Ухвала від 25.04.2016 по справі 826/6428/16

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

25 квітня 2016 року м. Київ № 826/6428/16

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Іщука І.О., ознайомившись із позовною заявою і доданими до неї матеріалами

за позовомФізичної особи - підприємця ОСОБА_1

доДержавної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління ДФС у м. Києві

провизнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення №000029/1720 від 27.03.2013 року,

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення №000029/1720 від 27.03.2013 року.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Згідно з частиною 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

У преамбулі Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI (надалі - Закон №3674-VI) визначено правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Відповідно до ч.1 ст.6 Закону №3674-VІ судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі.

Відповідно до наявного в матеріалах справи дублікату квитанції №0.0.475120200.1 від 14.12.2015 року на суму 1 218,00 грн., позивачем сплачено через КБ «Приватбанк» судовий збір за позовом Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 за подання позовної заяви на рахунок Окружного адміністративного суду м. Києва.

Разом з тим, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», який набрав чинності 01.09.2015 року, статтю 9 Закону України «Про судовий збір» доповнено нормою, відповідно до якої суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Централізоване отримання виписок з органів Казначейства в електронному вигляді, їх розподіл у судах, а також автоматичне приєднання відомостей про сплачений судовий збір при реєстрації платіжного документа здійснюється програмним забезпеченням автоматизованої системи документообігу суду в Окружному адміністративному суді м. Києва, за наявності виписки з органів Казначейства та відомостей, які надійшли після реєстрації платіжного документа в автоматизованій системі електронного документообігу. Механізм зарахування судового збору забезпечує проходження відомостей про платежі в автоматизовану систему документообігу суду згідно даних з органів Державної казначейської служби України.

Як встановлено судом Діловодство спеціалізованого суду (ДСС) містить відомості про сплачений судовий збір на підставі дублікату квитанції №0.0.475120200.1 від 14.12.2015 року на суму 1 218,00 грн. Проте, відомості про зарахування вказаної суми до Державного бюджету України відсутні.

За таких обставин, з урахуванням положень статті 9 Закону України «Про судовий збір», а також, беручи до уваги відсутність в автоматизованій системі документообігу суду (ДСС) відомостей про зарахування судового збору до Державного бюджету України, суд приходить до висновку про відсутність підстав для призначення судового розгляду позовної заяви та вважає за необхідне залишити її без руху до отримання відомостей від органів Державної казначейської служби України та/або Державної судової адміністрації України про зарахування судового збору, сплаченого згідно дублікату квитанції №0.0.475120200.1 від 14.12.2015 року на суму 1 218,00 грн., до Державного бюджету України.

Суд вважає за необхідне запропонувати позивачу, з метою прискорення розгляду його заяви, звернутися самостійно до органів Державної судової адміністрації України та надати суду довідку про зарахування судового збору до Державного бюджету України.

Також, суд звертає увагу на те, що Діловодство спеціалізованого суду (ДСС) містить відомості про сплачений та зарахований судовий збір у справі №826/357/16 на підставі квитанції №0.0.475120200.1 від 14.12.2015 року на суму 1 218,00 грн. за подання позову Фізичної особи підприємця ОСОБА_1, тобто по іншій справі, що унеможливлює вважати наявність вищезазначеного платіжного доручення доказом належної сплати судового збору у справі №826/6428/16.

Згідно ч.4 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

Як вбачається з матеріалів справи, у даній позовній заяві не зазначено дати її підписання.

За таких обставин, позивачу необхідно надати суду позовну заяву, оформлену з урахуванням вищезазначених вимог (вказати дату підписання позовної заяви), а також з наданням копій у відповідній кількості для направлення відповідачам.

Згідно частини 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України (далі по тексту - КАС України) адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Абзацом першим частини другої статті 5 КАС України встановлено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Строк звернення до адміністративного суду - це строк, який регламентує часові межі захисту прав і інтересів у сфері публічно-правових відносин. Строк звернення до адміністративного суду встановлено статтею 99 КАС України.

Водночас, з матеріалів справи не можливо встановити, коли позивач дізнався про порушення своїх прав та інтересів, зокрема, коли отримав оскаржуване податкове повідомлення-рішення.

Наведені обставини позбавляють можливості вирішити питання щодо дотримання позивачем вимог Кодексу адміністративного судочинства України щодо дотримання строку звернення до суду з вимогами про оскарження податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до суду довідки про зарахування судового збору до Державного бюджету України; позовну заяву, оформлену з урахуванням вищезазначених вимог (вказати дату підписання позовної заяви), а також з наданням копій у відповідній кількості для направлення відповідачам; доказів, які підтверджують дотримання строку звернення до суду або обґрунтувань причин пропуску строку звернення до суду із посиланням на докази, які підтверджують поважність цих причин.

Керуючись статтями 106-108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву без руху.

2. Встановити позивачу 5-ти денний строк з дня отримання даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви.

3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили, відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.О.Іщук