вул. Фрунзе, 35, смт. Макарів, Київська обл., 08000, т. (04578) 5-12-39
15.04.2016 року Справа № 370/346/16-ц
Макарівський районний суд Київської області у складі головуючого судді Устимчук М.Ю., при секретарі Захарченко Т.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Макарові Київської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів , -
ОСОБА_1, (далі - позивач) звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2, (далі - відповідач), в якому просила суд стягнути з відповідача аліменти на утримання малолітніх дітей: доньки Ангеліни, ІНФОРМАЦІЯ_1, сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 у твердій грошовій сумі у розмірі 3 000 грн. щомісячно, (що складає 1/2 частку всіх видів його заробітку), але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму на кожну дитину, починаючи з дня подання даної позовної заяви і до досягнення дітьми повноліття.
В обґрунтування позовних вимог посилалась на те, що з відповідачем по справі перебуває у зареєстрованому шлюбі з 20.12.1998 р. Від вказаного шлюбу у них народилося троє дітей. На даний час діти проживають разом з нею та перебувають на її утриманні. Відповідач разом з ними не проживає, матеріальної допомоги на утримання дітей не надає. Тому позивач просила стягнути на її користь аліменти на утримання малолітніх дітей.
В судове засідання позивач не з'явилась, подала до суду заяву, згідно якої просила розглядати справу без її участі, вимоги підтримала та просила їх задовольнити із підстав, викладених у позовній заяві, проти винесення заочного рішення не заперечила.
Відповідач у судове засідання не прибув, хоча належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, заяв, клопотань до суду не подавав, у зв'язку із чим суд ухвалив заочно розглянути справу на підставі наявних у ній матеріалів.
Дослідивши письмові матеріали справи, суд встановив наступне.
20.12.1998 року між сторонами у справі, а саме: ОСОБА_1 до ОСОБА_2 зареєстровано шлюб. (а.с. 5)
Від вказаного шлюбу у сторін по справі народились діти: донька Ангеліна, ІНФОРМАЦІЯ_1, (а.с.6) син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 7) та син ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.8).
Як зазначила позивач, та про що не заперечив відповідач, останній матеріальну допомогу на утримання малолітніх дітей не надає.
Вирішуючи вимоги про стягнення з відповідача аліментів, суд керується наступним.
Згідно з ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей до досягнення ними віку повноліття.
Згідно ст. 182 цього ж Кодексу суд при визначенні розміру аліментів враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини і платника аліментів, інші обставини, які мають значення для справи.
Згідно з ч. 2 цієї статті мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до ч.2 ст.183 Сімейного кодексу України, якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
Враховуючи вищенаведене та те, що відповідач не надав суду доказів, які б впливали на обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів, то суд вважає за можливе задовольнити позовні вимоги у розмірі 1/2 частини з усіх видів його заробітку (доходу), але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісяця, починаючи з 17.02.2016 року і до досягнення дітьми повноліття.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України судові витрати підлягають стягненню з відповідача в дохід держави у вигляді судового збору у сумі 551,20 грн. та на користь позивача - витрати на правову допомогу у сумі 280,00 грн.
Керуючись ст.ст. 180, 182, 183 СК України, ст.ст. 15, 60, 79, 88, 212-215, 223-226, 294 ЦПК України, суд -
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів- задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_5, на користь ОСОБА_1 на утримання малолітніх дітей: доньки Ангеліни, ІНФОРМАЦІЯ_1, сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, у розмірі 1/2 частини з усіх видів його заробітку (доходу), але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісяця, починаючи з 17.02.2016 року і до досягнення дітьми повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2в дохід держави (отримувач коштів - Макарівський районний суд, код отримувача за ЄДРПОУ 38007165, банк отримувача ГУ ДКСУ в Київській області, МФО 821018, р/р 31214206700385) судовий збір в сумі 551 грн. 20 коп.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1витрати на правову допомогу у сумі 280,00 грн.
Рішення суду підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.
Заочне рішення може бути переглянуте за заявою відповідача судом, що його ухвалив, протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Київської області через Макарівський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засідання під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на його перегляд після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий М.Ю. Устимчук