Справа № 379/433/16-к
1-кс/379/46/16
25.04.2016 року м.Тараща
Слідчий суддя Таращанського районного суду Київської області ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , старшого слідчого СВ Таращанського відділення поліції Миронівського відділу Головного управління Національної поліції в Київській області майора поліції ОСОБА_4 поданого за матеріалами досудового розслідування № 12016110290000141 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20.04.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, про арешт майна ,-
До Таращанського районного суду Київської області надійшло дане подання, в обґрунтування якого слідчим зазначено, що 20.04.2016 року приблизно о 07 год. 30 хв. в м. Тараща Київської області, в районі перехрестя вулиць Б.Хмельницького та Софіївська, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , керуючи автомобілем «ВАЗ-21099» державний номер НОМЕР_1 , на пішохідному перехресті допустив наїзд на пішохода ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя АДРЕСА_1 . В результаті цієї пригоди ОСОБА_7 отримав тілесні ушкодження у вигляді перелому ступневого суглобу лівої ноги, забій колін, забій кисті лівої руки та численних саден, після чого автомобілем швидкої допомоги був доставлений до КЗ ТРР «Таращанська ЦРЛ».
20.04.2016 року в ході проведення огляду місця дорожньо-транспортної пригоди, автомобіль «ВАЗ-21099» сірого кольору, державний номер НОМЕР_1 , номер кузова НОМЕР_2 , власником якого, згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_3 від 11.01.2005 року є ОСОБА_8 , житель АДРЕСА_2 , тимчасово вилучений до Таращанського відділення поліції Миронівського відділу Головного Управління Національної поліції в Київській області, оскільки він зберіг на собі сліди кримінального правопорушення, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. Цього ж дня, вказаний автомобіль, відповідно до ст. ст. 98,100 КПК України, визнано як речовий доказ та передано на зберігання до майданчика тимчасового утримання автомобілів Таращанського відділення поліції.
Враховуючи те, що повернення автомобіля «ВАЗ-21099» державний номер НОМЕР_1 його власнику ОСОБА_8 до завершення проведення досудового слідства, може призвести до втрати речового доказу, шляхом його знищення, перетворення чи відчуження, а тому з метою забезпечення проведення відповідних судових експертиз та інших слідчих дій, а також забезпечення в подальшому можливого цивільного позову у кримінальному провадженні, на вищевказаний транспортний засіб слід накласти арешт.
Слідчий під час розгляду даного клопотання його підтримав та просив задовольнити.
Прокурор просив задовольнити дане клопотання.
ОСОБА_8 в судове засідання не з'явився, належним чином повідомлений, про причини неявки суд не повідомив.
Відповідно ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Відповідно до ч. 6 ст. 173 КПК України ухвалу про арешт тимчасово вилученого майна слідчий суддя, суд постановляє не пізніше сімдесяти двох годин із дня находження до суду клопотання, інакше таке майно повертається особі, у якої його було вилучено.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що клопотання слідчого задоволенню не підлягає, оскільки на момент розгляду клопотання закінчились строки, передбачені ст.173 ч.6 КПК України.
Керуючись ст. ст. 40, 131, 132, 170, 171, 173, 175 КПК України, -
У задоволенні клопотання старшого слідчого СВ Таращанського відділення поліції Миронівського відділу Головного управління Національної поліції в Київській області майора поліції ОСОБА_4 поданого за матеріалами досудового розслідування № 12016110290000141 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20.04.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, про арешт майна, яке перебуває у власності ОСОБА_8 , який проживає за адресою: АДРЕСА_2 , а саме автомобіль «ВАЗ-21099» сірого кольору, державний номер НОМЕР_1 , номер кузова НОМЕР_2 . - відмовити.
На ухвалу слідчого судді може бути подана апеляцій на скарга до Апеляційного суду Київської області протягом п'яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя:ОСОБА_1