308/2016/16-п
17.03.2016 року місто Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Придачук О.А., за участю гр. ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ужгороді адміністративну справу за матеріалами інспектора патрульної поліції роти №2 батальйону УПП у м. Ужгород та м. Мукачево ОСОБА_2 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, що проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за ч.1 ст. 130 КУпАП, -
20.02.2016 р. о 00 год.15 хв. ОСОБА_1 в м. Ужгороді по вул. Минайська, 10, керував транспортним засобом «RENAULT ESPACE», н.з. RJA 55403, з явними ознаками алкогольного сп»яніння, а саме - запаху алкоголю з порожнини рота. Від проходження огляду на визначення стану алкогольного сп»яніння на місці за допомогою технічного засобу алкотестеру «Драгер», а також у медичному закладі - Закарпатському обласному наркологічному диспансері - відмовився, чим скоїв правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_3 свою вину не визнав, пояснив, що в стані алкогольного сп»яніння не перебував, не хотів користуватися приладом «Драгер» для визначення стану сп»яніння, оскільки поспішав у справах, а також тому, що чув від людей, що цей прилад може навмисно показувати стан сп»яніння. Їхати в наркодиспансер для визначення стану сп'яніння працівники поліції йому не пропонували. Однак, він одразу поїхав у наркодиспансер і самостійно звернувся для перевірки його на стан сп»яніння. Про те, що він буде самостійно звертатися до ЗОНД поліцію не повідомляв.
15.03.2016 року ОСОБА_1 надіслав до суду та просив долучити до матеріалів справи висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп»яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції № 50 від 20.02.2016 року та довідку ЗОНД від 15.03.2016 року № 100101-14 щодо дослідження крові, відповідно до яких ОСОБА_1 в стані алкогольного сп»яніння не перебував та етилового спирту в крові останнього не виявлено.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення правопорушника, суддя приходить до наступного.
Склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП згідно диспозиції вказаної статті складає керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп»яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп»яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп»яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії АП1 №457996 від 20.02.2016 року ОСОБА_1 при встановленні в нього явних ознак алкогольного сп»яніння, а саме запаху алкоголю з порожнини рота, від проходження огляду на визначення стану алкогольного сп»яніння на місці за допомогою технічного засобу алкотестеру «Драгер», а також у медичному закладі - Закарпатському обласному наркологічному диспансері - відмовився в присутності двох свідків.
Статтею 266 КУпАП визначено, що огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.
У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення
підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо
перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.
Згідно вищезазначеної статті, направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку,
визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п.6 та п. 8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп»яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції і проведення такого огляду, затвердженого пстановою КМУ від 17.12.2008р. № 1103, водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.
У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії АП1 №457996 від 20.02.2016 року вбачається, що такий складений у присутності правопорушника ОСОБА_1, а також двох свідків - ОСОБА_4 та ОСОБА_5, які засвідчили факт відмови ОСОБА_1 від проходження огляду на визначення стану алкогольного сп»яніння на місці за допомогою технічного засобу алкотестеру «Драгер», а також у медичному закладі - ЗОНД.
Частиною 5 ст. 266 КУпАП визначено, що огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп»яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
З огляду на вищезазначене, враховуючи, що в ході судового розгляду встановлено, що огляд ОСОБА_1 в ЗОНД на стан сп"яніння проведено за самозверненням правопорушника після того, як останній в присутності двох свідків відмовився від проходження огляду на стан сп"яніння, тобто з порушенням процедури визначеної ст. 266 КУпАП та Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп»яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції і проведення такого огляду, затвердженого пстановою КМУ від 17.12.2008р. № 1103, суддя не бере до уваги висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп»яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції № 50 від 20.02.2016 року та довідку ЗОНД від 15.03.2016 року № 100101-14 щодо дослідження крові, оскільки відповідно до вимог ч.5 ст. 266 КУпАП такий огляд особи на стан сп"яніння вважається недійсним..
Що стосується пояснень правопорушника, що працівниками поліції йому не пропонувалося пройти огляд на стан сп"яніння в ЗОНД , то такі суд відхиляє , оскільки і в протоколі про адміністративне правопорушення який підписаний правопорушником і в письмових поясненнях свідків наявних у матеріалах справи зазначено, що ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду у медзакладі.
А тому, приходжу до переконання, про наявність в діях ОСОБА_1 ознак складу правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КпАП України.
При призначенні адміністративного стягнення суд виходить із змісту ст. 33 КпАП України і враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, та вважає за необхідне призначити останньому адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів, оскільки саме ця міра буде достатньою та необхідною для виховання ОСОБА_1 в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами
На підставі наведеного, керуючись ч. 1 ст. 130, ст. ст. 33, 251, 266, 283-285, 287-294 КУпАП, суддя , -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та призначити йому адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів строком на один рік, зі сплатою судового збору в розмірі 275,60 грн. на підставі п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова підлягає виконанню на протязі трьох місяців з моменту її винесення.
Суддя: О.А. Придачук