Справа №423/1106/16-п
18 квітня 2016 року м. Попасна
Суддя Попаснянського районного суду Луганської області Мазур М.В., розглянувши матеріали, які надійшли з управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон проведення АТО Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, громадянина України, який народився 23.05.1968 року, мешкає за адресою: Луганська область, м.Золоте, вул.Садова, 16/2,
за ст. 164 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення, згідно якого 29.03.2016 р. ОСОБА_1 надавав послуги по перевезенню пасажирів з м.Золоте-1 до м.Золоте-4 за грошову винагороду 200 грн. за проїзд на автомобілі «Славута», державний номер НОМЕР_1 без відповідної на те державної реєстрації як суб'єкта підприємницької діяльності.
До протоколу додані письмові пояснення ОСОБА_1, в яких він визнав факт надання 29.03.2016 р. послуг по перевезенню пасажирів за грошову винагороду 200 грн. ОСОБА_1 пояснив, що зробив це через скрутне матеріальне становище.
З письмових пояснень ОСОБА_2, ОСОБА_3 вбачається, що вони дійсно домовилися з ОСОБА_1 про перевезення їх за грошову винагороду.
Дослідивши протокол і письмові матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність закрити провадження у справі з огляду на наступне.
Так, суд вважає доведеним факт надання 29.03.2016 р. ОСОБА_1 послуг по перевезенню пасажирів з м.Золоте-1 до м.Золоте-4 за грошову винагороду 200 грн. При цьому суд виходить із того, що ця обставина підтверджується як письмовими поясненнями самого ОСОБА_1, так і письмовими поясненнями ОСОБА_2, ОСОБА_3
Разом із тим, суд звертає увагу на те, що ч.1 ст.164 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Згідно ч.ч.1,2 ст. 3 ГК України під господарською діяльністю розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність, при цьому господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб'єкти підприємництва - підприємцями. Згідно ст.42 ГК України підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку. Таким чином, істотною ознакою адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП, є не тільки факт надання послуг за винагороду, а систематичний характер таких дій, що і становить суть господарської діяльності.
Проте в протоколі при викладі обставин вчинення правопорушення відображено разову дію, що мала місце 29.03.2016 р. об 11 год. 00 хв., а не систематичну діяльність, яка має здійснюватися протягом певного періоду часу.
Таким чином, одиничний факт надання платних послуг по перевезенню пасажирів не утворює складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП, у зв'язку з чим, суд вважає за необхідне провадження у справі закрити відповідно до ст.247 п.1, ст.284 ч.1 п.3 КУпАП. Разом із тим, суд вважає за необхідне попередити ОСОБА_1, що в разі продовження діяльності з надання платних послуг по перевезенню пасажирів, його дії утворюватимуть склад зазначеного правопорушення, за вчинення якого передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 17000 до 34000 грн. з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.
На підставі викладеного, ст. 7 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст.247 п.1, ст.284 ч.1 п.3, ст. 294 КпАП України, суд
Адміністративну справу стосовно ОСОБА_1 за ч.1 ст.164 КпАП України - закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КпАП України.
Попередити ОСОБА_1, що в разі продовження діяльності з надання платних послуг по перевезенню пасажирів, його дії утворюватимуть склад зазначеного правопорушення, за вчинення якого передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 17000 до 34000 грн. з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Луганської області в строк 10 діб з дня винесення постанови через Попаснянський районний суд.
Суддя М.В. Мазур