Постанова від 05.05.2016 по справі 417/2366/16-а

Справа № 417/2366/16-а

Провадження № 2-а/417/10/16

ПОСТАНОВА

Іменем україни

"05" травня 2016 р. с.Марківка Луганської області

Марківський районний суд Луганської області в складі:

головуючого судді - Шкирі В. М.,

за участі секретаря - Позднякової С. В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Марківському районі Луганської області про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії,-

ВСТАНОВИВ:

14.04.2016 ОСОБА_1 (далі позивач) звернувся до суду із позовом до Управління Пенсійного фонду України в Марківському районі Луганської області (далі відповідач або УПФУ в Марківському районі), в якому просить суд визнати незаконними дії УПФУ в Марківському районі Луганської області щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії за вислугу років, у зв'язку з підвищенням заробітної плати працівникам прокуратури на підставі поданої ним заяви від 06.04.2016р.; скасувати рішення комісії з призначення пенсій при УПФУ в Марківському районі №14 від 08.04.2016р.; зобов'язати відповідача здійснити з 01.01.2016р. перерахунок та виплату пенсії з розрахунку 90% від суми заробітної плати в розмірі, зазначеному у довідці прокуратури Луганської області №18-228вих-16 від 31.03.2016р.; зобов'язати відповідача виплатити за період з 01.01.2016р. заборгованість у зв'язку із здійсненням перерахунку пенсії з урахуванням раніше проведених виплат та повернути йому сплачений судовий збір у розмірі 551,20 грн.

В обгрунтування своїх вимог зазначив, що йому призначено пенсію за вислугу років відповідно до вимог ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» з 19.11.2004 в розмірі 90% суми його заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до постанови КМУ від 31.05.2012р. №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» (із змінами, внесеними згідно з постановами КМУ №506 від 06.10.2014, №763 від 30.09.2015, №1013 від 09.12.2015) збільшено заробітну плату працівникам органів прокуратури, що, на його думку є підставою для перерахунку його пенсії.

У зв'язку із цим, 26.02.2016 та 06.04.2016 він звернувся до відповідача із заявами про проведення перерахунку пенсії відповідно до зазначеної постанови КМУ на підставі довідок прокуратури Луганської області №18-89-вих-16 від 16 лютого 2016 року та №18-228вих-16 від 31 березня 2016 року. Однак, листами від 02.03.2016р. №471/02-38 та від 11.04.2016 №816/02-38 його повідомлено, що рішенням комісії з призначення пенсій при УПФУ в Марківському районі №8 від 02.03.2016р. і №14 від 08.04.2016 відмовлено в перерахунку пенсії на підставі постанови КМУ від 31.05.2012 №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» з урахуванням постанови КМУ №1013 від 09.12.2015р.

Відмова УПФУ в Марківському районі в перерахунку пенсії позивача мотивована тим, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015р. №213-VIII, з 01.06.2015р. скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання/ призначаються відповідно до Законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України» та ін.

Вважає дії та рішення відповідача щодо відмови у перерахунку пенсії незаконними, оскільки, на його думку, право на вирахування пенсії у розмірі 90% від заробітної плати, після прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015р. №213-VIII, виходячи із принципу незворотності дії закону у часі, повинно залишатись незмінним.

В судове засідання позивач не з'явився, надав суду заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує, просить розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі документами.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить розписка, подав до канцелярії суду письмові заперечення проти позову, відповідно до яких просить слухати справу за відсутності представника відповідача.

В письмових запереченнях проти позову представник відповідача зазначив, що рішенням комісії при УПФУ в Марківському районі Луганської області від 08.04.2016 за № 14 відповідачу було відмовлено з тих підстав, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015р. №213-VIII з 01.06.2015р. скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до Законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України» та ін.

Крім того, 01.12.2015 набрала чинності постанова КМУ № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно - правових актів» якою передбачено підвищення, зокрема окладів керівних працівників, спеціалістів і службовців, розміри яких затверджено деякими постановами та розпорядженнями, зазначеними у постанові у межах затверджених видатків на оплату праці, затверджених у кошторисах органів виконавчої влади, місцевого самоврядування , прокуратури та інших органів, за рахунок виплат пов'язаних з індексацією надбавок, доплат, премій. На підставі вищезазначеного, з 01.06.2015р. пенсії та щомісячне довічне грошове утримання згідно із Законом України «Про прокуратуру» в порядку та на умовах, визначених вищезазначеним законом не призначаються, а раніше призначені пенсії не перераховуються. Виходячи із зазначеного, для перерахунку раніше призначених за спеціальними законами пенсій особам, посадові оклади яких підвищені відповідно до Постанови КМУ від 09.12.2015р. №1013 - підстави відсутні. А отже, в сукупності підстави для перерахунку пенсії позивача відсутні. Просили відмовити в задоволенні позовних вимог позивача в повному обсязі.

Враховуючи, що особи, які беруть участь у даній справі, скористалися правом заявити клопотання про розгляд справи за їх відсутності, суд на підставі ч.4 ст.122 КАС України роглядає адміністративну справу за наявними у справі матеріалами в порядку письмового провадження.

Суд, дослідивши письмові матеріали справи встановив наступні обставини та визначив відповідні до них правовідносини.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 отримує з 19.11.2004 пенсію за вислугу років згідно ЗУ «Про прокуратуру» у розмірі 90 % від суми заробітної плати, розмір та умови оплати праці якої відповідали займаній посаді. Відповідний протокол №129 від 04.03.2015про призначення пенсії перебуває в матеріалах справи.

17.04.2014 Марківський районний суд Луганської області зобов'язав відповідача провести з 01.10.2013 перерахунок пенсії ОСОБА_1 в розмірі 90% від суми заробітної плати, яка зазначена в довідці прокуратури Луганської області № ф18/473 від 06.09.2012, з виплатою донарахованих сум. 26.05.2014 ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду постанову суду першої інстанції залишено без змін.

23.06.2014 Марківський районний суд Луганської області зобов'язав відповідача провести з 01.04.2014 перерахунок пенсії ОСОБА_1 в розмірі 90% від суми заробітної плати, яка зазначена в довідці прокуратури Луганської області № ф18-553 від 07.04.2014, з виплатою донарахованих сум. 01.10.2014 ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду постанову суду першої інстанції залишено без змін.

31.03.2016 прокуратурою Луганської області на виконання постанови КМУ №505 від 31.05.2012р. (із змінами, внесеними згідно з постановами КМУ №506 від 06.10.2014р. та №763 від 30.09.2015р.), з урахуванням Постанови КМУ №1013 від 09.12.2015р. позивачу була видана довідка за №18-228вих-16, з якої вбачається, що з 01.12.2015 р. основний оклад, за посадою, яку обіймав позивач, становить 2424,00 грн., класний чин - 130,00 грн., вислуга років - 1021,60 грн., щомісячна премія, на яку нараховується єдиний внесок - 8849,61 грн. З урахуванням інших виплат, які передбачені чинним законодавством, що нараховуються та виплачуються відповідно до займаної позивачем посади, з 01.12.2015 розмір заробітної плати позивача складав би 15 732,65 грн.

26.02.2016р. позивач звернувся до УПФУ в Марківському районі із заявою про проведення перерахунку пенсії за довідкою прокуратури Луганської області №18-89вих-16 від 16.02.2016.

Листом №471/02-38 від 02.03.2016 позивачу було повідомлено, що рішенням комісії з призначення пенсій при УПФУ в Марківському районі №8 від 02.03.2016 відмовлено в перерахунку пенсії.

Крім того, 06.04.2016р. позивач повторно звернувся до відповідача про перерахунок його пенсії на підставі довідки прокуратури Луганської області від №18-228вих-16 від 31.03.2016, однак отримав лист від 11.04.2016 за №816/02-38 та рішення №14 від 08.04.2016 про відмову в перерахунку пенсії на підставі постанови КМУ від 31.05.2012р. №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» з урахуванням постанови КМУ №1013 від 09.12.2015р.

Спірні правовідносини врегульовано положеннями Конституції України та Законом України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 р. № 1789-ХІІ (в редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу).

Частиною 1 ст.50-1 ЗУ «Про прокуратуру» від 05.11.1991 р. № 1789-ХІІ ((далі Закон №1789-ХІІ), в редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу), передбачено, що прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

Таким чином, у 2004 році позивачу призначено пенсію у розмірі 90% за вислугою років згідно Закону України «Про прокуратуру», з урахуванням загального стажу роботи в органах прокуратури 22 роки 9 місяців 6 днів.

Гарантовані законом підстави та порядок перерахунку призначених раніше пенсій прокурорам регулюють частини тринадцята та вісімнадцята статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ (в редакції на час призначення пенсії).

Згідно з ч.13 ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ, обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Відповідно до ч.17 ст.50-1 Закону №1789-ХІІ, призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько - слідчих працівників.

Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій проводиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи (ч. 18 ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ).

Пунктом 2 розділу ІІ «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» (Закон набрав чинності з 1 жовтня 2011 року) передбачено, що обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.

Посилання відповідача на ЗаконУкраїни «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року №213, як на підставу неможливості проведення перерахунку пенсії позивача, є безпідставними, з огляду на наступне.

Так, п.5 Прикінцевих положень ЗаконуУкраїни «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року № 213 визначено, що у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах, з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії (щомісячне довічне грошове утримання) призначаються відповідно до деяких законів, у тому числі до Закону України «Про прокуратуру».

В той же час, зазначені обмеження не стосуються пенсіонерів, які до 02 березня 2015 року вже отримували пенсії і мали гарантоване право на їх перерахунки з наступних підстав.

Відповідно до ст.8 Конституції України, в Україні діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу та має пріоритет над іншими нормативно - правовими актами. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.

Норми Конституції України є нормами прямої дії, звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

Статтею 46 Конституції України закріплено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

У частині першій статті 58 Конституції України закріплено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Згідно з вимогами ст.64 Конституції України, конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.

Так, держава взяла на себе обов'язок забезпечити не лише нарахування, але й перерахунок пенсії працівникам прокуратури, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за перерахунком.

Відповідно до ч.1 ст. 58 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Пенсійний фонд України і його територіальні підрозділи здійснюють керівництво та управління солідарною системою, проводять збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначають пенсії, підготовляють документи для їх виплат та виконують інші управлінські функції. Вони по суті є органами державної виконавчої влади і суб'єктами владних повноважень, а тому, керуючись вимогами ст. 19 Конституції України, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Передбачені п. 5 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року №213 VIII норми щодо скасування з 01 червня 2015 року норм пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії (щомісячне довічне грошове утримання) призначаються відповідно до спеціальних законів, у тому числі Закону України «Про прокуратуру», свідчить про те, що з 01.06.2015 не здійснюється призначення пенсій відповідно до спеціального законодавства.

З аналізу норм законодавства та виходячи з принципу незворотності дії законів у часі, викладені положення п.5 Прикінцевих положень ЗаконуУкраїни «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», стосуються порядку призначення пенсії прокурорам у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії, оскільки процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення, в зв'язку з чим, скасування порядку нарахування пенсій за спеціальними законами з 1 червня 2015 року та подальше призначення таких пенсій на загальних підставах, не впливає на можливість проведення перерахунку пенсії, призначеної раніше, у відповідності до діючих на час її призначення норм Закону України «Про прокуратуру».

Питання про застосування вищенаведеного Закону у часі регулюється згідно зі ст.ст. 21 та 22 Конституції України, які гарантують людині, що її права і свободи, будучи невідчужуваними та непорушними, не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів, ці закони, зміни до законів, не розповсюджуються на вже існуючі права і свободи людини, якщо вони звужують зміст та обсяг цих прав і свобод. Тому зазначена норма не може застосовуватися на раніше призначені пенсії під час їх перерахунку.

З урахуванням викладеного при перерахунку пенсії позивача, як працівнику прокуратури, має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках та порядок її перерахування, який діяв на момент призначення пенсії.

Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до ст. 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 06.07.1999р. №8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20.03.2002р. № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).

У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.

Відповідно до ч. 1 ст. 244-2 Кодексу адміністративного судочинства України, рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.

Верховний Суд України вирішував питання про усунення розбіжностей у застосуванні статей 50-1 Закону № 1789-ХІІ у Постановах від 10.12.2013р. (справа №21-348а13) та від 17.12.2013р. (справа №21-445а13) зазначив, що виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема працівників прокуратури, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.

Відповідно до ч.2 ст. 244-2 КАС України, висновок щодо застосування норм права, викладений у Постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.

Відповідно ч. 4 ст. 45 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» перерахунок призначеної пенсії провадиться у разі виникнення права на підвищення пенсії з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

Відповідно ч. 2 ст. 11 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог.

Як зазначалося судом вище, позивачу було призначено пенсію з 19.11.2004.

26.02.2016 06.04.2016 позивач звернувся до відповідача з заявою про перерахунок пенсії. При цьому з прохальної частини адміністративного позову вбачається, що позивач просить зобовязати відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01.01.2016 що не суперечить ч. 18 ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ, оскільки перерахунок призначених працівникам прокуратури пенсій проводиться з першого числа місяця, що йде за місяцем в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсій, а різницю пенсії може бути виплачено не більше ніж за 12 місяців, а тому перерахунок дійсно необхідно здійснити з 01.01.2016.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що порушене право позивача на перерахунок його пенсії, в зв'язку з підвищенням посадових окладів працюючим працівникам прокуратури на підставі довідки № 18-233вих-16 від 31.03.2016 підлягає відновленню саме з 01.01.2016.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до вимог ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкту владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову, однак даний обов'язок відповідачем в даній справі не виконано.

Підсумовуючи наведене, суд дійшов висновку, що дії відповідача щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії позивачу відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру», у редакції чинній на час призначення пенсії, є протиправними, а порушене право підлягає судовому захиту. Відповідно позовні вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають частковому задоволенню.

З урахуванням того, що виплата пенсії здійснюється за рахунок Державного бюджету України, суд вважає можливим допустити рішення до негайного виконання у межах суми стягнення за один місяць, відповідно п.1 ч.1 ст.256 КАС України.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 71, 84, 159-163, 244-2 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Марківському районі Луганської області про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії, задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Марківському районі Луганської області щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії за вислугу років, у зв'язку з підвищенням заробітної плати працівникам прокуратури на підставі поданої ОСОБА_1 заяви від 06.04.2016.

Скасувати рішення комісії з призначення пенсій при Управлінні Пенсійного фонду України в Марківському районі Луганської області № 14 від 08.04.2016.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Марківському районі Луганської області здійснити з 01.01.2016 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з розрахунку 90% від суми заробітної плати в розмірі, зазначеному у довідці прокуратури Луганської області №18-228 вих-16 від 31.03.2016, без обмеження максимального розміру пенсії із виплатою ОСОБА_1 заборгованості за період з 01.01.2016, у зв'язку із здійсненням перерахунку пенсії, з урахуванням раніше проведених виплат.

Стягнути за рахунок бюджентних асигнувань Управління Пенсійного Фонду України в Марківському районі Луганської області на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 551 (п'ятсот п'ятдесят одну) гривню 20 копійок .

Постанова в межах стягнення платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Марківський районний суд Луганської області протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої ст. 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлений 10.05.2016.

Суддя В. М. Шкиря