Ухвала від 22.04.2016 по справі 907/245/16

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Адреса: 88000, м.Ужгород, вул.Коцюбинського, 2-а тел.: 61-72-21

УХВАЛА

про відмову у прийнятті позовної заяви

22.04.2016 року Справа № 907/245/16

Суддя господарського суду Кривка В.П.

розглянувши матеріали за позовом

Товариства мисливців та рибалок "Грін Вуд", м. Рахів

до відповідача ОСОБА_1 районної ради, м. Рахів

про визнання незаконним та скасувати п.2 рішення третьої сесії сьомого скликання ОСОБА_1 районної ради від 25.02.2016 року №94,

ВСТАНОВИВ:

У прийнятті даної позовної заяви, яка надійшла на адресу господарського суду Закарпатської області 18.04.2016 року слід відмовити, з огляду на наступне.

Товариство мисливців та рибалок "Грін Вуд", м. Рахів звернулося у порядку встановленому положеннями господарського процесуального кодексу України до господарського суду Закарпатської області з позовом до ОСОБА_1 районної ради, м. Рахів про визнання незаконним та скасувати п. 2 рішення третьої сесії сьомого скликання ОСОБА_1 районної ради від 25.02.2016 року №94.

Як вбачається з позову, заявником оскаржуюється п. 2 рішення ОСОБА_1 районної ради від 25.02.2016 року №94, яким враховуючи грубі порушення Закону України «Про мисливське господарство та полювання», Закону України «Про природно-заповідний фонд України», ЗУ «Про місцеве самоврядування України», заборонено полювання та перебування зі зброєю, засобами полювання, собаками всім особам в угіддях Щаульського, Білотисянського та Говерлянського лісництв ДП «ОСОБА_1 ЛДГ» терміном до 01.01.2021 року, крім працівників державної лісової охорони під час виконання службових обов'язків.

Підвідомчість - це визначена законом сукупність повноважень судів щодо розгляду справ, віднесених до їх компетенції. Критерієм визначення підвідомчості справи виступає як характер спірних правовідносин, так і суб'єктний склад його сторін.

З огляду на приписи частини третьої статті 22 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", згідно з якими місцеві господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають з господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені процесуальним законом до їх підсудності, та на вимоги статей 1, 4-1, 12 ГПК України господарські суди розглядають справи в порядку позовного провадження, коли склад учасників спору відповідає приписам статті 1 ГПК, а правовідносини, з яких виник спір, мають саме господарський характер. При цьому до компетенції господарських судів не відноситься розгляд справ, зокрема, в т.ч. у спорах: про оскарження нормативно-правових актів, ухвалених суб'єктом владних повноважень, яким останній зобов'язує суб'єкта господарювання вчинити певні дії, утриматись від вчинення певних дій або нести відповідальність, тощо.

Під полюванням розуміються дії людини, спрямовані на вистежування, переслідування з метою добування і власне добування (відстріл, відлов) мисливських тварин (тобто диких звірів та птахів, які можуть бути об'єктами полювання), що перебувають у стані природної волі або утримуються в напіввільних умовах (ст. 1 Закону України від 22 лютого 2000 р. N 1478-III "Про мисливське господарство та полювання"). До полювання прирівнюється перебування осіб: у межах мисливських угідь, у тому числі на польових і лісових дорогах (крім доріг загального користування), з будь-якою стрілецькою зброєю або з капканами та іншими знаряддями добування звірів і птахів, або з собаками мисливських порід чи ловчими звірами та птахами, або з продукцією полювання; на дорогах загального користування з продукцією полювання або з будь-якою зібраною розчохленою стрілецькою зброєю (ст. 12 названого Закону).

В даному випадку оскаржуване рішення органу місцевого самоврядування, носить зобов'язальний характер, тобто містить владно-розпорядчий припис суб'єкта владних повноважень щодо заборони до вчинення визначених ним дій, при цьому адресоване та стосується фізичних осіб, визначеним ст. 12 Закону України "Про мисливське господарство та полювання", і не є актом у розумінні ст. 23 коментованого закону на який вказує заявник, тому даний спір є публічно-правовим.

Згідно п. 7 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Відповідно до п. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства. В тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності відносяться до компетенції адміністративних судів.

За таких обставин, у прийнятті даної позовної заяви відповідно до п.1 ч.1 ст. 62 Господарського процесуального кодексу України слід відмовити.

Керуючись п. 1 ст. 62, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України,

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УХВАЛИВ:

1. В прийнятті позовної заяви відмовити.

2. Позовну заяву від 18.04.2016 року на 6 аркушах і додані до неї документи повернути заявнику.

Суддя В.Кривка