вул. Димитрія Ростовського, 35, смт. Макарів, Київська обл., 08000, т. (04578) 5-12-39
"14" квітня 2016 р. Справа № 370/480/15-к
Макарівський районний суд Київської області в складі головуючого судді ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , з участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Макарів Київської області клопотання гр. ОСОБА_4 про застосування Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення у строк покарання» від 26 листопада 2016 року засудженому ОСОБА_5 , -
17.03.2016 р. до суду з клопотанням про застосування Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення у строк покарання» від 26 листопада 2016 року звернулася гр. ОСОБА_4 в інтересах ОСОБА_5 засудженого вироком Макарівського районного суду Київської області від 22 червня 2015 року за ч.2 ст. 185, ч.3 ст.185 КК України, який ухвалою колегії суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Київської області від 09 вересня 2015 року залишено без змін, мотивуючи його тим, що ОСОБА_5 було засуджено та призначено покарання у виді п'яти років позбавлення волі. На даний час відбуває покарання у Прилуцькій виховній колонії №211 Управління ДПС України в Чернігівській області. У відповідності з вимогами зазначеного Закону строк попереднього ув'язнення зараховується у строк відбування покарання з розрахунку один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі. У зв'язку з чим просить зробити перерахунок та зарахувати ОСОБА_5 до його загального строку відбування покарання додаткові дні, згідно чинного законодавства.
У судове засідання засуджений не прибув, хоча належним чином повідомлений про розгляд клопотання через установу, де відбуває покарання.
У судовому засіданні прокурор проти задоволення клопотання заперечив, посилаючись на те, що дане питання має вирішуватись місцевим судом, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок.
Заслухавши думку прокурора, дослідивши матеріали кримінальної справи № 370/480/15-к, суд встановив наступне.
Відповідно до ст. 5 ч.1 КК України закон про кримінальну відповідальність, що скасовує злочинність діяння, пом'якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, має зворотну дію в часі, тобто поширюється на осіб, які вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності, у тому числі на осіб, які відбувають покарання або відбули покарання, але мають судимість.
У відповідності до п.2 ч.2 ст. 539 КПК України питання зарахування строку попереднього ув'язнення під час виконання вироку, враховуючи зміст положень ч. 6 ст. 9 КПК України має вирішуватися місцевим судом, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок.
ОСОБА_5 засуджений вироком Макарівського районного суду Київської області від 22 червня 2015 року за ч.2 ст. 185, ч.3 ст.185 КК України, який ухвалою колегії суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Київської області від 09 вересня 2015 року залишено без змін та призначено покарання у виді п'яти років позбавлення волі. На даний час відбуває покарання у Прилуцькій виховній колонії №211 Управління ДПС України в Чернігівській області. Проте, вказана установа не відноситься до територіальної юрисдикції Макарівського районного суду, а тому клопотання не підлягає розгляду Макарівським районним судом Київської області та підлягає поверненню особі, яка його подала.
На підставі ст. ст. 5, 72 КК України, керуючись ст. ст. 9, 539 КПК України, суд, -
Клопотання гр. ОСОБА_4 подане в інтересах засудженого вироком Макарівського районного суду Київської області від 22 червня 2015 року ОСОБА_5 повернути особі, яка його подала та роз'яснити право та порядок звернення до місцевого суду за місцем відбування покарання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1