про залишення апеляційної скарги без руху
26 квітня 2016 р.
Справа № 876/2864/16
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Довгополов О.М., перевіривши апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 28 січня 2016 року у адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Львівська тютюнова фабрика" до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним і скасування наказу, визнання протиправними дій, -
встановив:
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 28 січня 2016 року адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Львівська тютюнова фабрика" до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним і скасування наказу, визнання протиправними дій задоволено повністю.
Не погоджуючись із даною постановою, Головне управління ДФС у Львівській області подало на неї апеляційну скаргу.
Однак, подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч. 6 ст. 187 КАС України, а саме апелянтом до поданої апеляційної скарги не долучено документ про сплату судового збору у розмірі, встановленому законом.
При цьому Головне управління ДФС у Львівській області, покликаючись на ч. 1 ст. 8 Закону України “Про судовий збір”, подало клопотання про відстрочення сплати судового збору. Клопотання обгрунтовує тим, що згідно листа управління фінансово-економічної роботи та бухгалтерського обліку від 02.02.2016 року № 23/13-01-05-00-45 відсутнє фінансування за КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки», згідно якого передбачені витрати на оплату судового збору для державних органів з державного бюджету.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України “Про судовий збір” від 08.07.2011 р. N 3674-VI.
Як вбачається з апеляційної скарги, така зареєстрована Львівським окружним адміністративним судом за вх. № 2395 від 04 лютого 2016 року.
Відповідно до ст.5 Закону України "Про судовий збір", в редакції, яка набрала чинності 01.09.2015 року, на органи ДФС не поширюються пільги щодо сплати судового збору, які були передбачені попередньою редакцією цього закону.
Крім того, відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору” зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
З огляду на наведене, у задоволенні клопотання Головного управління ДФС у Львівській області про відстрочення сплати судового збору слід відмовити.
Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Із позовної заяви та постанови суду першої інстанції вбачається, що предметом адміністративного позову є визнання протиправним і скасування наказу, визнання протиправними дій, тобто у даному адміністративному позові об'єднано дві вимоги немайнового характеру,
Згідно із ч. 1 ст. 4 цього Закону в редакції, чинній на момент звернення до суду з апеляційною скаргою, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 статті 4 вказаного Закону (із змінами, внесеними законом № 484-VIII від 22.05.2015 року) визначено ставки судового збору, відповідно до якої за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами сплачується 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Даною нормою (в редакції, яка діяла на момент звернення до суду з адміністративним позовом) також визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем ставка судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.
При цьому згідно абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону N 3674-VI у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до ст. 8 Закону України “Про Державний бюджет на 2015 рік” мінімальна заробітна плата станом на 1 січня 2015 року становить 1 218 грн.
Звідси ставка, що підлягала до сплати при поданні позовної заяви, становить 2 436, 00 грн. (1 218, 00 * 2= 2 436, 00 грн.).
Таким чином, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, становить 2 679, 60 грн. (2 436, 00 грн. : 100 * 110 = 2 679, 60 грн.).
Враховуючи те, що апелянт не долучив до апеляційної скарги документ про сплату судового збору, у відповідності до вимог ст. 108 КАС України апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення недоліків.
Зазначені недоліки мають бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату апелянтом судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, у розмірі 2 679 грн. 60 коп. за реквізитами: одержувач - Державний бюджет Галицького району м. Львова, код ЄДРПОУ - 38007573, рахунок - 31219206781004, банк одержувача - ГУДКУ у Львівській області, МФО банку - 825014, призначення платежу - Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 34668371 (суду, де розглядається справа).
Керуючись ст.ст. 87, 108, 187, 189, 212, 254 КАС України, суддя, -
ухвалив:
В задоволенні клопотання Головного управління ДФС у Львівській області про відстрочення сплати судового збору - відмовити.
Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 28 січня 2016 року у адміністративній справі № 813/5659/15 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Львівська тютюнова фабрика" до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним і скасування наказу, визнання протиправними дій - залишити без руху.
Зазначені в ухвалі недоліки апелянту слід усунути в 10-денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали.
Роз'яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що у разі неусунення зазначених недоліків відповідно до ч. 3 ст. 108 КАС України апеляційна скарга буде повернута.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала апеляційну скаргу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення.
На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Довгополов О.М.