Справа №712/8032/14 - п
Провадження №3/712/1136/14
28 травня 2014 року м. Черкаси
Суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Кончина О.І., розглянувши матеріали адміністративної справи відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 за ст. 188-1 КпАП України, -
У протоколі про адміністративне правопорушення від 27.05.2014 року проведеною позаплановою перевіркою у період з 12 по 23 травня 2014 року додержання вимог законодавства про зайнятість та працевлаштування інвалідів встановлено, що згідно довідки про реєстрацію роботодавця у відділенні Фонду соціального захисту інвалідів від 08.10.2013 року № 1207/01-12, правління зареєстроване у Фонді соціального захисту інвалідів 08.10.2013 р. № 71/101/567, проте звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів не дотримується, чим порушено вимоги ст. 19 ЗУ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» щодо обов'язку підприємства, установи, організації щороку подавати звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів, забезпечувати норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб - у кількості одного робочого місця.
Статтею 256 КУпАП України встановлені вимоги щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення. Зокрема, у протоколі зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
У протоколі про адміністративне правопорушення не вказана частина статті 188-1 КпАП України, адже ст. 188-1 КпАП України має дві частини. Також в матеріалах справи відсутні пояснення ОСОБА_1 та рекомендований лист від 27.05.2014 р. № 1753 зазначений в протоколі № 23-01-31/070.
Враховуючи наведене, матеріали справи про адміністративне правопорушення підлягають поверненню органу, який його склав для додаткової перевірки та належного оформлення.
Верховним Судом України визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст. 256 КУпАП України, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення ( п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 року ).
Враховуючи наведене, приходжу до висновку, що матеріали справи про адміністративне правопорушення підлягають поверненню органу, який склав протокол про адміністративне правопорушення, для додаткової перевірки та належного оформлення, в ході якого необхідно, зокрема, вказати частині статті 188-1 КпАП України та долучити пояснення ОСОБА_1 та рекомендований лист від 27.05.2014 р. № 1753 зазначений в протоколі № 23-01-31/070.
Керуючись ст. 278 КУпАП України, суддя, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 за ст. 188-1 КпАП України повернути до Державної інспекції України з питань праці Територіальної державної інспекції з питань праці у Черкаській області для належного оформлення.
Суддя Соснівського
районного суду м. Черкаси О.І.Кончина