Справа № 2-а-4929/2011 року
21 квітня 2011 року суддя Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області Рябота В.І., розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України та Першого міністра ОСОБА_2 про визнання незаконною постанови Кабінету Міністрів України та визнання протиправними дій, -
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Кабінету Міністрів України та Першого міністра ОСОБА_2 про визнання незаконною постанови Кабінету Міністрів України та визнання протиправними дій.
Ухвалою Прилуцького міськрайонного суду від 22 лютого 2011 року дану позовну заяву було повернуто позивачеві на підставі п.5 ч. 3 ст. 108 КАС України, у зв”язку з тим, що у провадженні цього суду є справа про спір між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав. Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 31 березня 2011 року ухвалу суду першої інстанції було скасовано, і справу було направлено для продовження її розгляду.
Суд, оглянувши матеріали справи, вважає за необхідне повернути адміністративний позов позивачу для подачі по підсудності до ОСОБА_3 окружного адміністративного суду для розгляду на підставі наступного.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Проте, відповідно до ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є, зокрема, орган державної влади або інший державний орган.
Відповідно до ч. 3 ст. 21 КАС України якщо справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) - місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд.
Отже, враховуючи норму даної статті, справа підсудна ОСОБА_3 окружному адміністративному суду.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 106 КАС України адміністративний позов повертається позивачеві, якщо справа не підсудна даному адміністративному суду. Повернення адміністративного позову не перешкоджає повторному зверненню до відповідного суду з таким же самим позовом.
Керуючись ст.ст. 18, 21, 106 КАС України, -
Повернути ОСОБА_1 матеріали його адміністративного позову до Кабінету Міністрів України та Першого міністра ОСОБА_2 про визнання незаконною постанови Кабінету Міністрів України та визнання протиправними дій у зв'язку з непідсудністю.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі через Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя