04116 м.Київ, вул. Шолуденка, 1 (044) 230-06-58
"22" квітня 2016 р. Справа №910/6568/14
Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Шапрана В.В.
суддів: Буравльова С.І.
Андрієнка В.В.
розглянувши матеріали апеляційної скарги Закритого акціонерного товариства «Центрбудінвест» на рішення Господарського суду міста Києва від 10.11.2014 (суддя Васильченко Т.В. судді ЛюбченкоМ.О., ІвченкоА.М.)
за позовом Закритого акціонерного товариства "Центрбудінвест"
до Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "Київ Анімейшн"
Акціонерної компанії з обмеженою відповідальністю "Сімолтана Інвестментс Лтд" (Simoltana Investments Ltd.)
Товариства з обмеженою відповідальністю "Центрбудсервіс"
Головного управління юстиції в місті Києві в особі Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Шевченківського району реєстраційної служби Головного управління юстиції в місті Києві
про визнання недійсним договору купівлі-продажу корпоративних прав та визнання права власності,-
На розгляд Господарського суду міста Києва передані позовні вимоги Закритого акціонерного товариства "Центрбудінвест" до Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "Київ Анімейшн", Акціонерної компанії з обмеженою відповідальністю "Сімолтана Інвестментс Лтд" (Simoltana Investments Ltd.), Товариства з обмеженою відповідальністю "Центрбудсервіс", Головного управління юстиції в місті Києві в особі Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Шевченківського району реєстраційної служби Головного управління юстиції в місті Києві про визнання недійсним договору купівлі-продажу корпоративних прав та визнання права власності.
Рішенням Господарського суду міста Києва від 10.11.2014 у позовних вимогах Закритого акціонерного товариства "Центрбудінвест" відмовлено повністю.
Не погоджуючись з вищезазначеним рішення суду першої інстанції, Закрите акціонерне товариство "Центрбудінвест" звернулось з апеляційною скаргою до Київського апеляційного господарського суду, в якій просить рішення Господарського суду міста Києва від 10.11.2014 скасувати та прийняти нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити.
Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 15.12.2014 апеляційну скаргу Закритого акціонерного товариства "Центрбудінвест" повернуто без розгляду.
Постановою Вищого господарського суду України від 04.03.2015 скасовано ухвалу суду від 15.12.2014 та справу повернуто до суду апеляційної інстанції для здійснення апеляційного провадження.
Згідно із автоматичним розподілом справ між суддями, апеляційну скаргу передано для розгляду колегії суддів у складі: головуючий суддя - Смірнова Л.Г., судді: Кропивна Л.В., Чорна Л.В.
Відповідно до розпорядження секретаря судової палати Київського апеляційного господарського суду Шевченко Е.О. у зв'язку з перебуванням судді Чорної Л.В. у відпустці, для розгляду скарги визначено колегію у складі: головуючий суддя - Смірнова Л.Г., судді: Кропивна Л.В., Пашкіна С.А.
Ухвалою суду від 16.03.2015 апеляційну скаргу прийнято до провадження колегією суддів у складі: головуючий суддя - Смірнова Л.Г., судді: Кропивна Л.В., Пашкіна С.А. та призначено до розгляду на 16.09.2015, зобов'язано Закрите акціонерне товариство "Центрбудінвест" на підставі Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965, здійснити переклад на англійську мову даної ухвали суду, а також прохання про вручення за кордоном судових або позасудових документів, підтвердження про вручення та короткий виклад документу, що підлягає врученню, нотаріально посвідчити вірність перекладу та надати їх в 3 примірниках до загального відділу документального забезпечення Київського апеляційного господарського суду в строк до 01.04.2015 та зупинено провадження по справі до 15.09.2015.
Через загальний відділ документального забезпечення Київського апеляційного господарського суду від представника позивача на виконання вимог ухвали від 16.03.15 надавався пакет документів.
Розпорядженням заступника Голови Київського апеляційного господарського суду від 16.09.2015, у зв'язку з перебуванням суддів КропивноїЛ.В. та Пашкіної С.А. у відпустці, сформовано для розгляду апеляційних скарг колегію суддів у складі головуючого судді Смірнової Л.Г., суддів Чорної Л.В., Агрикової О.В.
Ухвалою суду від 16.09.2015 справу № 910/6568/14 прийнято до провадження у складі колегії суддів: головуючий суддя Смірнова Л.Г. суддів: Чорної Л.В., Агрикової О.В.
Крім того, ухвалою суду від 16.09.2015 поновлено провадження по справі № 910/6568/14.
Ухвалою суду від 16.09.2015 розгляд скарги був відкладений до 07.10.2015.
Розпорядженням заступника Голови Київського апеляційного господарського суду від 07.10.2015, у зв'язку з перебуванням судді Чорної Л.В. у відпустці, сформовано для розгляду апеляційної скарги колегію суддів у складі головуючого судді Смірнової Л.Г., суддів Руденко М.А., Агрикової О.В.
Ухвалою суду від 07.10.2015 справу № 910/6568/14 прийнято до провадження у складі колегії суддів: головуючий суддя Смірнова Л.Г. суддів: Руденко М.А., Агрикової О.В.
Ухвалою суду від 07.10.2015 розгляд матеріалів апеляційної скарги призначено на 20.04.2016. Зобов'язано Закрите акціонерне товариство "Центрбудінвест" та Товариство з обмеженою відповідальністю "Центрбудсервіс, здійснити переклад ухвали Київського апеляційного господарського суду від 07.10.2015 у справі №910/6568/14 про відкладення розгляду апеляційної скарги Закритого акціонерного товариства "Центрбудінвест", короткий виклад документу, що підлягає врученню даної ухвали на англійську мову, нотаріально посвідчити вірність перекладу, та надати їх в трьох примірниках до загального відділу документального забезпечення Київського апеляційного господарського суду в строк до 19.10.2015, апеляційне провадження зупинено.
Розпорядженням керівника апарату Київського апеляційного господарського суду від 20.04.2016, у зв'язку з участю судді Смірнової Л.Г. у підготовці суддів для підтримання кваліфікації, призначений повторний автоматизований розподіл судової справи.
Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями, апеляційну скаргу передано для розгляду колегії суддів: головуючий суддя - Шапран В.В., судді: Андрієнко В.В., Буравльов С.І.
У зв'язку з чим апеляційну скаргу слід прийняти до провадження у новому складі суду, головуючий суддя: Шапран В.В., судді: Буравльов С.І., Андрієнко В.В.
Крім того, варто зазначити, що місцезнаходженням Акціонерної компанії з обмеженою відповідальністю "Сімолтана Інвестментс Лтд" (Simoltana Investments Ltd.) є адреса Крейгмуір Чамберз, Роуд Таун, Тортола, ВГ 1110, Британські Віргінські острови.
Згідно зі ст. 123 ГПК України іноземні суб'єкти господарювання мають такі самі процесуальні права і обов'язки, що і суб'єкти господарювання України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном регулюється Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах (надалі - „Конвенція"), до якої Україна приєдналася згідно із Законом України „Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах" від 19.10.2000.
Відповідно до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах від 15.11.1965 дана Конвенція застосовується у цивільних та комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном.
Згідно зі статтею 3 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах від 15.11.1965 орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках.
За змістом статті 15 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах судове рішення не може бути винесено, поки не буде встановлено, що документ був дійсно доставлений особисто відповідачеві та було здійснено в належний строк, достатній для здійснення відповідачем захисту.
Згідно зі статтею 5 Конвенції Центральний Орган запитуваної Держави власноручно вручає документ або забезпечує його вручення відповідним органом:
а) у спосіб, визначений його внутрішнім правом для вручення документів, складених в цій державі, особам, що перебувають на її території, або
b) в особливий спосіб, обумовлений запитуючим органом, якщо такий спосіб не є несумісним з законами запитуваної Держави.
Якщо документ має бути вручений відповідно до частини першої цієї статті, то Центральний Орган може вимагати, щоб документ був складений або перекладений офіційною мовою або однією з офіційних мов запитуваної Держави.
У випадку, передбаченому частиною 2 статті 15 Конвенції, суд може постановити рішення, навіть якщо не надійшло жодного підтвердження про вручення або безпосередню доставку, якщо з дати направлення документа сплинув термін, який суддя визначив як достатній для даної справи і який становить щонайменше шість місяців.
Таким чином, для забезпечення повідомлення про розгляд матеріалів апеляційної скарги Закритого акціонерного товариства "Центрбудінвест" на рішення Господарського суду міста Києва від 10.11.2014 у справі №910/6568/14 у встановленому порядку, апеляційний господарський суд зобов'язує Закрите акціонерне товариство "Центрбудінвест", надати Київському апеляційному господарському суду в строк до 30.06.2016 нотаріально засвідчені переклади ухвали Київського апеляційного господарського суду від 22.04.2015 у справі №910/6568/14 про прийняття апеляційної скарги Закритого акціонерного товариства "Центрбудінвест" до провадження, короткий виклад документу, що підлягають врученню даної ухвали на англійську мову, прохання про вручення за кордоном судових або позасудових документів та надати в трьох примірниках, нотаріально посвідчити вірність перекладу.
На підставі викладеного та керуючись ст. 15 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965 р., ст. ст. 24, 26, 69, 77, 86, 99, 123 Господарського процесуального кодексу України, суд
Прийняти справу № 910/6568/14 за апеляційною скаргою Закритого акціонерного товариства «Центрбудінвест» на рішення Господарського суду міста Києва від 10.11.2014
Розгляд апеляційної скарги призначити на 17.11.2016 о 10 год.00 хв. у приміщенні Київського апеляційного господарського суду за адресою: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 1, зал судових засідань № 12 (II поверх).
Зобов'язати Закрите акціонерне товариство «Центрбудінвест», надати Київському апеляційному господарському суду в строк до 30.06.2016 нотаріально засвідчені переклади ухвали Київського апеляційного господарського суду від 22.04.2015 у справі №910/6568/14 про прийняття апеляційної скарги Закритого акціонерного товариства "Центрбудінвест" до провадження, короткий виклад документу, що підлягають врученню даної ухвали на англійську мову, прохання про вручення за кордоном судових або позасудових документів та надати в трьох примірниках, нотаріально посвідчити вірність перекладу.
Закрите акціонерне товариство «Центрбудінвест» після надання суду вказаних документів та перекладів, отримати їх в суді та надіслати разом з "Проханням про вручення за кордоном судових або позасудових документів, відповідно до Конвенції про вручення за кордоном судових або позасудових документів у цивільних або комерційних справа" The Registrar of the Supreme Court c/o Sonya Young Registrar, High Court P.O. Box 418 Road Town, Tortola British Virgin Islands та надати суду докази направлення поштового відправлення вказаному адресату.
Попередити Закрите акціонерне товариство «Центрбудінвест», що у разі невиконання вимог даної ухвали щодо здійснення перекладу і направлення кореспонденції та надання відповідних доказів суду апеляційну скаргу може бути залишено судом без розгляду на підставі ст. ст. 81, 99 ГПК України.
Копію даної ухвали надіслати (вручити) учасникам апеляційного провадження та The Registrar of the Supreme Court c/o Sonya Young Registrar, High Court P.O. Box 418 Road Town, Tortola British Virgin Islands/.
Головуючий суддя В.В. Шапран
Судді С.І. Буравльов
В.В. Андрієнко