Постанова від 06.05.2016 по справі 607/4717/16-п

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 травня 2016 р. Справа №607/4717/16-п

Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Управління превентивної діяльності про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, приватного підприємця, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2,

за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Громадянин ОСОБА_2 20 грудня 2015 року біля 21 год. 10 хв. по вул. Злуки в місті Тернополі керував автомобілем марки «Фольксваген кадді» д.н.з. НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з рота, не чітка мова та не чітка хода). На вимогу інспектора відділення Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області пройти огляд на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою спеціального технічного засобу - газоаналізатора «Драгер» алкотест 6810, та проведення огляду на стан сп'яніння в закладі охорони здоров'я ОСОБА_2 відмовився в присутності двох свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху України.

28 січня 2016 року постановою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області громадянина ОСОБА_2 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами строком на один рік. Однак постановою Апеляційного суду Тернопільської області від 03 березня 2016 року вищевказану постанову від 28.01.2016 року скасовано, а матеріали про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності направлені до сектору патрульної поліції Тернопільського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області для належного дооформлення та додаткової перевірки.

28 березня 2016 року вищевказані матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ознаками ч. 1 ст. 130 КУпАП надійшли до Тернопільського міськрайонного суду, після направлення її на дооформлення на підставі постанови Апеляційного суду Тернопільської області від 03 березня 2016 року. Однак 29 березня 2016 року суддею Тернопільського міськрайонного суду було винесено постанову про направлення матеріалів про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч.1 ст. 130 КУпАП у Головне управління Національної поліції в Тернопільській області Управління превентивної діяльності для належного до оформлення.

07 квітня 2016 року від Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Управління превентивної діяльності на адресу Тернопільського міськрайонного суду повторно надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч.1 ст.130 КУпАП. Однак 13 квітня 2016 року суддею Тернопільського міськрайонного суду повторно було винесено постанову про направлення матеріалів про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч.1 ст. 130 КУпАП у Головне управління Національної поліції в Тернопільській області Управління превентивної діяльності для належного дооформлення.

04 травня 2016 року від Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Управління превентивної діяльності на адресу Тернопільського міськрайонного суду повторно надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч.1 ст.130 КУпАП.

Проаналізувавши вищевказані матеріали справи про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності, вважаю, що вказані матеріали повторно направлені в суд неналежно оформленими, недоліки вказані у вищезазначених постановах не усунуті, зокрема:

На підставі ст.278 Кодексу України про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує в тому числі питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.

Звертаю увагу, що перелік недоліків викладених у постанові Апеляційного суду Тернопільської області, та у постанові Тернопільського міськрайонного суду від 29.03.2016 року, не усунено, а матеріали надійшли до Тернопільського міськрайонного суду без належного дооформлення, а тому матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 підлягають повторному поверненню відповідному органу для доопрацювання та дооформлення з наступних підстав.

Частиною 1 ст. 130 КУпАП передбачено відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного сп'яніння.

Порядок провадження у справах про адміністративні порушення визначається законодавством України про адміністративні правопорушення, Кодексом України про адміністративні правопорушення та Інструкцією з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, яка затверджена наказом МВС України від 26.02.2009 року .

Статтею 256 КУпАП передбачено, що в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Як вбачається із протоколу серії АП1№050815 від 20.12.2015 року, ОСОБА_2 від підписання та дачі пояснень у протоколі відмовився, однак даних які б підтверджували те, що останній повідомлявся про час та місце складання даного протоколу, або ж те, що він дійсно був присутній під час його складання в матеріалах справи немає, до протоколу не надано письмових пояснень правопорушника, або ж письмових зауважень щодо змісту протоколу, в яких останній мав би викласти мотиви своєї відмови, що з огляду на викладене дає підстави вважати, що правопорушнику не були роз'яснені процесуальні права передбачені ст.268 КУпАП, що перешкоджає розгляду справи судом по суті.

Окрім цього згідно вимог ч.2 ст.254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, однак в порушення вищезазначеної норми КУпАП копія протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_2 під розписку вручено не було.

За таких обставин, суд позбавлений можливості розглянути даний адміністративний матеріал по суті та вважає, що він повинен бути повернутий для доопрацювання, оскільки наявність зазначених вище недоліків перешкоджає суду, у відповідності до ст. 245 КУпАП розглянути даний адміністративний матеріал та всебічно, повно і об'єктивно з'ясувати усі обставини справи.

Враховуючи викладене, вважаю, що посадовими особами Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Управління превентивної діяльності не усунуті попередні зауваження суду, а тому необхідно усунути недоліки, та у разі внесення змін до протоколу про адміністративне правопорушення, посадовій особі повторно необхідно виконати вимоги ст.254, ч.4 ст.256 КУпАП щодо вручення копії зміненого протоколу та роз'яснення прав і обов'язків особі, що притягується до адміністративної відповідальності, а також надати суду докази виконання зазначених вимог закону.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 33, 130, 256, 278 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ознаками адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП - повторно повернути для належного дооформлення до Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Управління превентивної діяльності.

Суддя Кунцьо С.В.