Справа № 215/1984/16-а
2-а/215/68/16
06 травня 2016 року м. Кривий Ріг
Суддя Тернівського районного суду м. Кривого Рогу ОСОБА_1, розглянувши матеріали адміністративної позовної заяви ОСОБА_2 до Держави Україна про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії, визнання права, стягнення шкоди, -
04.05.2016 року ОСОБА_2 звернувся до Тернівського районного суду м. Кривого Рогу з адміністративним позовом до Держави Україна про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії та визнання права, стягнення шкоди.
Відповідно до п. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 2 статті 17 КАС України передбачена юрисдикція адміністративних судів, що поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
Частиною 1 ст. 18 КАСУ передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення , перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; справи з приводу рішень , дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах передбачених пунктами 1-4 ч.1 ст. 18 КАСУ.
Відповідач не є органом місцевого самоврядування чи службовою особою органу місцевого самоврядування та не приймав рішення про притягнення позивача до адміністративної відповідальності, а тому, вважаю, що позовну заяву ОСОБА_2 до Держави Україна про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, визнання права, необхідно повернути позивачу для подання належному суду, оскільки підсудність даного спору відноситься до компетенції окружного адміністративного суду.
За викладених обставин адміністративний позов підлягає поверненню позивачеві згідно п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України.
На підставі викладеного, керуючись ст. 17, п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, суд-
Адміністративний позов ОСОБА_2 до Держави Україна про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії, визнання права, стягнення шкоди - повернути позивачу для подання до належного суду.
Ухвалу може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через Тернівський районний суд м. Дніпропетровська протягом п'яти днів з дня винесення ухвали.
Суддя: