02 березня 2012 р. Справа №1915/3691/2012
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
в складі:
головуючого Ромазана В.В.
з участю секретаря Василечко І.Я.
прокурора Антонюк О.Р.
розглянувши матеріали, які надійшли від Тернопільської митниці про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, 26 липня 1987 р. н., уродженця ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина ОСОБА_2, неодруженого, непрацюючого, зареєстрованого за адресою 56-300 Milicz Duchowo, 20/1, ОСОБА_3, -
за ст.ст. 336 Митного кодексу України,-
24.01.2012 року громадянин ОСОБА_2 ОСОБА_1 через митний пост "Мостиська" Львівської митниці ввіз на митну територію України транспортний засіб марки «Skoda Felicia», VIN - код TMBEFF653TХ324296, реєстраційний номер DMI01007, ( згідно витягу із єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби програмно - інформаційного комплексу "Облік транспортних засобів в пунктах пропуску для автомобільного сполучення").
Даний транспортний засіб громадянин ОСОБА_2, ОСОБА_1 ввіз на митну територію України шляхом вибору ним смуги руху "зелений коридор" в митному режимі тимчасового ввезення відповідно до ч. 2 ст. 11 Закону України від 13.09.2001 "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України" (далі -Закон) та підпункту 2.1 Технології прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон України, затвердженої наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України, Державної митної служби України від 11 червня 2008 року N 505/642 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 14 серпня 2008 р. за N 753/15444 (далі - Технологія).
Відповідно до пункту 2.1 Технології вибір особою смуги руху "зелений коридор" означає вибір форми декларування транспортних засобів шляхом учинення відповідних дій.
Згідно підпункту 1.4.2 Технології "зелений коридор" передбачає здійснення митного контролю для легкових автотранспортних засобів, що належать громадянам або юридичним особам, інших транспортних засобів, які не визначені в підпунктах 1.4.1 та 1.4.3 пункту 1.4 цього розділу, не зняті з обліку, не є об'єктом зовнішньоекономічних договорів (контрактів) і використовуються виключно для переміщення через митний кордон особистих речей громадян та товарів в обсягах, що не підлягають обов'язковому письмовому декларуванню та/або оподаткуванню.
Відповідно до ч. 6 ст. 11 Закону, транспортні засоби, тимчасово ввезені під зобов'язання про зворотне вивезення, не можуть бути розкомплектовані на запасні частини, передані у володіння або користування іншим особам.
Відповідно до пункту 2.6 Технології у разі ввезення громадянином - нерезидентом транспортного засобу, що перебуває на постійному обліку в реєстраційних органах іноземних держав, посадова особа митного органу інформує його про необхідність ознайомлення з умовами тимчасового ввезення транспортних засобів (транзиту) на митну територію України, відомості про які розміщені на інформаційних стендах, розташованих перед зоною митного контролю та безпосередньо у цій зоні, зокрема про: необхідність обов'язкової реєстрації транспортних засобів в органах Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України (для транспортних засобів за кодами 87.01 - 87.05 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, якщо строк їх тимчасового ввезення для власного користування перевищуватиме два місяці); необхідність обов'язкового вивезення транспортного засобу за межі України в строк, визначений законодавством, або оформлення цього транспортного засобу з метою вільного обігу на митній території України в порядку, установленому законодавством України та про відповідальність за порушення визначених законодавством умов тимчасового ввезення (транзиту) на митну територію України транспортних засобів, що перебувають на постійному обліку в реєстраційних органах іноземних держав, визначену Митним кодексом України. Громадянин - нерезидент, який тимчасово ввозить транспортний засіб, що перебуває на постійному обліку в реєстраційних органах іноземних держав, не надає письмового зобов'язання про зворотне вивезення транспортного засобу.
Статею 43 Митного кодексу України передбачено, що вказаний транспортний засіб перебуває під митним контролем з моменту ввезення його на митну територію України, тобто з 24.01.2012 року.
31.01.2012 року, співробітниками взводу супроводу ДПС в Тернопільській області, по вул. Текстильна 12 в м. Тернополі, був зупинений транспортний засіб марки «Skoda Felicia», VIN - код TMBEFF653TХ324296, реєстраційний номер DMI01007, під керуванням громадянина України ОСОБА_4, який для перевірки пред'явив посвідчення водія ВОВ008208 та технічний реєстраційний документ ОСОБА_3 на цей автомобіль серії DR/BAG 1364054. Вказаний транспортний засіб було доставлено співробітниками ДПС в Тернопільську митницю.
Таким чином, громадянин ОСОБА_2 Lukiw Michal ввіз на територію України автомобіль марки «Skoda Felicia» кузов № НОМЕР_1, державний реєстраційний номер DMI 01007, та розпорядився цим транспортним засобом, що знаходиться під митним контролем, без дозволу митного органу шляхом його передачі громадянину України ОСОБА_4 в користування.
Правопорушник ОСОБА_5 в судовому засіданні вину у вчиненні правопорушення визнав повністю, щиросердечно розкаявся та суду пояснив, що вказаний автомобіль він ввіз через пункт пропуску " Шегині " митного поста "Мостиська" 24.01.2012 року. Йому було відомо про умови тимчасового ввезення на митну територію України належного йому на праві власності вищевказаного автомобіля, зокрема, про необхідність обов'язкового вивезення даного транспортного засобу за межі України в строк, визначений законодавством, однак про відповідальність за порушення визначених законодавством умов тимчасового ввезення на митну територію України транспортних засобів, що перебувають на постійному обліку в реєстраційних органах іноземних держав, визначену Митним кодексом України ( ст.ст. 336, 348 ) не було відомо. Передав цей автомобіль своєму братові, ОСОБА_4, для зберігання та використання цього автомобіля у його власних справах. Із заявою ні він, ні його брат - ОСОБА_4, у будь - який митний орган України про надання дозволу користування чи на передачу цього автомобіля у користування на території України після його ввезення або з метою проведення його митного оформлення у режимі імпорту, не зверталися.
Крім власного визнання, вина ОСОБА_5 у вчиненні порушення митних правил повністю доведена матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні, а саме:
-протоколом про порушення митних правил №0027/40300/12 від 31 січня 2012 року;
-поясненням ОСОБА_4 від 17.02.2012 р. з якого вбачається, що під час керування зазначеним автомобілем у м. Тернополі по вул. Текстильна, 12, він був затриманий працівниками ДАІ та доставлений у Тернопільську митницю;
-протоколом про вилучення товарів, транспортних засобів і документів у справі про порушення митних правил №0027/40300/12 від 31 січня 2012 р.;
-інформаціями митниць України, отриманих на запит Тернопільської митниці від 15.02.12 № 3/3 - 181 ЕП, згідно яких встановлено відсутність фактів вивезення, проведення митного оформлення у будь - якому митному режимі, продовження строку перебування вказаного автомобіля на митній території України. Також справи про порушення митних правил, у яких би предметом правопорушення виступав вказаний автомобіль, митницями України не порушувалися;
-інформацією УДАІ УМВСУ в Тернопільській області від 16.02.12 № 13/1300 на запит митниці, згідно якого вказаний автомобіль не перебуває на обліку в органах ДАІ та іншими.
За таких обставин, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 336 МК України, тобто - здійснення операцій з транспортними засобами, що перебувають під митним контролем, а саме користування та розпорядження ними без дозволу митного органу, і тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти адміністративне стягнення.
Накладаючи адміністративне стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу винного, те, що він повністю визнав свою вину, щиро розкаявся, а тому приходить до переконання, що на нього слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
На підставі наведеного, керуючись ст. 336 МК України, ст.ст. 283, 284 КУпАП, суд, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні порушення митних правил, передбачених ст. 336 МК України і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу із стягненням в дохід держави в розмірі 1 000 (одна тисяча) грн. 00 коп.
Транспортний засіб марки Skoda Felicia», VIN - код TMBEFF653TХ324296, реєстраційний номер DMI01007 - повернути ОСОБА_4 ОСОБА_1.
Стягнути із ОСОБА_1 в користь Тернопільської митниці 08 (вісім) грн. 00 коп. витрат на зберігання майна.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до Апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд.
ГОЛОВУЮЧИЙ В.В.РОМАЗАН