12 квітня 2016 року м. ПолтаваСправа № 816/276/16
Полтавський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Канигіної Т.С., за участю: секретаря судового засідання - Скорика С.В., представників позивача - Луцаєвої В.М., Приходько О.Я., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом
позивача Публічного акціонерного товариства "Укрнафта"
до відповідача Лохвицької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області
про визнання дій протиправними, визнання протиправними та скасування наказу і податкових-повідомлень рішень
04 березня 2016 року Публічне акціонерне товариство "Укрнафта" (надалі - позивач, ПАТ "Укрнафта") звернулось до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Лохвицької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області (надалі - відповідач, Лохвицька ОДПІ) про визнання дій протиправними, визнання протиправними та скасування наказу і податкових-повідомлень-рішень, а саме:
- визнання протиправним та скасування наказу Лохвицької ОДПІ "Щодо проведення документальної невиїзної позапланової перевірки" від 23.10.2015 №168;
- визнання протиправними дій Лохвицької ОДПІ по проведенню перевірки, результати якої оформлені актом №78/16-17-15/403739509 від 05.11.2015 "Про результати проведення документальної позапланової невиїзної перевірки платника податків договору №999/97 - уповноважена особа НГВУ "Полтаванафтогаз" ПАТ "Укрнафта" 22525915 (код ЄДРПОУ 403739509) з питань своєчасності сплати узгоджених сум податкових зобов'язань по рентній платі за користування надрами для видобування вуглеводневої сировини";
- визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень Лохвицької ОДПІ від 23.11.2015 №№0002001500, 0001991500.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив про відсутність порушення строку сплати авансових внесків та податкових зобов'язань з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин у травні-липні 2015 року, оскільки податкова декларація з рентної плати за встановленою в порядку статті 46 Податкового кодексу України формою, яка визначає зобов'язання щодо їх сплати, позивачем до Лохвицької ОДПІ не подавалась у зв'язку із невиконанням суб'єктом владних повноважень, що забезпечує формування та реалізує державну та митну політику, обов'язку щодо своєчасного затвердження форми такої декларації. За доводами позивача, перевірка проведена без належних правових підстав, оскільки запит Лохвицькою ОДПІ позивачу не направлявся, відповідно, відсутня обставина для проведення невиїзної документальної перевірки, вказана в наказі на її проведення та передбачена статтею 78 Податкового кодексу України.
Представники позивача в судовому засіданні підтримали позовні вимоги, просили їх задовольнити.
Представник відповідача не з'явився в судове засідання, надав клопотання про розгляд справи за його відсутності. У письмових запереченнях відповідач просив відмовити в задоволенні позову, посилаючись на наявність належних правових підстав для проведення документальної невиїзної перевірки; вказав на виконання умов статті 79 Податкового кодексу України щодо прийняття рішення про проведення перевірки, оформленого наказом, надіслання платнику податків наказу про проведення документальної невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку і місце проведення такої перевірки; зазначив, що в ході перевірки встановлено порушення позивачем термінів сплати рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводнів (природний газ, газовий конденсат), у зв'язку із чим до платника податків правомірно застосовані штрафні санкції відповідно до статті 126 Податкового кодексу України.
Заслухавши пояснення представників позивача, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову з огляду на наступне.
З матеріалів справи вбачається, що ПАТ "Укрнафта" (ідентифікаційний код 00135390) як юридична особа /том 1 а.с. 21/ має філію - Нафтогазовидобувне управління "Полтаванафтогаз" Публічного акціонерного товариства "Укрнафта" (надалі - НГВУ "Полтаванафтогаз" ПАТ "Укрнафта" (без права юридичної особи) /том 1 а.с. 22/.
НГВУ "Полтаванафтогаз" ПАТ "Укрнафта" (ідентифікаційний код 22525915) відповідальний за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договору від 24.12.1997 № 999/97 "Про спільну інвестиційну і виробничу діяльність, не пов'язану із створенням юридичної особи з освоєння та розробки родовищ" /том 1 а.с. 20/.
На підставі наказу від 23.10.2015 № 168 /том 1 а.с. 208/ Лохвицькою ОДПІ 02.11.2015 проведено невиїзну документальну перевірку уповноваженої особи договору від 24.12.1997 № 999/97 - НГВУ "Полтаванафтогаз" ПАТ "Укрнафта" з питань своєчасності сплати податкових зобов'язань з рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводневої сировини (природний газ, газовий конденсат) за І квартал 2015 року по строку сплати 20.05.2015, а також сплати авансових внесків з рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводневої сировини (природний газ, газовий конденсат) по строкам сплати 30.05.2015, 30.06.2015, 30.07.2015.
За результатами перевірки складено акт від 05.11.2015 № 78/16-17-15/403739509, у висновках якого зафіксовані порушення пунктів 257.4, 257.5 статті 257 Податкового кодексу України, а саме: несвоєчасна сплата податкових зобов'язань з рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводнів (природний газ, газовий конденсат) по строкам сплати - 20.05.2015, 30.05.2015, 30.06.2015, 30.07.2015 /том 1 а.с.13-14/.
На підставі вказаного акта перевірки Лохвицькою ОДПІ 23.11.2015 винесені податкові повідомлення-рішення:
- № 0001991500, яким за затримку сплати суми грошового зобов'язання з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (природний газ) застосовано штраф у розмірі 20 % на суму 116124985,55 грн /том 1 а.с. 18/;
- № 0002001500, яким за затримку сплати суми грошового зобов'язання з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (газовий конденсат) застосовано штраф у розмірі 20 % на суму 5833803,48 грн /том 1 а.с. 16/.
Рішеннями Головного управління ДФС у Полтавській області від 02.02.2016 № 364/10/16-31-10-04-11 та ДФС України від 25.02.2016 № 4142/6/99-99-10-01-02-25 податкові повідомлення-рішення Лохвицької ОДПІ від 23.11.2015 №№ 0001991500, 0002001500 залишено без змін, скарги позивача - без задоволення /том 1 а.с. 84-95/.
Позивач не погодився із наказом про призначення перевірки, діями по проведенню перевірки та прийнятими за її результатами податковими повідомленнями-рішеннями, у зв'язку з чим оскаржив їх до суду.
Стосовно позовних вимог про визнання протиправним та скасування наказу Лохвицької ОДПІ "Щодо проведення документальної невиїзної позапланової перевірки" від 23.10.2015 №168 та визнання протиправними дій Лохвицької ОДПІ по проведенню перевірки суд зазначає наступне.
Згідно з пунктом 75.1 статті 75 Податкового кодексу України (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.
Відповідно до підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Згідно з пунктом 78.4 статті 78 Податкового кодексу України про проведення документальної позапланової перевірки керівник контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом.
Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.
Пунктом 79.1 статті 79 Податкового кодексу України передбачено, що документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником контролюючого органу рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу. Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом.
Згідно з пунктом 79.2 статті 79 Податкового кодексу України документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу виключно на підставі рішення керівника контролюючого органу, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.
Виконання умов цієї статті надає посадовим особам контролюючого органу право розпочати проведення документальної невиїзної перевірки.
Як вбачається із матеріалів справи, начальником Лохвицької ОДПІ Соколик Я.М. 23.10.2015 видано наказ № 168 "Щодо проведення документальної невиїзної позапланової перевірки", яким на 02.11.2015 призначено проведення документальної невиїзної позапланової перевірки уповноваженої особи договору від 24.12.1997 № 999/97 - НГВУ "Полтаванафтогаз" ПАТ "Укрнафта" з питань своєчасності сплати податкових зобов'язань з рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводневої сировини (природний газ, газовий конденсат) за І квартал 2015 року по строку сплати 20.05.2015, а також сплати авансових внесків з рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводневої сировини (природний газ, газовий конденсат) по строкам сплати 30.05.2015, 30.06.2015, 30.07.2015 / том 1 а.с. 208/.
Вказаний наказ разом із письмовим повідомленням про дату і місце проведення перевірки від 23.10.2015 № 14 надіслано платнику податків та отримано останнім 26.10.2015 /том 1 а.с. 206, 207/.
Підставою для проведення перевірки у спірному наказі указано, зокрема підпункт 78.1.1 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України.
Відповідно до підпункту 78.1.1 пункту 78.1 статті 78.1 кодексу документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин, зокрема за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначаються порушення цим платником податків податкового, валютного та іншого законодавства протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.
Зміст зазначеної норми свідчить про те, що вона містить обмеження у підставах для проведення перевірок платників податків, оскільки направлена на гарантування дотримання прав платників податків, звуження підстав для проведення перевірок та усунення можливості зловживання правом на перевірку.
Ця норма встановлює, що документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться контролюючим органом у разі, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначаються порушення цим платником податків податкового, валютного та іншого законодавства протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.
При цьому, згідно з положеннями пункту 73.3 статті 73 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звернутися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документального підтвердження.
Запит вважається врученим, якщо його надіслано поштою листом з повідомленням про вручення за податковою адресою або надано під розписку платнику податків або іншому суб'єкту інформаційних відносин або його посадовій особі.
Матеріали справи свідчать про те, що Лохвицькою ОДПІ запит про надання інформації платнику податків не надсилався, що відповідачем не спростовується.
Інших підстав, передбачених статтями 77 та 78 Податкового кодексу України, для призначення документальної невиїзної позапланової перевірки, відповідачем не наведено.
Вищевказаними нормами Податкового кодексу України, з дотриманням балансу публічних і приватних інтересів, встановлені умови та порядок прийняття контролюючими органами рішень про проведення перевірок, зокрема документальних позапланових невиїзних. Лише їх дотримання може бути належною підставою наказу про проведення перевірки. Невиконання вимог підпункту 78.1.1 пункту 78.1 статті 78 та пункту 79.2 статті 79 Податкового кодексу України призводить до визнання перевірки незаконною та відсутності правових наслідків такої.
Зазначеної правової позиції дотримується Верховний Суд України в постанові від 27.01.2015 справа № 21-425а14.
Таким чином, Лохвицькою ОДПІ не дотримано умов статті 79 Податкового кодексу України в частині, що передбачає здійснення документальної невиїзної перевірки за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу, у зв'язку із чим перевірка призначена та проведена протиправно, що свідчить про відсутність правових наслідків такої.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про визнання протиправним та скасування наказу Лохвицької ОДПІ від 23.10.2015 №168 "Щодо проведення документальної невиїзної позапланової перевірки"; визнання протиправними дій Лохвицької ОДПІ по проведенню перевірки, результати якої оформлені актом від 05.11.2015 №78/16-17-15/403739509.
Надаючи оцінку оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням, суд також виходить з наступного.
Як свідчать матеріали справи, до 01.01.2015 НГВУ "Полтаванафтогаз" ПАТ "Укрнафта", як уповноважена особа договору від 24.12.1997 № 999/97, було платником плати за користування надрами, передбаченої розділом ХІ Податкового кодексу України.
01.01.2015 набув чинності Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" від 28.12.2014 №71-VIII (надалі - Закону № 71), яким скасовано загальнодержавний податок - плату за користування надрами, та водночас, запроваджено новий - рентна плата, зокрема за користування надрами для видобування корисних копалин, передбачена статтею 252 Податкового кодексу України.
При цьому, форма податкової декларації з рентної плати затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №719, який набув чинності 29.09.2015.
Отже, у період з 01.01.2015 по 29.09.2015 форма податкової декларації з рентної плати була відсутня.
Водночас пунктом 9 розділу II "Прикінцеві положення" Закону № 71 Кабінет Міністрів України зобов'язано протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність до цього Закону.
Державна фіскальна служба України у листі від 29.01.2015 № 2703/7/99-99-15-04-02-17 "Про особливості справляння рентної плати у 2015 році" рекомендувала платникам рентної плати, до затвердження належних форм податкової звітності, використовувати форми податкової декларації залежно від об'єкта оподаткування та звітуватися, зокрема за формами податкових розрахунків з плати за користування надрами.
НГВУ "Полтаванафтогаз" ПАТ "Укрнафта" подано до Лохвицької ОДПІ податкові розрахунки з плати за користування надрами для видобування корисних копалин за І та ІІ квартали 2015 року №№ 9166653664, 9092351477, 9092329372 /том 2 а.с. 7-32/.
Контролюючим органом за результатами перевірки зазначених розрахунків встановлено факт несвоєчасної сплати рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводнів (природний газ, газовий конденсат) по строкам сплати - 20.05.2015, 30.05.2015, 30.06.2015, 30.07.2015 /том 1 а.с.13-14/.
Суд не погоджується із позицією відповідача та дійшов висновку, що до позивача не може бути застосований штраф за порушення строків сплати авансових внесків з рентної плати, оскільки неможливо встановити та розрахувати розмір таких авансових внесків з огляду на таке.
Згідно з підпунктом 252.1.3 пункту 252.1 статті 252 Податкового кодексу України (у редакції, чинній з 01.01.2015) платником рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин під час виконання договорів про спільну діяльність без утворення юридичної особи є уповноважена особа - один із учасників такого договору, на якого згідно з його умовами покладено обов'язок нарахування, утримання та внесення податків і зборів до бюджету з єдиного поточного рахунку спільної діяльності (далі - уповноважена особа), за умови, що один з учасників зазначеного договору має відповідний спеціальний дозвіл.
Відповідно до пунктів 257.1, 257.2 статті 257 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному кварталу. Платники рентної плати самостійно обчислюють суму податкових зобов'язань з рентної плати.
Згідно з положеннями пункту 257.3 статті 257 кодексу платник рентної плати до закінчення визначеного розділом II цього Кодексу граничного строку подання податкових декларацій за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу, подає до відповідного контролюючого органу за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, податкову декларацію з додатками.
Пунктом 257.4 статті 257 Податкового кодексу України передбачено, що у податковому (звітному) періоді платники рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин та уповноважена особа, які здійснюють видобування нафти, конденсату, газу природного, у тому числі газу, розчиненого у нафті (нафтового (попутного) газу), етану, пропану, бутану, платники рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України та платники рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України сплачують авансові внески з рентної плати у податковому (звітному) періоді до 30 числа кожного місяця (у лютому - до 28 або 29 числа). Розмір таких авансових внесків складається з однієї третини суми податкових зобов'язань з рентної плати, визначеної у податковій декларації за попередній податковий (звітний) період.
Згідно з пунктом 257.5 статті 257 цього Кодексу сума податкових зобов'язань з рентної плати, визначена у податковій декларації за податковий (звітний) період, сплачується платником до бюджету протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такої податкової декларації з урахуванням фактично сплачених авансових внесків.
Проте, як зазначено вище, позивачем не подавались декларації з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за І та ІІ квартали 2015 року з тих причин, що форму такої декларації за цей період не було затверджено ДФС України.
Водночас, подані за рекомендацією ДФС України податкові розрахунки з плати за користування надрами не можуть бути належною базою для визначення авансових внесків з іншого податку - рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин, оскільки зазначені податки розрізняються не лише назвами, а й ставками, порядком обчислення, порядком сплати.
Так, згідно із підпунктом 263.1.4 пункту 263.1 статті 263 цього Кодексу (у редакції, чинній до 01.01.2015) платником плати за користування надрами для видобування корисних копалин під час виконання договорів про спільну діяльність без утворення юридичної особи є уповноважена особа - один з учасників такого договору про спільну діяльність без утворення юридичної особи, на якого згідно з умовами договору про спільну діяльність без утворення юридичної особи покладено обов'язок нарахування, утримання та внесення податків і зборів до бюджету з єдиного поточного рахунку спільної діяльності (далі - уповноважена особа), та за умови, що один з учасників договору про спільну діяльність без утворення юридичної особи має відповідний спеціальний дозвіл.
Платник плати за користування надрами для видобування корисних копалин та уповноважена особа, визначена відповідно до підпункту 263.1.4 пункту 263.1 статті 263 цього Кодексу, до закінчення граничного строку подання податкових розрахунків, визначеного розділом II цього Кодексу, та за формою, встановленою відповідно до статті 46 цього Кодексу, подають за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу, а при видобуванні вуглеводневої сировини, що дорівнює календарному місяцю, податкові розрахунки з плати за користування надрами для видобування корисних копалин до контролюючого органу: за місцезнаходженням ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини, у разі розміщення такої ділянки надр у межах території України; за місцем обліку платника у разі розміщення ділянки надр, з якої видобуто корисні копалини, в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України (підпункт 263.11.1 пункту 263.11 статті 263 Податкового кодексу України).
Згідно з підпунктом 49.18.1 пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Отже, для плати за користування надрами для видобування корисних копалин (при видобуванні вуглеводневої сировини) був передбачений звітний період місяць, а для рентної плати - квартал. Сплата авансових платежів для плати за користування надрами для видобування корисних копалин не була передбачена.
Таким чином, навіть з поданих податкових розрахунків плати за користування надрами для видобування корисних копалин за І та ІІ квартали 2015 року неможливо визначити базу, з якої необхідно обчислювати розмір авансових внесків з рентної плати, оскільки вони передбачають визначення суми за іншій звітний період - місяць.
Щодо посилання відповідача на пункт 46.6 статті 46 Податкового кодексу України, відповідно до якого до визначення нових форм декларацій (розрахунків), є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення, то суд виходить з того, що цей тимчасовий порядок може стосуватися лише для визначення суми самого основного зобов'язання.
Для застосування штрафних санкцій до платника податків повинна бути чітка юридична визначеність щодо його дій (бездіяльності).
Відповідно до пункту 56.21 Податкового кодексу України у разі неоднозначного (множинного) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.
Європейським судом з прав людини у рішення "Щокін проти України" (Заяви № 23759/03 та № 37943/06) від 14.10.2001 висловлена позиція, що відсутність в національному законодавстві необхідної чіткості та точності, які передбачали можливість різного тлумачення такого важливого фінансового питання, порушує вимогу "якості закону", передбачену Конвенцією, та не забезпечує адекватний захист від свавільного втручання публічних органів державної влади у майнові права заявника.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з частиною першою статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
З огляду на викладене, відповідач як суб'єкт владних повноважень, на якого частиною другою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України покладено обов'язок щодо доказування правомірності своїх дій та рішень, не довів суду правомірності своїх рішень, що є підставою для задоволення адміністративного позову.
Відповідно до частини першої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись статтями 2, 7-11, 17, 71, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов Публічного акціонерного товариства "Укрнафта" до Лохвицької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області про визнання дій протиправними, визнання протиправними та скасування наказу і податкових-повідомлень рішень задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати наказ Лохвицької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області від 23.10.2015 №168 "Щодо проведення документальної невиїзної позапланової перевірки".
Визнати протиправними дії Лохвицької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області по проведенню перевірки, результати якої оформлені актом від 05.11.2015 №78/16-17-15/403739509 "Про результати невиїзної документальної перевірки договору про спільну діяльність від 24.12.1997 №999/97 - уповноважена особа НГВУ "Полтаванафтогаз" ПАТ "Укрнафта" 22525915 (код ЄДРПОУ 403739509) з питань своєчасності сплати узгоджених сум податкових зобов'язань по рентній платі за користування надрами для видобування вуглеводневої сировини".
Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Лохвицької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області від 23.11.2015 №№0002001500, 0001991500.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Лохвицької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області на користь Публічного акціонерного товариства "Укрнафта" судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 183213,78 грн (сто вісімдесят три тисячі двісті тринадцять гривень сімдесят вісім копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови складено 18 квітня 2016 року.
Суддя Т.С. Канигіна