тернополя на момент його затвердження. тобто на 10 серпня 2010 року

Офіційним листом відповідача від 18.05.2013 року зазначено, що на сьогоднішній день у м. Тетсполі діє “План зонування території міста” на підставі рішення Тернопільської міської ради від 30.09.2011 року.

Відповідно до ст. 21 згаданого закону, затвердження виконавчими органами генерального плану, плану зонування території та детального плану, без проведення громадських слухань щодо проектів такої документації забороняється.

Відповідно до згаданого рішення відповідача від 30.06.2011 року, прийнятий “План зонування території міста” є ні що інше, як “Правила використання та забудови території м. Тернополя”, які були прийняті 14.02.2006 року (рішення № 4/18/50), у назву яких внесли зімни і отримали замість “правил використання та забудови території” так званий “план зонування території”. Необхідно зазначити, що ні “правила використання та забудови території” були розроблені на основі старого генерального, а не на основі генерального плану Тернополя, затвердженого у 2010 році. Таким чином, так званий зонування території”, прийнятий 30.09.2011 року без дотримання вимог законодавства, зокрема проведення громадських слухань, тобто з грубим порушенням гарантованих законодавством прав позивачів на інформування та обговорення містобудівної документації, з метою врахування інтересів позивачів та інших громадян. Враховуючи наведене, рішення Тернопільської ради народних депутатів № 6/14/32 від ЗО вересня 2011 року про внесення змін в рішення Тернопільської міської ради від 14.02.2006 року за № 4/18/50 “Про затвердження Правил використання та забудови території м. Тернополя” є протиправним.

Крім того, відповідно до п. 4 ст. 18, 19 “Про регулювання містобудівної діяльності”, план зонування містобудівні умови і обмеження, а відповідно до ст. 29 вказаного закону основними вихідними для проектування будівництва будинку є саме містобудівні умови і обмеження, без яких неможливо виготовити проект будівництва багатоквартирного будинку. Саме на основі незаконного затвердженого план зонування території були видані містобудівні умови та обмеження, на підставі яких було здійснено проектування спірного будинку і розпочаті підготовчі незаконні будівельні роботи.

Просять суд визнати протиправними і скасувати рішення 37-ї сесії Тернопільської міської ради народних депутатів п'ятого скликання № 5/37/11 від 10 серпня 2010 року про затвердження генерального плану м. Тернополя в частині щодо затвердження будівництва житлового багатоповерхового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення, по вулиці Гетьмана Пилипа Орлика, 1 “а” у місті Тернополі; Визнати протиправним і скасувати рішення Тернопільської міської ради народних депутатів № 6/14/32 від 30 вересня 2011 року про внесення змін в рішення Тернопільської міської ради від 14.02.2006 року за № 4/18/50 “Про затвердження Правил використання та забудови території м. Тернополя”.

У судовому засіданні позивачі та їх представник позов підтримали із підстав, викладених у позовній заяві, просять задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позову заперечив та вказав, що призначенням генерального плану населеного пункту є визначення макроархітектурних планувальних завдань містобудівного характеру, а не визначення конкретних об'єктів містобудування. Натомість, відповідно до абз.2 ч.1 ст.19 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" такий конкретизаційний характер властивий для детального плану території. При цьому генеральним планом міста Тернопіль територія в районі вул. ОСОБА_9 Орлика передбачена як територія житлової та громадської забудови і розташування на такій території житлового багатоповерхового будинку повністю відповідає цьому. Генеральний план міста пройшов процедуру громадських слухань. Згідно з абз.2 ч.1 ст.18 цього Закону план зонування території розробляється з метою створення сприятливих умов для життєдіяльності людини, забезпечення захисту територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, запобігання надмірній концентрації населення і об'єктів виробництва, зниження рівня забруднення навколишнього природного середовища, охорони, та використання територій з особливим статусом, у тому числі ландшафтів, об'єктів історико-культурної спадщини, а також земель сільськогосподарського призначення і лісів. Таким чином, план зонування території також не передбачає визначення у ньому конкретних об'єктів містобудування. Враховуючи викладене, позовні вимоги щодо скасування генерального плану населеного пункту та плану зонування території щодо певного окремого об'єкту містобудування не несуть жодного правового змісту.

Представник третьої особи управління містобудування та архітектури Тернопільської міської ради у судовому засіданні підтримав доводи представника відповідача у судовому засіданні, проти задоволенні позову заперечив та вказав також, що громадські слухання з приводу плану зонування території та його затвердження передбачені в подальшому.

Представник третьої особи Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст "Діпромісто" у судове засідання не з'явився, направив суду письмову заяву, згідно якої як чинним у 2010 році Законом України “Про планування і забудову територій”, так і чинним тепер Законом України “Про регулювання містобудівної діяльності” не передбачено відображення в генеральному плані проектів конкретних будівель. Ст. 17 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” передбачено, що генеральний план населеного пункту є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обгрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту. План зонування території ( у разі його наявності) розробляється на підставі генерального плану території і не може йому суперечити. Щодо території земельної ділянки за адресою: вул. Гетьмана Пилипа Орлика, 1а, то вона, згідно генерального плану, є територією житлової та громадської забудови. ОСОБА_10 відповідно відображено в “Містобудівних умовах та обмеженнях” №185, згідно яких зазначена земельна ділянка відноситься до земель житлової та громадської забудови і призначена під будівництво та обслуговування храмового комплексу з іншими спорудами.На викопіюванні частини генплану відображено контури будівель, наявних на електронно-містобудівній карті, яка надавалась інституту замовником в якості основи для розробки генерального плану, як вихідні дані. Генеральний план не суперечить наданим йому вихідним даним. Спірна будівля, знаходилась на топографічних матеріалах, які були надані інституту “Діпромісто” імені ОСОБА_11 для розробки генерального плану. Просить врахувати вищевикладене та розглядати справу без участі представника ДП УДНДІПМ “Діпромісто” імені ОСОБА_11.

Представники третьої особи релігійної громади "Парафія святих Володимира і Ольги" Тернопільсько-Зборівської єпархії Української Греко-Католицької церкви" у судовому засіданні проти задоволенні позову заперечили за безпідставністю та вказали, що їм на законних підставах належить на праві користування земельна ділянка, на якій розпочаті підготовчі роботи з приводу будівництва спірного будинку, у відповідності до вимог закону отримано містобудівні умови та обмеження.

Дослідивши та оцінивши докази по справі, суд прийшов до висновку, що позов до задоволення не підлягає з таких підстав.

Відповідно до ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до акту на право постійного користування землею серії І-ТР №000663 земельну ділянку площею 1,0135га., по вул. П.Орлика надано громаді Української Греко-Католицької церкви у постійне користування для будівництва та обслуговування храму святих "Володимира і Ольги" на підставі рішення восьмої сесії 23 скликання Тернопільської міської ради народних депутатів від 31.03.1999 року.

10.09.2012 року за №185 відділом містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міської ради видано містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки за адресою вул. ОСОБА_9Орлика, 1а, згідно яких передбачено будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення за вказаною адресою. Замовником за містобудівними умовами та обмеженнями є Релігійна громада "Парафія святих Володимира і Ольги" Тернопільсько-Зборівської Єпархії УГКЦ.

Як вбачається із наданої відповідачем копії з частини містобудівної документації (генерального плану міста), в районі вул. ОСОБА_9 Орлика передбачено забудову земельної ділянки.

Згідно ст. 19 Конституції України, ст.24 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією, законами України та нормативно - правовими актами.

Рішенням 5 скликання 37 сесії Тернопільської міської ради №5/37/11 від 10.08.2010 року вирішено затвердити генеральний план м. Тернополя. Вважати таким, що втратив чинність розроблений у 1980 р. інститутом “Діпромісто” генеральний план розвитку міста Тернополя і проект планування його приміської та зеленої зон в зв'язку із завершенням його розрахункового періоду. 3.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії міської ради з питань регулювання земельних відносин, природокористування, охорони довкілля, приватизації та оренди землі, з питань архітектури, будівництва та розвитку міста.

Рішенням Тернопільської міської ради №6/14/32 від 30.09.2011 року вирішено внести зміни в рішення міської ради від 14.02.2006р. № 4/18/50 “Про затвердження Правил використання та забудови території м. Тернополя” і в тексті рішення та додатку: 1.1.замість слів “...правила...” читати ...план...”, замість слів “...використання та забудови...” читати “...зонування...” у відповідному відмінку; 1.2.замість слів “Про планування та забудову територій” читати “Про регулювання містобудівної діяльності".

Згідно ст.1 Закону України "Про планування і забудову територій" (ОСОБА_10 втратив чинність на підставі Закону N 3038-VI ( 3038-17 ) від 17.02.2011, ВВР, 2011, N 34, ст.343), генеральний план населеного пункту - містобудівна документація, яка визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту.

Відповідно до ч.1 ст.30-2, ч.ч.1, 2, 7 ст.30-3 цього Закону, громадському обговоренню підлягають розроблені та погоджені в установленому законодавством порядку проекти місцевих правил забудови та проекти містобудівної документації, які пройшли в установленому законодавством порядку державну експертизу, а саме: схем планування територій адміністративно-територіальних одиниць, їх окремих частин; генеральних планів населених пунктів; детальних планів територій; проектів забудови територій; містобудівного обґрунтування розміщення об'єктів містобудування. Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, районні ради, а також сільські, селищні, міські, районні у місті ради (їх виконавчі органи) при вирішенні питань планування і забудови територій зобов'язані забезпечити: оприлюднення прийнятих рішень щодо розроблення містобудівної документації, місцевих правил забудови з прогнозованими правовими, економічними та екологічними наслідками; оприлюднення розроблених та погоджених в установленому законодавством порядку проектів містобудівної документації, місцевих правил забудови і доступ громадськості до цієї інформації; реєстрацію, розгляд та узагальнення пропозицій (зауважень) громадськості, поданих до проектів містобудівної документації, місцевих правил забудови; проведення громадських слухань з обговорення проектів містобудівної документації та місцевих правил забудови; узгодження спірних питань між громадськістю і замовниками документації через погоджувальну комісію; винесення нерозв'язаних погоджувальною комісією спірних питань на розгляд відповідної ради; оприлюднення результатів громадського обговорення, затверджених містобудівної документації та місцевих правил забудови. Оприлюднення прийнятих Верховною Радою Автономної Республіки Крим або відповідним органом місцевого самоврядування рішень щодо розроблення та затвердження містобудівної документації, місцевих правил забудови, результатів громадського обговорення проектів містобудівної документації та місцевих правил забудови здійснюється у двотижневий строк з дня їх прийняття шляхом опублікування таких рішень у засобах масової інформації, що поширюються на відповідній території, а також розміщення таких рішень на офіційних веб-сайтах цих органів (за наявності). Повідомлення про громадське обговорення проектів містобудівної документації, місцевих правил забудови має містити: назву проектів містобудівної документації, місцевих правил забудови, їх значення для планування території та межі територій, у тому числі суміжних, на якій проживають особи, які мають право брати участь у громадських слуханнях з обговорення відповідних проектів; відомості про замовника та розробника, підстави розроблення; положення проектів містобудівної документації, місцевих правил забудови, у тому числі графічний матеріал, що відображають зміст зазначеної документації з проектними рішеннями; порядок, місце і строки детального ознайомлення з проектом відповідної документації; найменування та місцезнаходження, контактну інформацію органу, до якого слід звертатися із пропозиціями (зауваженнями); строк подання пропозицій (зауважень) громадськості; інформацію стосовно запланованих інформаційних заходів (презентації, прилюдного експонування, телевізійних програм, публічних конференцій, "круглих столів"); дату, час та місце проведення громадських слухань з обговорення проектів містобудівної документації, місцевих правил забудови; висновки державної експертизи на проект відповідної документації.

Згідно п.п.2,3,8,9 ч.1 ст.1 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (набрав чинності 12.03.2011 року), 2) генеральний план населеного пункту - містобудівна документація, що визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту; 3) детальний план території - містобудівна документація, що визначає планувальну організацію та розвиток території; 8) містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки (далі - містобудівні умови та обмеження) - документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об'єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією; 9) план зонування території (зонінг) - містобудівна документація, що визначає умови та обмеження використання території для містобудівних потреб у межах визначених зон;

Відповідно до ч.ч.1,2 ст.21 цього Закону громадським слуханням підлягають розроблені в установленому порядку проекти містобудівної документації на місцевому рівні: генеральні плани населених пунктів, плани зонування територій, детальні плани територій. 2. Затвердження на місцевому рівні містобудівної документації, зазначеної у частині першій цієї статті, без проведення громадських слухань щодо проектів такої документації забороняється.

Таким чином, громадським слуханням підлягає генеральний план міста, як містобудівна документація, яка визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту, однак не конкретне місце розташування у населеному пункті окремих будівель.

Відповідачем доведено дотримання вимог Закону України "Про планування і забудову територій" при проведенні процедури громадських слухань генерального плану, що стверджується наступним:

- протоколом попереднього розгляду генерального плану м. Тернополя, від 29. 07. 2008 року;

- викопіюванням із газети Тернопіль вечірній, згідно якого було опубліковане повідомлення про проведення громадського обговорення містобудівної документації “Генеральний план м. Тернополя”, а саме про те, що згідно з висновками державної експертизи, ви­ конаної Державним підприємством “Науково-дослідний і проектний інститут містобудування “НДПІ Містобудування” генеральний план м. Тер­ нопіль відповідає вимогам містобудівного законодавства, ДБН 360-92** “Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень”, ДБН Б. 1-3-97 “Склад, зміст, порядок розроблення, погодження та затвердження генеральних планів міських населених пунктів”. Детальне ознайомлення із проектом Генерального плаву, графічними матеріалами, у відповідному порядку, буде здійснюватись з 10.00 до 13.00, в робочі дні, в приміщенні управління містобудівного та архітектурного комплексу міської ради за адресою: вул. Коперника, 1, каб. 208, тел. 25-49-76. У ході громадського обговорення заплановано проведення інформаційних заходів, про дату і місце проведення яких буде повідомлено додатково;

- протоколом від 08.04.2010 року розгляду пропозицій до генерального плану м. Тернополя наданих листом Тернопільської обласної державної адміністрації від 30.03.2010 року № 04-1573/15-21;

- листком від 27.04.2010 року реєстрації учасників громадських слухань з обговорення містобудівної документації “Генеральний план м. Тернополя”, замовник містобудівної документації Тернопільська міська рада, генпроектувальник: Український державний науково-дослідний інститут проектування міст “Діпромісто”";

- протоколом громадських слухань містобудівної документації “Генеральний план м. Тернополя” від 27.04.2010 року;

- протоколом погоджувальної комісії громадських слухань з обговорення містобудівної документації “Генеральний план м. Тернополя” від 07.05.2010 року;

- протоколом засідання погоджувальної комісії громадських слухань з обговорення містобудівної документації “Генеральний план м. Тернополя” від 06.08.2010 року.

За таких обставин, судом не встановлено порушення прав позивача відповідачем щодо вимог про визнання протиправним і скасувати рішення 37-ї сесії Тернопільської міської ради народних депутатів п'ятого скликання № 5/37/11 від 10 серпня 2010 року про затвердження генерального плану м. Тернополя в частині щодо затвердження будівництва житлового багатоповерхового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення, по вулиці Гетьмана Пилипа Орлика, 1 “а” у місті Тернополі - громадські слухання генерального плану м. Тернополя проведені відповідно до Закону України "Про планування і забудову територій" та при проведенні таких цим Законом не передбачено обговорення конкретного місця розташування у населеному пункті окремих будівель.

Відносно вимог про визнання протиправним і скасувати рішення Тернопільської міської ради народних депутатів № 6/14/32 від 30 вересня 2011 року про внесення змін в рішення Тернопільської міської ради від 14.02.2006 року за № 4/18/50 “Про затвердження Правил використання та забудови території м. Тернополя”.

З аналізу оспорюваного рішення вбачається, що таким фактично не затверджувався план зонування території (зонінг), оскільки ним внесено зміни в рішення міської ради від 14.02.2006р. № 4/18/50 “Про затвердження Правил використання та забудови території м. Тернополя” в частині назви останнього, а зміст відповідає затвердженим раніше Правилам використання та забудови території м. Тернополя.

При цьому, суд приймає до уваги доводи представника третьої особи управління містобудування та архітектури Тернопільської міської ради про те, що громадські слухання з приводу плану зонування території та його затвердження передбачені в подальшому.

Наведене кореспондується із положеннями Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".

Так, згідно ч.ч.1,2 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", громадським слуханням підлягають розроблені в установленому порядку проекти містобудівної документації на місцевому рівні: генеральні плани населених пунктів, плани зонування територій, детальні плани територій. 2. Затвердження на місцевому рівні містобудівної документації, зазначеної у частині першій цієї статті, без проведення громадських слухань щодо проектів такої документації забороняється.

Відповідно до ч.ч.3, 4 ст.24 цього Закону, у разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог цього Закону, передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється. Зміна цільового призначення земельної ділянки, яка не відповідає плану зонування території та/або детальному плану території забороняється.

Згідно п.1 ч.1, ч.ч.6, 6-1 Прикінцевих положень Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", ОСОБА_10 набирає чинності з дня його опублікування, крім: 1) частин третьої та четвертої статті 24, які набирають чинності з 1 січня 2013 року. До 1 січня 2015 року рішення щодо визначення та надання містобудівних умов і обмежень на територіях, де відповідно до цього Закону не затверджені плани зонування або детальні плани територій, приймають уповноважені органи містобудування та архітектури з урахуванням попередніх планувальних рішень у межах встановленого законодавством строку.Встановити, що дія частин третьої та четвертої статті 24 цього Закону до 1 січня 2015 року не поширюється на території, де відповідно до цього Закону не затверджені плани зонування або детальні плани територій.

Вказаним спростовуються доводи позивачів у частині позовних вимог про визнання протиправним і скасування рішення Тернопільської міської ради народних депутатів № 6/14/32 від 30 вересня 2011 року.

Відповідно до ст.2, ч.1 ст.6 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Аналізуючи вищенаведене, судом не встановлено порушення прав позивачів відповідачами, а тому у задоволенні позову слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 2, 6 18, 71, 72, 86, 158-163 КАС України, Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності", Законом України "Про планування і забудову територій", суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 до Тернопільської міської ради, треті особи Український державний науково-дослідний інститут проектування міст "Діпромісто", релігійна громада "Парафія святих Володимира і Ольги" Тернопільсько-Зборівської єпархії Української Греко-Католицької церкви", управління містобудування та архітектури Тернопільської міської ради про визнання неправомірними та скасування рішень Тернопільської міської ради - відмовити.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги у строки, встановлені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий Дуда О.О.