Ухвала від 18.08.2011 по справі 2-а-2109/11

Ленінський районний суд м.Полтави

37 м. м. Полтава Полтавська область Україна 36022

Справа № 2-а-2109/11

Провадження №

УХВАЛА

18.08.2011м. м. Полтава

Суддя Ленінського районного суду м. Полтави Кононенко С.Д. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві про визначення причин пропущеного строку для звернення до суду поважними, поновлення пропущеного строку, визнання дій відповідача протиправними та зобов»язання суб»єкта владних повноважень нарахувати і виплатити недоплачену 30% надбавку до пенсії як дитині війни,-

ВСТАНОВИВ:

У травні 2011 року ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві про визначення причин пропущеного строку для звернення до суду поважними, поновлення пропущеного строку, визнання дій відповідача протиправними та зобов»язання суб»єкта владних повноважень нарахувати і виплатити недоплачену 30% надбавку до пенсії як дитині війни. У позові просить суд зобов'язати відповідача нарахувати і виплатити недоплачену 30% надбавку до пенсії як дитині війни з 22 травня 2008 року по день прийняття постанови суду.

У позові зазначала, що вона належить до соціальної категорії “Дитина війни” та відповідно до статті 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” з 22.05.2008 року по день прийняття постанови суду має право на отримання соціальної допомоги в розмірі 30% від мінімального розміру пенсії за віком. Відповідач всупереч Рішення Конституційного Суду України № 6-рп/2007 від 09 липня 2007 року, яким були визнані неконституційними окремі положення Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік», в тому числі й щодо зупинення дії статті 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, не здійснили нарахування та виплату відповідного підвищення до пенсії.

Позивач в судове засідання не з'явилася, але суду надала письмову заяву про розгляд справи без її участі .

Відповідач в судове засідання не з'явився, але суду надав письмову заяву про розгляд справи без участі його представника.

Суд, дослідивши матеріали справи приходить до висновку, що позовні вимоги в частині нарахування та виплати відповідного підвищення до пенсії за період з 22 травня 2008 року по 30 листопада 2010 року підлягають залишенню без розгляду з наступних підстав:

Частини 1, 2 статті 99 КАС України, в редакції Закону України від 07 липня 2010 року, передбачають, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановлених цим кодексом. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Зважаючи нате, що правовідносини по даній справі розглядаються виходячи з правомірності або неправомірності дій органу владних повноважень, строк оскарження яких передбачений КАС України, тому суд приходить до висновку, що до вказаних правовідносин не підлягають застосування положення ст. 87 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Позивач звернувся до суду 30 травня 2011 року.

Згідно статті 100 КАС України передбачає, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

За даних обставин позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві про зобов»язання суб»єкта владних повноважень нарахувати і виплатити недоплачену 30% надбавку до пенсії як дитині війни за період з 22 травня 2008 року по 30 листопада 2010 року, підлягають залишенню без розгляду у зв'язку з пропуском строку звернення до суду.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 6-14, 71, 99, 100, 106, 155, 159-163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Відмовити ОСОБА_1 у поновленні строків для звернення до суду.

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві про зобов»язання суб»єкта владних повноважень нарахувати і виплатити недоплачену 30% надбавку до пенсії як дитині війни за період з 22 травня 2008 року по 30 листопада 2010 року - залишити без розгляду.

Роз'яснити позивачу, що він має право повторно звернення до суду з даними позовними вимогами.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Ленінського районного суду м. Полтави ОСОБА_2

Попередній документ
57585619
Наступний документ
57585621
Інформація про рішення:
№ рішення: 57585620
№ справи: 2-а-2109/11
Дата рішення: 18.08.2011
Дата публікації: 17.05.2016
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Подільський районний суд міста Полтави
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та спорів у сфері публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо:; соціального захисту; соціального захисту та зайнятості інвалідів; соціальних послуг, у тому числі:; соціального захисту дітей війни
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (04.05.2011)
Результат розгляду: заяву задоволено частково
Дата надходження: 30.03.2011
Предмет позову: про здійснення перерахунку нарахування та виплатити несплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
Розклад засідань:
02.03.2020 16:00 Віньковецький районний суд Хмельницької області
Учасники справи:
головуючий суддя:
БАРАНОВ ОЛЕГ ІВАНОВИЧ
БОЙЧУК ОЛЕКСАНДР ГРИГОРОВИЧ
ВІГОВСЬКИЙ ВІКТОР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
ГЛУШКОВА ВАЛЕНТИНА ФЕДОРІВНА
ДІДЕНКО СЕРГІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
ЗАДОРОЖНІЙ ВОЛОДИМИР ПЕТРОВИЧ
ЗАКОЛОДЯЖНА ОЛЕНА АНАТОЛІЇВНА
ЛІЩИШИНА МАРІЯ ЮСТИНІВНА
ПЕРЕВЕРЗЄВ СЕРГІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
ПОПОВ ВАЛЕРІЙ ВАЛЕРІЙОВИЧ
ПОТАПОВ ОЛЕКСАНДР ОМЕЛЯНОВИЧ
САВЕЛЬЄВА ОКСАНА ВАЛЕНТИНІВНА
ТЕРЕНТЬЄВ ГЕННАДІЙ ВІКТОРОВИЧ
ХОМИНЕЦЬ МАРІЯ МИКОЛАЇВНА
ЯНЖУЛА СВІТЛАНА АНАТОЛІЇВНА
суддя-доповідач:
БАРАНОВ ОЛЕГ ІВАНОВИЧ
БОЙЧУК ОЛЕКСАНДР ГРИГОРОВИЧ
ВІГОВСЬКИЙ ВІКТОР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
ГЛУШКОВА ВАЛЕНТИНА ФЕДОРІВНА
ДІДЕНКО СЕРГІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
ЗАДОРОЖНІЙ ВОЛОДИМИР ПЕТРОВИЧ
ЗАКОЛОДЯЖНА ОЛЕНА АНАТОЛІЇВНА
ЛІЩИШИНА МАРІЯ ЮСТИНІВНА
ПЕРЕВЕРЗЄВ СЕРГІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
ПОПОВ ВАЛЕРІЙ ВАЛЕРІЙОВИЧ
ПОТАПОВ ОЛЕКСАНДР ОМЕЛЯНОВИЧ
САВЕЛЬЄВА ОКСАНА ВАЛЕНТИНІВНА
ТЕРЕНТЬЄВ ГЕННАДІЙ ВІКТОРОВИЧ
ХОМИНЕЦЬ МАРІЯ МИКОЛАЇВНА
ЯНЖУЛА СВІТЛАНА АНАТОЛІЇВНА
відповідач:
Пенсійний Фонд України
УДАІ УМВС України в Миколаївської області
Управління Пенсійного Фонду у Катеринопільському р-ні
Управління пенсійного фонду України в Старосинявському районі
Управління пенсійного фонду у Барському районі
Управління Пенсійного фонду у Крижопільському р-ні
Управління пенсійного фонду України в місті Добропіллі та Добропільського району Донецької області
Управління Пенсійного фонду України у Погребищенському районі Вінницької області
Управління ПФУ в м. Першотравенську
УПСЗН Тисменицької РДА вано-Франк. обл.
УПФ місто
УПФУ в Гадяцькому районі
УПФУ в Тиврівському р-ні
УПФУ у Драбівському районі
позивач:
Бурлака Антоніна Вікторівна
Война Ганна Денисівна
Губар Іван Іванович
Дуда Іван Миколайович
Зелінська Тетяна Юхимівна
Кійко Марія Іванівна
Кіяшко Валентина Іванівна
Новицький Микола Іванович
Слічна Олена Прокопівна
Смаковський Іван Михайлович
Тичук Іван Профорович
Тулін Володимир Миколайович
Ходзіцька Любов Антонівна
Хом'як Наталія Петрівна
заінтересована особа:
Головне Управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області
Управління ДВС Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області
заявник:
Федькова Тетяна Іванівна