Рішення від 20.04.2016 по справі 903/189/16

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

20 квітня 2016 р. Справа № 903/189/16

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Західна теплоенергетична група», м. Луцьк

до відповідача: Державного комунального підприємства "Луцьктепло", м. Луцьк

про визнання укладеним договору про закупівлю послуг за власні кошти

Суддя Кравчук А.М.

Представники:

від позивача: ОСОБА_1 - директор, ОСОБА_2, довіреність від 11.02.2016 року

від відповідача: ОСОБА_3 - директор, ОСОБА_4, довіреність № 7178/08 від 31.12.2015 року

Відповідно до ст. 20 Господарського процесуального кодексу України роз'яснено право відводу судді. Відводу судді не заявлено. На підставі ст. 22 ГПК України роз'яснено процесуальні права та обов'язки сторін.

Суть спору: позивач - товариство з обмеженою відповідальністю «Західна теплоенергетична група» звернувся з позовом до відповідача - державного комунального підприємства "Луцьктепло" про визнання укладеним договору про закупівлю послуг за власні кошти.

В обґрунтування позовних вимог з врахуванням заяви про зміну (доповнення) підстав позову та уточнення позовних вимог від 05.04.2016 року № 130 (а. с. 115-119) зазначає, що на потужностях належної йому на праві користування котельні, яка знаходиться у м. Луцьку по вул. Карбишева, 2, з лютого 2012 року надає відповідачу послуги з переробки давальницької сировини (природного газу) у готову продукцію (теплову енергію) для забезпечення послуг з опалення та гарячого водопостачання мешканців м. Луцька. Договори укладалися за результатами переговорної процедури на підставі Закону України «Про здійснення державних закупівель», Закону України «Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності» та рішення адміністративної колегії Волинського обласного територіального відділення АМК України про надання дозволу на узгоджені дії між ТОВ «Захід-ТЕГ» та ДКП «Луцьктепло». У 2015 році послуги надавались на підставі договору від 06.01.2015 року № 1 строком дії з 01.01.2015 року по 31.12.2015 року. У зв'язку з відсутністю домовленості про укладення договору на 2016 рік на підставі ч. 6 ст. 40 Закону України «Про здійснення державних закупівель» між сторонами укладено додаткову угоду про пролонгацію договору від 06.01.2015 року № 1 до 28.02.2016 року. 11.02.2016 року адміністративною колегією Волинського обласного територіального відділення АМК України рекомендовано відповідачу вжити заходів, спрямованих на запобігання порушення законодавства про захист економічної конкуренції та усунення причин, що сприяють вчиненню порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого п. 5 ч. 2 ст.13, п. 2 ст. 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку шляхом врегулювання договірних відносин з ТОВ «Захід-ТЕГ» для належного надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води для споживачів міста Луцька з повідомленням про виконання у 5-денний термін з дня їх отримання. За результатами проведених сторонами 16.02.2016 року переговорів комітетом з конкурсних торгів ДКП «Луцьктепло» ухвалено рішення погодити переговорну процедуру закупівлі код 35.30.1 - пара та гаряча вода, постачання пари та гарячої води (послуги з переробки давальницької сировини (природного газу) у готову продукцію (теплову енергію) на умовах: строк поставки березень-грудень 2016 року, кількість 207 378 Гкал, ціна за надання послуг з переробки природного газу за 1 Гкал теплової енергій 106 грн. 36 коп. з ПДВ, загальна сума договору 22 056 724 грн. 08 коп. На попередження про припинення надання послуг за договором від 06.01.2015 року № 1 у зв'язку з закінченням його дії відповідач направив клопотання продовжувати надання послуг та гарантувало поширення на дані правовідносини дії договору, який буде укладений за результатами переговорів від 16.02.2016 року. Відповідно до абз. 2 ч. 3 ст. 39 Закону України «Про здійснення державних закупівель» замовник має право укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі у строк не раніше ніж через 10 днів з дня оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про акцепт пропозиції за результатами застосування переговорної процедури закупівлі. Листом від 26.02.2016 року № 898/08 відповідач надав дозвіл позивачу на продовження приймання газу для переробки з 29.02.2016 року на умовах чинного договору. Повідомлення № 058540 про акцепт пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції щодо закупівлі код 35.30.1 - пара та гаряча вода, постачання пари та гарячої води (послуги з переробки давальницької сировини (природного газу) у готову продукцію (теплову енергію) в обсязі 207 378 Гкал, ціна акцептованої пропозиції 22 056 724 грн. 08 коп. (з ПДВ), строк надання послуг з 29.02.2016 року по 31.12.2016 року, строк, протягом якого має бути укладений договір про закупівлю, з 10 по 30 березня 2016 року, відповідно до якого ТОВ «Захід-ТЕГ» є учасником-переможцем переговорної процедури, оприлюднене на офіційному веб-порталі Уповноваженого органу з питань державних закупівель 29.02.2016 року. Укладений сторонами 10.03.2016 року меморандум передбачає підписання договору не пізніше 11.03.2016 року та щоденні платежі за фактично надані за попередню добу послуги, проте зобов'язання щодо підписання договору залишились не виконаними. Оскільки згідно ч. 1 ст. 40 Закону України «Про здійснення державних заготівель» для договорів про закупівлю товарів, робіт, послуг за результатами проведення тендерної процедури закупівель обов'язковою є письмова форма, 14.03.2016 року позивач через канцелярію відповідача подав проект договору, умови якого відрізняються від умов договору за попередній період лише обсягом закупівель та строком надання послуг, з клопотанням повернути примірник підписаного договору до 18.03.2016 року. У встановлений ч. ч. 3, 4 ст. 181 ГК України строк відповідач не повернув підписаного проекту договору чи протоколу розбіжностей. Листом від 14.03.2016 року № 1207/15 просить утриматись від дій щодо припинення теплопостачання.

Крім того, у заяві про зміну (доповнення) підстав позову та уточнення позовних вимог від 05.04.2016 року № 130, від 12.04.2016 року № 138 (а. с. 115-119, 139-142) позивач просить стягнути з відповідача 86 055 грн. 88 коп. заборгованості за договором про закупівлю послуг за власні кошти за лютий 2016 року, 2 993 140 грн. 58 коп. за березень 2016 року .

Представники позивача позовні вимоги з врахуванням заяви про зміну підстав позову та уточнення позовних вимог підтримали.

Відповідач у поясненнях від 04.04.2016 року № 1440/08 (а. с. 94-97) та представники у судових засіданнях позовні вимоги заперечують, оскільки, згідно ст. 15 Закону України «Про теплопостачання» державне регулювання діяльності у сфері теплопостачання провадиться, зокрема, у формі ліцензування певних видів господарської діяльності, регулювання тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії з урахуванням змін цін на енергоносії та інших витрат, здійснення контролю за діяльністю суб'єктів відносин у сфері теплопостачання. Сторони є ліцензіатами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, зокрема, позивач - на виробництво та постачання теплової енергії зі строком дії з 17.11.2011 року по 16.11.2016 року, відповідач - на виробництво, постачання теплової енергії та транспортування її магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами строком з 23.06.2012 року по 22.06.2017 року. Згідно постанови НКРЕКП від 30.04.2015 року № 1413 (в редакції постанови від 28.01.2016 року № 54) вартість послуг з переробки природного газу у теплову енергію для позивача мала б становити 76 грн. 01 коп. за Гкал., з якої НКРЕКП розраховано відповідні витрати у тарифах для ДКП «Луцьктепло». Позивачем зазначена на 12 грн. 62 коп. вища - 88 грн. 63 коп., з врахуванням ПДВ 106 грн. 36 коп., що призведе до переплати коштів в сумі 2 617 100 грн. в рік. Джерела покриття таких витрат у них відсутні. Підписання такого договору є вкрай невигідним для відповідача з економічної точки зору та порушенням чинного законодавства. Згідно п. 2.1.1 Ліцензійних умов з постачання теплової енергії, затверджених постановою НКРКП від 10.08.2012 року № 278, однією з умов провадження господарської діяльності з постачання теплової енергії є наявність у ліцензіата договорів купівлі-продажу теплової енергії з теплогенеруючою організацією. Пролонгація договору була можлива лише до 28.02.2016 року в межах 20% від суми договору згідно вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель». Заяву позивача про зміну (доповнення) підстав позову та уточнення позовних вимог не заперечили, обгрунтовуючи тим, що ТОВ "Західна теплоенергетична група" змінено лише предмет позову, що не заборонено ГПК України.

Відповідно до ст. 22 ГПК України позивач вправі до початку розгляду справи по суті, зокрема, змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.

Предметом позову є певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача. Предмет позову кореспондує зі засобами захисту права, які визначені, наприклад, у ст.16 ЦК України. Під засобами захисту прав слід розуміти заходи, прямо передбачені законом з метою припинення оспорювання або порушення суб'єктивних цивільних прав та (або) усунення наслідків такого порушення.

Підстава позову - це фактичні обставини, на яких ґрунтується вимога позивача.

Зміна предмета позову означає зміну вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача. Зміна підстав позову - це зміна обставин, на яких ґрунтується вимога позивача.

Таким чином, виходячи зі змісту ст. 22 ГПК України, одночасна зміна предмета і підстав позову не допускається.

Згідно з п. 2 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 02.06.2006 року № 01-8/1228 «Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2005 році», відповідно до якого за змістом зазначеної норми ГПК України зміна позивачем підстав і предмета позову може мати місце лише альтернативно, тому одночасна їх зміна неможлива. Отже, у разі подання позивачем клопотання (заяви), направленого на одночасну зміну предмета і підстави позову, господарський суд з урахуванням конкретних обставин повинен відмовити в задоволенні такого клопотання (заяви).

П. 3.12. постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011 року № 18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» роз'яснено, що під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення. Підставу позову становлять обставини, якими позивач обгрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу. Відтак зміна предмета позову означає зміну вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача, а зміна підстав позову - це зміна обставин, на яких ґрунтується вимога позивача. Одночасна зміна і предмета, і підстав позову не допускається.

У разі подання позивачем заяви, направленої на одночасну зміну предмета і підстав позову, господарський суд повинен відмовити в задоволенні такої заяви і, приєднавши її до матеріалів справи та зазначивши про цю відмову в описовій частині рішення (або в ухвалі, якою закінчується розгляд справи), розглянути по суті раніше заявлені позовні вимоги, якщо позивач не відмовляється від позову.

В п. 3.11. цієї постанови Пленум ВГСУ роз'яснив, що збільшено (чи зменшено) може бути лише розмір вимог майнового характеру. Якщо в заяві позивача йдеться про збільшення розміру немайнових вимог (наприклад, про визнання недійсним ще одного акта крім того, стосовно якого відповідну вимогу вже заявлено), то фактично також йдеться про подання іншого позову.

Заяви позивача від 05.04.2016 року № 13, від 12.04.2016 № 138 в частині стягнення грошових коштів не можуть бути прийняті судом, оскільки фактично є заявами про зміну предмету і підстав позову. Вимога про стягнення коштів (предмет), обставини щодо невиконання договору, порушення умов договору, посилання на пункти договору, порушені відповідачем (підстава), у позовній заяві відсутні.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

Закон України «Про здійснення державних закупівель» (далі ОСОБА_5) встановлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Згідно п. 9 ст. 1 Закону замовники - органи державної влади, органи місцевого самоврядування та органи соціального страхування, створені відповідно до закону, а також юридичні особи (підприємства, установи, організації) та їх об'єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади.

ОСОБА_5 застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт та послуг за умови, що вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1 мільйон 500 тисяч гривень (ст. 2 Закону).

Процедури закупівлі, попередня кваліфікація учасників не можуть проводитися до/без оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі на веб-порталі Уповноваженого органу згідно з частиною першою цієї статті (ч. 3 ст. 10 Закону).

Рішення комітету з конкурсних торгів оформляється протоколом, у якому відображаються результати поіменного голосування членів комітету, присутніх на засіданні, з кожного питання. Протокол підписується всіма членами комітету, присутніми на засіданні комітету з конкурсних торгів. У разі відмови члена комітету з конкурсних торгів підписати протокол про це зазначається у протоколі з обґрунтуванням причин відмови (ст. 11 Закону).

ТОВ «Західна теплоенергетична група» на праві користування належить котельня по вул. Карбишева, 2 м. Луцька, що стверджується договором оренди від 01.04.2014 року, додатком № 1 від 01.04.2014 року до договору оренди, актом приймання-передачі від 01.04.2014 року до вказаного договору (а.с. 169-192).

Згідно ст. 2.1 Статуту ТОВ «Захід-ТЕГ» (а. с. 72-89) основними видами діяльності товариства є, зокрема, постачання пари та гарячої води, в т. ч. виробництво, збирання та розподілення пари та гарячої води для центрального опалення, виробництво та постачання теплової енергії.

Згідно п. 27 ст. 7 ЗУ «Про ліцензування видів господарської діяльності» ліцензуванню підлягає виробництво теплової енергії, транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами та постачання теплової енергії, крім виробництва, транспортування та постачання теплової енергії за нерегульованим тарифом;

Товариству видані ліцензії № 578328 від 23.11.2011 року, № 578327 від 23.11.2011 року на постачання та виробництво теплової енергії (крім діяльності виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях, теплоелектростанціях, атомних електростанціях і когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії) (а.с. 163-164).

Згідно ч. 6 ст. 21 Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" ліцензії на провадження видів господарської діяльності, що на день набрання чинності цим Законом є чинними, продовжують діяти.

Згідно пунктів 1.3, 2.2.1, 4.2.2 Статуту ДКП «Луцьктепло» засновником (власником) підприємства є Луцька міська рада, одним із видів діяльності - забезпечення тепловою енергією населення та інших споживачів, підприємство одноосібно укладає правочини (договори, контракти) на суму, що не перевищує 1 млн. грн. Укладення договорів на суму понад 1 млн. грн. здійснюється за обов'язковим попереднім письмовим погодженням про доцільність та виробничу необхідність їх укладення з профільним заступником Луцького міського голови.

Згідно листа від № 1.1-13/1590 від 12.03.2016 року Луцька міська рада повідомила про доцільність та виробничу необхідність укладання спірного договору (а.с. 165).

З матеріалів справи, пояснень представників сторін вбачається, що позивач на її потужностях з лютого 2012 року надає послуги по переробці давальницької сировини (природного газу) у готову продукцію (теплову енергію) ДКП «Луцьктепло», яке в силу специфіки виду діяльності та особливостей технологічного процесу є єдиним споживачем вказаних послуг.

Ст. 39 Закону України «Про здійснення державних закупівель» передбачено укладення таких договорів за результатами проведення переговорної процедури.

Ст. ст. 5, 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» визначено, що узгодженими діями є укладення суб'єктами господарювання угод у будь-якій формі, прийняття об'єднаннями рішень у будь-якій формі, а також будь-яка інша погоджена конкурентна поведінка (діяльність, бездіяльність) суб'єктів господарювання.

Особи, які чинять або мають намір чинити узгоджені дії, є учасниками узгоджених дій.

Антиконкурентними узгодженими діями є узгоджені дії, які призвели чи можуть призвести до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції.

Антиконкурентними узгодженими діями, зокрема, визнаються узгоджені дії, які стосуються встановлення цін чи інших умов придбання або реалізації товарів.

Отже, узгодженими є дії, що стосуються встановлення цін чи інших умов придбання або реалізації товарів (надання послуг з переробки давальницької сировини (природного газу) у готову продукцію (теплову енергію).

Згідно ст. ст. 10, 31 Закону України «Про захист економічної конкуренції» узгоджені дії, передбачені статтею 6 цього Закону, можуть бути дозволені відповідними органами Антимонопольного комітету України, якщо їх учасники доведуть, що ці дії сприяють, зокрема, вдосконаленню виробництва, придбанню або реалізації товару. За результатами розгляду справ про узгоджені дії, концентрацію приймається рішення Антимонопольним комітетом України - про надання дозволу на узгоджені дії.

Згідно п. п. 2.1, 2.2, 2.3, 2.4 Типових вимог до узгоджених дій суб'єктів господарювання для загального звільнення від попереднього одержання дозволу органів Антимонопольного комітету України на узгодження дій суб'єктів господарювання, затверджених розпорядженням АМК України від 12.12.2002 року № 27-р та зареєстрованих в МЮУ 07.03.2002 року за № 239/6527, зі змінами та доповненнями, узгоджені сторонами дії на ринку виробництва теплової енергії потребують попереднього дозволу органів АМК України за показниками узгоджених дій та монопольного становища ДКП «Луцьктепло».

Рішенням адміністративної колегії Волинського обласного територіального відділення АМК України від 28.08.2014 року № 34 «Про надання дозволу на узгоджені дії між ТОВ «Західна теплоенергетична група» та ДКП «Луцьктепло» сторонам надано дозвіл на вчинення узгоджених дій шляхом укладення договору про надання позивачем послуг з переробки природного газу ДКП «Луцьктепло» в теплову енергію для надання останнім послуг із централізованого теплопостачання та централізованого постачання гарячої води для населення, бюджетних установ та інших споживачів м. Луцька терміном на 3 роки, так як вони не призводять до монополізації жодного з ринків, на яких діють учасники узгоджених дій та не призводять до обмеження конкуренції на них (а. с. 26-27).

06.01.2015 року сторонами укладено договір № 1 про закупівлю послуг за власні кошти, згідно умов якого позивач зобов'язався у 2015 році надавати відповідачу послуги за кодом 016:2010 35.30.11 - пара та гаряча вода (послуги з переробки давальницької сировини у готову продукцію - теплову енергію), а відповідач прийняти і оплатити такі послуги (а. с. 28-41).

У зв'язку з недосягненням згоди щодо істотних умов договору про надання послуг у 2016 році, додатковою угодою від 30.12.2015 року термін дії договору продовжено до 28.02.2016 року на 2 місяці згідно вимог ч. 6 ст. 40 Закону України «Про здійснення державних закупівель» (а. с. 42)

Відмову від укладення договору відповідач мотивує тим, що діяльність на підставі такого договору не дозволяє йому виконувати свої функції та договірні зобов'язання, оскільки він не включений з 01.02.2016 року до реєстру нормативів перерахування коштів, що надходять на спеціальні рахунки теплопостачальних організацій відповідно до постанови КМУ від 18.12.2015 року № 1086 та просить укласти договір купівлі-продажу теплової енергії, що дасть змогу привести у відповідність власні витрати структурі тарифів на теплову енергію.

Позивач вважає відмову безпідставною, оскільки, відповідно до абз. 1 п. 25 Порядку розподілу коштів, затвердженого постановою КМУ № 1086, нормативи розподілу коштів теплопостачальних та теплогенеруючих організацій не включаються до реєстру нормативів лише у випадках, визначених ст. 10 даного порядку. Не включення ДКП «Луцьктепло» до реєстру можливе лише у випадку порушення ним вимог щодо надання у встановлені строки до Комісії відомостей, необхідних для встановлення нормативів розподілу коштів. На умовах давальницького договору сторони співпрацюють з 2012 року. Відповідність такого договору чинному законодавству підтверджується судовими рішеннями, зокрема, за позовами ДКП «Луцьктепло» про розірвання давальницького договору та про спонукання ТОВ «Захід-ТЕГ» до укладення договору купівлі-продажу теплової енергії у справах № 5004/579/12, № 903/754/13 та за позовами ТОВ «Захід-ТЕГ» про визнання протиправними та скасування постанов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг від 31.05.2013 року № 73, № 74 та протокольного рішення від 31.05.2013 року у справі № 803/1406/13-а, які набрали законної сили. Укладення договору купівлі-продажу теплової енергії між сторонами є неможливим, так як ТОВ «Захід-ТЕГ» не має укладеного договору постачання природного газу, необхідного для виробництва теплової енергії; вартість послуг з переробки давальницької сировини є значно меншою за вартість покупної теплової енергії, оскільки не включає вартості природного газу; вартість послуг з переробки давальницької сировини не змінилася у порівнянні з 2015 роком і не створює додаткового навантаження на відповідача; укладення договору купівлі-продажу привело б до ускладнення розрахунків та збільшення боргу ДКП «Луцьктепло», який уже становить понад 6 млн. грн.

Вважаючи відмову ДКП «Луцьктепло» укласти спірний договір зловживанням монопольним становищем та порушенням п. 5 ст. 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції», позивач звернувся до Волинського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України з заявою про порушення законодавства про захист економічної конкуренції (а. с. 43-46).

Волинське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України враховуючи, що постанова КМУ від 18.12.2015 року № 1086 не містить вимоги щодо включення до реєстру нормативів розподілу коштів вимоги про укладення виключно договорів купівлі-продажу теплової енергії теплопостачальною організацією, подання заявником доказів правомірності укладення договорів по наданню послуг з переробки давальницької сировини (природного газу) у готову продукцію (теплову енергію) та відповідності їх вимогам чинного законодавства згідно судових рішень у справах № 5004/579/12, № 903/754/13, № 803//1406/13-а, дії ДКП «Луцьктепло» призведуть до передчасного припинення опалювального сезону і постачання гарячої води та відповідно ущемлення прав значної кількості споживачів послуг ДКП «Луцьктепло», відсутність втручання виконкому Луцької міської ради може призвести до соціального вибуху споживачів, дії ДКП «Луцьктепло» містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого п. 5 ч. 2 ст. 13, п. 2 ст. 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку шляхом відмови у реалізації послуги за відсутності альтернативних джерел її придбання рекомендував ДКП «Луцьктепло» вжити заходів, спрямованих на запобігання порушень законодавства про захист економічної конкуренції та усунення причин, що сприяють вчиненню порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого п. 5 ч. 2 ст. 13, п. 2 ст. 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку шляхом врегулювання договірних відносин з ТОВ «Західна теплоенергетична група» для належного надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води для споживачів м. Луцька (а. с. 51-53), виконавчому комітету Луцької міської ради вжити заходів, спрямованих на запобігання порушення законодавства про захист економічної конкуренції, для належного надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води для споживачів м. Луцька (а. с. 48-50).

Закупівля може здійснюватися шляхом застосування, зокрема, переговорної процедури закупівлі (ст. 12 Закону).

Згідно ст. 39 Закону переговорна процедура закупівлі - це процедура, яка використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю з учасником після проведення переговорів з одним або кількома учасниками.

Замовник під час проведення переговорів вимагає від учасника подання ним підтвердженої документально інформації про відповідність учасника кваліфікаційним вимогам відповідно до статті 16 цього Закону.

Замовник протягом трьох робочих днів з моменту прийняття рішення про застосування переговорної процедури закупівлі подає для оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до статті 10 цього Закону інформацію про застосування переговорної процедури закупівлі, яка повинна містити:

- найменування та місцезнаходження замовника;

- адресу веб-сайту, на якому додатково розміщується інформація замовника про закупівлю (у разі наявності);

- найменування, кількість товару і місце його поставки, вид робіт та місце їх виконання або вид послуг та місце їх надання;

- строки поставки товарів, виконання робіт, надання послуг;

- найменування, місцезнаходження та контактні телефони учасника (учасників), з яким проведено переговори;

-ціну пропозиції;

- реєстраційний рахунок замовника, відкритий в органах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів (у разі здійснення закупівлі за рахунок бюджетних коштів).

Обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі повинно містити:

- умови застосування процедури закупівлі;

- посилання на експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування процедури закупівлі.

Оприлюднення інформації про застосування переговорної процедури закупівлі не вважається запрошенням до участі у процедурі закупівлі для невизначеного кола осіб.

Згідно п. 2 ч. 2 ст. 39 Закону переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі, зокрема, відсутності конкуренції (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи.

Загальний строк для визначення переможця переговорної процедури закупівлі не повинен перевищувати п'яти днів з дня оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу інформації про застосування переговорної процедури закупівлі. Замовник акцептує пропозицію за результатами застосування переговорної процедури закупівлі в день визначення переможця. Повідомлення про акцепт пропозиції обов'язково безоплатно оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу (ч. 3 ст. 39 Закону).

Замовник має право укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі у строк не раніше ніж через 10 днів з дня оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про акцепт пропозиції за результатами застосування переговорної процедури закупівлі (ч. 3 ст. 39 Закону).

Інформація про результати переговорної процедури закупівлі оприлюднюється в порядку, передбаченому статтею 32 цього Закону (ч. 4 ст. 39 Закону) .

Згідно ч. 5 ст. 39 Закону переговорна процедура закупівлі відміняється замовником у разі:

1) якщо замовником допущено порушення порядку оприлюднення інформації про застосування переговорної процедури закупівлі, визначеного цим Законом, та/або порушення, які вплинули на об'єктивність визначення переможця процедури закупівлі;

2) неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань державних закупівель;

3) відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг;

4) скорочення видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг;

5) непідписання учасником договору про закупівлю у строк, установлений замовником під час проведення переговорів з учасником (учасниками) переговорної процедури закупівлі.

Згідно протоколу про проведення переговорів між сторонами щодо закупівлі товарів, робіт, послуг за власні кошти від 16.02.2016 року (а. с. 54-55), сторони ухвалили погодити переговорну процедуру закупівлі код 35.30.1 - пара та гаряча вода, постачання пари та гарячої води (послуги з переробки давальницької сировини (природного газу) у готову продукцію (теплову енергію). Строк поставки: березень-грудень 2016 року. Кількість - 207 378 Гкал. Ціна за надання послуги з переробки природного газу в 1 Гкал теплової енергії - 106 грн. 36 коп. з ПДВ. Загальна сума договору - 22 056 724 грн. 08 коп. При цьому сторони виходили з того, що КП «Луцьктепло» для безперебійного та якісного забезпечення тепловою енергією та послугами з централізованого опалення і постачання гарячої води споживачам 33-го та 40-го мікрорайонів міста Луцька недостатньо теплової енергії, виробленої на власних виробничих потужностях, тому на березень-грудень 2016 року необхідно додатково закупити теплової енергії в кількості 207 378 Гкал. для потреб населення, бюджетних установ, організацій та інших споживачів. Виходячи з наявних технічних можливостей та відповідно до існуючої в м. Луцьку схеми теплопостачання єдиним суб'єктом господарювання, у якого можливо закупити зазначену кількість теплової енергії для подальшого її постачання споживачам 33-го та 40-го мікрорайонів міста є ТОВ «Західна теплоенергетична група», яке впродовж 2012 - 2015 років надавало послуги з переробки давальницької сировини (природного газу) у готову продукцію (теплову енергію). Не укладення договору з переробки давальницької сировини у готову продукцію призведе до припинення роботи котельні з 29.02.2016 року, порушення прав споживачів та законодавства про захист економічної конкуренції.

Листами від 24.02.2016 року № 62, від 25.02.2016 року № 67 позивач попередив відповідача про неможливість здійснення відбору газу навіть для підтримання мінімального температурного режиму теплових мереж міста для збереження їх у робочому стані та повного припинення роботи котельні у разі не врегулювання договірних відносин, оскільки відсутність давальницького договору буде кваліфікуватись як несанкціонований відбір природного газу та матиме наслідком накладення значних штрафних санкцій на товариство, власного газу для здійснення такої господарської діяльності товариство не має (а. с. 56-57).

ДКП «Луцьктепло» у листах від 25.02.2016 року № 879/08, від 26.02.2016 року № 898/08 (а. с. 58, 59) повідомило позивача, що комітетом з конкурсних торгів погоджено переговорну процедуру закупівлі за кодом 35.30.1 - пара та гаряча вода, постачання пари та гарячої води (послуги з переробки давальницької сировини (природного газу) у готову продукцію (теплову енергію). На виконання ч. 3 ст. 39 Закону України «Про здійснення державних закупівель» повідомлення про акцепт пропозиції за результатами застосування переговорної процедури закупівлі розміщено на веб-порталі Уповноваженого органу. Очікувана дата оприлюднення - 29.02.2016 року. Відносини щодо приймання-передачі природного газу будуть врегульовані з 29.02.2016 року у встановленому законодавством порядку. Просить не припиняти надання послуг. Надало згоду на приймання природного газу з 29.02.2016 року на умовах чинного договору.

Стаття 40 Закону встановлює основні вимоги до договору про закупівлю:

Договір про закупівлю укладається в письмовій формі відповідно до положень Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Учасник - переможець процедури закупівлі під час укладення договору повинен надати дозвіл або ліцензію на провадження певного виду господарської діяльності, якщо отримання такого дозволу або ліцензії на провадження такого виду діяльності передбачено законодавством.

Забороняється укладання договорів, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель, крім випадків, передбачених цим Законом.

Умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі.

Дія договору про закупівлю може продовжуватися на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку.

10.03.2016 року сторони підписали меморандум (а. с. 60), п. «с» якого погодили укладення договору по наданню послуг з переробки давальницької сировини не пізніше 11.03.2016 року.

14.03.2016 року мотивуючи настанням відповідно до положень тендерного законодавства строку укладення договору за результатами проведення переговорної процедури та неприпустимістю відтермінування його укладення позивач направив відповідачу проект договору про закупівлю послуг за власні кошти з клопотанням повернути один примірник не пізніше 18.03.2016 року.

Оскільки відповідач не повернув підписаний примірник договору, позивач звернувся до суду з позовом про спонукання до його укладення.

Згідно ст. 187 ГК України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.

День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.

Згідно ст. ст. 39, 40 Закону України "Про здійснення державних закупівель" переговорна процедура закупівлі - це процедура, яка використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю з учасником після проведення переговорів з одним або кількома учасниками. Договір про закупівлю укладається в письмовій формі відповідно до положень Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Отже, необхідність підписання договору за результатами переговорної процедури передбачена Законом України «Про здійснення державних закупівель».

Інформація про застосування переговорної процедури закупівлі, обґрунтування її застосування, повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції були опубліковані в передбаченому Законом порядку (а. с. 120-122), переговорна процедура не відмінена замовником.

Необхідність укладення спірного договору та дотримання вимог законодавства щодо підготовки до його підписання сторонами не заперечується.

Заперечення відповідача щодо ціни переробки газу спростовуються ст. 40 Закону, відповідно до якої умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі, інформацією про застосування переговорної процедури закупівлі, повідомленням про акцепт пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції.

Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 03.03.2014 року, яка набрала законної сили 28.08.2014 року, визнана противною та скасована постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг від 17.01.2014 року № 9 «Про встановлення тарифів на теплову енергію ТзОВ «Західна теплоенергетична група» з тих підстав, зокрема, що Комісія уповноважена встановлювати ціни (тарифи) на товари, які виробляються суб'єктами природних монополій (у сфері теплопостачання це теплотранспортуючі організації) та не має відповідних повноважень для встановлення тарифів щодо суб'єктів господарювання, яким є ТзОВ «Захід-ТЕГ».

Можливість укладення між сторонами договору про закупівлю послуг за власні кошти підтверджується рішеннями господарського суду Волинської області за позовами ДКП «Луцьктепло» про розірвання давальницького договору та про спонукання ТОВ «Захід-ТЕГ» до укладення договору купівлі-продажу теплової енергії у справах № 5004/579/12, № 903/754/13 та за позовами ТОВ «Захід-ТЕГ» про визнання протиправними та скасування постанов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг від 31.05.2013 року № 73, № 74 та протокольного рішення від 31.05.2013 року у справі № 803/1406/13-а, які набрали законної сили.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про задоволення позову.

Оскільки спір до розгляду суду доведено з вини відповідача, то витрати по сплаті судового збору в частині задоволених позовних вимог в сумі 1 378 грн. 00 коп. відповідно до ст. 49 ГПК України слід віднести на нього.

Господарський суд, керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 ГПК України , -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Договір "Про закупівлю послуг за власні кошти" між державним комунальним підприємством "Луцьктепло" та товариством з обмеженою відповідальністю "Західна теплоенергетична група" визнати укладеним у редакції:

1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ

1.1. Виконавець зобов'язується у 2016 році надати Замовнику послуги: пара та гаряча вода; постачання пари та гарячої води код за ДК 016:2010 - 35.30.1 (енергетичні та супутні послуги, код за ДК 021:2015 - 71314000-2), а саме: послуги з переробки давальницької сировини у готову продукцію - теплову енергію (далі по тексту - Послуги), а Замовник - прийняти і оплатити такі послуги відповідно до визначених цим Договором умов.

Найменування (номенклатура, асортимент) послуги: переробка давальницької сировини у готову продукцію - теплову енергію.

Право власності на давальницьку сировину (природний газ) на кожному етапі її переробки, а також на виготовлену з неї готову продукцію (теплову енергію) належить Замовнику.

1.2. Замовник має чинні ліцензії на провадження наступних видів господарської діяльності:

- на виробництво теплової енергії (серія АВ №597511, строк дії з 23.06.12р. по 22.06.17р.);

- на транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами (серія АВ №597512, строк дії з 23.06.12р. по 22.06.17р.);

- на постачання теплової енергії (серія АВ №597513, строк дії з 23.06.12р. по 22.06.17р.).

1.3. Виконавець має чинні ліцензії на провадження наступних видів господарської діяльності:

- серії АГ № 578327 на виробництво теплової енергії (строк дії з 17.11.11р. по 16.11.16р.);

- серії АГ № 578328 на постачання теплової енергії (строк дії з 17.11.11р. по 16.11.16р.).

1.4. Виконавець надає послуги з переробки природного газу (давальницької сировини) наданого Замовником в обсязі 28 222,830 тис.м3 (з яких: для виробництва теплової енергії для забезпечення потреб населення - 26 179,521 тис. м3, бюджетних установ - 1 441,642 тис. м3; інших споживачів - 601,670 тис. м3) в теплову енергію (готову продукцію) у кількості 207 378 Гкал (з яких: для забезпечення потреб населення - 192 364 Гкал, бюджетних установ - 10 593 Гкал, інших споживачів - 4 421 Гкал), у тому числі по місяцях:

№ п/пПо місяцяхПриродний газ, тис. міТеплова енергія, Гкал

Витрати натурального палива (газу)В тому числі:Плановий обсяг теплової енергіїВ тому числі:

населеннябюджетні установиінші споживачі населеннябюджетні установиінші споживачі

1лютий110,10099,0768,5742,4508097286318

2березень6003,3645476,681360,240166,44344 11240 2422 6471223

3квітень3264,7513024,818169,57370,36023 98922 2261 246517

4травень1630,6751577,59846,0007,00711 98211 59233852

5червень1475,2561419,04948,7227,48510 84010 42735855

6липень116,768112,8223,2660,680858829245

7серпень1017,9801010,0876,1241,7697 4807 4224513

8вересень1610,9411568,20735,6577,07711 83711 52326252

9жовтень2886,1382672,471160,04653,62121 20719 6371 176394

10листопад4548,5234145,413296,004107,10633 42230 4602 175787

11грудень5558,3375073,299307,436177,60240 84237 2782 2591305

Всього:28222,83326179,5211441,642601,670207 378192 36410 5934 421

Планові обсяги природного газу (давальницької сировини), вказані в цьому пункті, розраховані на підставі норми питомих витрат палива на виробництво 1 Гкал теплової енергії у розмірі 158,1 кг у.п. та перевідного коефіцієнту умовного палива в природний газ 1,1617.

1.5. Вказані в пункті 1.4. Договору загальна кількість природного газу (давальницької сировини), що передається Замовником Виконавцю та відповідно загальна кількість теплової енергії (готової продукції), що передається Замовнику Виконавцем є орієнтовними та можуть змінюватись залежно від температурного графіка, згідно з фактичною температурою зовнішнього повітря.

1.6. Фактичний обсяг давальницької сировини (природного газу) переданої Замовником Виконавцю за розрахунковий місяць, та обсяг готової продукції (теплової енергії) переданої Виконавцем Замовнику за цей же період зазначаються у Акті обліку обсягу переданого і переробленого природного газу та переданої теплової енергії (Додаток № 1).

1.7. Виконавець зобов'язується забезпечити передачу Замовнику теплової енергії з максимумом теплового навантаження 120 Гкал/год (що відповідає розрахунковому навантаженню), із них 80 Гкал/год для опалення та 40 Гкал/год - для гарячого водопостачання, а Замовник зобов'язується забезпечити своєчасну передачу природного газу (давальницької сировини) в необхідних обсягах.

1.8. Кількість природного газу (давальницької сировини) переданого Замовником Виконавцю визначається на підставі показників приладу комерційного обліку «Універсал-02» для обліку витрат і об'єму газу, який знаходиться в ГРП котельні Виконавця. Даний вимірювальний комплекс є власністю Виконавця, який несе відповідальність за технічний стан та правильність показників приладів обліку.

До складу комплексу обліку входять:

1) "Обчислювач об'єму газу Універсал-02 № 10186;

2) Акумуляторний блок УНІВЕРСАЛ АБ-12 №2656

3) Бар'єр іскробезпеки БИ 02-01 №8516

4) Перетворювач тиску вимірювальний PC-28/Ex/Ct/0…1MPaABS/PPD/M №06131587 (Нитка 1)

5) Перетворювач тиску вимірювальний PC-28/Ex/Ct/0…1MPaABS/PPD/M №06131588 (Нитка 2)

6) Перетворювач температури вимірювальний ПВТ-01-1 тип 1-120-6 №12667 (Нитка 1)

7) Перетворювач температури вимірювальний ПВТ-01-1 тип 1-120-6 №12665 (Нитка 2)

8) Лічильник газу турбінний G1600 ЛГ-К-200-1/30-0,63-1 №11044 (Нитка 1)

9) Лічильник газу турбінний G1600 ЛГ-К-200-1/30-0,63-1 №11043 (Нитка 2)

10) Фільтр газу конусний ФГК-200-0,63-50 №818 (Нитка 1)

11) Фільтр газу конусний ФГК-200-0,63-50 №825 (Нитка 2)

1.9. Кількість виробленої з давальницької сировини теплової енергії, переданої Замовнику, визначається на підставі показників приладів комерційного обліку теплової енергії, встановлених на межі балансового розподілу теплових мереж між Виконавцем та Замовником по вул. Карбишева, 2, що в м. Луцьку (Перший вузол обліку та Другий вузол обліку).

Дані вузли обліку є власністю Замовника, який несе відповідальність за технічний стан та правильність показників вузлів обліку.

1.9.1. До складу Першого вузла обліку входять:

1) Теплообчислювач СВТУ - 10 (5М2), зав. № 70104.

2) Витратомірні дільниці:

- магістраль 33 кварталу: ВД-1, DN 500, зав. №3/028; ВД-2, DN 500, зав. №31/03 0.

- магістраль 40 кварталу: ВД-3, DN 600, зав. № 3 1/045; ВД-4, DN 600, зав. №31/046.

- лінія підживлення котельні: ВД-5, DN 150, зав. №3/237.

3) Термоперетворювачі опору:

- магістраль 33 кварталу: ДТ-1 зав. № М0086, ДТ-2, зав. № М0087.

- магістраль 40 кварталу: ДТ-4, зав. № 0096, ДТ-5, зав. № М0097.

- лінія підживлення котельні: ДТ-3, зав. № М0089, ДТ-6, зав. № М0098.

4) Перетворювачі тиску:

- магістраль 33 кварталу: ДР-1 22309080067, ДР-2 22309080068.

- магістраль 40 кварталу: ДР-3 22309080069, ДР-4 22309080070.

1.9.2. До складу Другого вузла обліку входять:

1) Теплообчислювач «АРАТОР LQM-III» DN 50, зав. № 24781407.

2) Витратомір MWN 130-50 NK, зав. № 08201107.

1.10. Сторони погодили, що у випадку виникнення в однієї з Сторін сумніву щодо правильності роботи приладів комерційного обліку природного газу або теплової енергії, кожна з Сторін має право звернутися до спеціалізованих органів з метою проведення позачергової повірки даного приладу комерційного обліку.

В цьому випадку, витрати, які пов'язані з проведенням даної позачергової повірки приладу комерційного обліку, несе:

- Власник приладу обліку, якщо спеціалізованим органом буде встановлено, що даний прилад комерційного обліку працює неправильно;

- Ініціатор позачергової перевірки, якщо спеціалізованим органом не буде встановлено неправильної роботи приладу комерційного обліку.

1.11. У разі виходу з ладу приладу комерційного обліку теплової енергії або в разі потреби його повірки, до поновлення його функціональності облік теплової енергії здійснюється розрахунковим способом наступним чином:

1.11.1 У разі виходу з ладу приладу комерційного обліку першого вузла обліку теплової енергії (Теплообчислювач СВТУ - 10 (5М2), зав. № 70104) або в разі потреби його повірки обсяг теплової енергії, яка обліковується даним вузлом обліку (Q1), обчислюються розрахунковим способом з подальшим оформленням двохстороннього акта за формулою:

Q1 = V/B - Q2, де

V - фактичний обсяг природного газу за весь період несправності приладу комерційного обліку теплової енергії, м3

В - усереднені фактичні витрати природного газу на 1 Гкал за попередні три доби, м3, що обчислюються за формулою:

В = v: (q1 + q2), де

v - фактичний обсяг природного газу за попередні три доби, м3

q1 - обсяг відпущеної теплової енергії за показами теплообчислювача СВТУ - 10 (5М2) за попередні три доби, Гкал

q2 - обсяг відпущеної теплової енергії за показами теплообчислювача «АРАТОР LQM-III» DN 50 за попередні три доби, Гкал.

Q2 - обсяг теплової енергії за показами теплообчислювача «АРАТОР LQM-III» DN 50 за весь період несправності теплообчислювача СВТУ - 10 (5М2), Гкал.

1.11.2 У разі виходу з ладу приладу комерційного обліку другого вузла обліку теплової енергії (Теплообчислювач «АРАТОР LQM-III» DN 50, зав. № 24781407) або в разі потреби його повірки обсяг теплової енергії, яка обліковується даним вузлом обліку (Q2), здійснюється розрахунковим способом на підставі усереднених показань даного приладу комерційного обліку за попередні три доби з коригуванням відповідно до фактичної температури зовнішнього повітря (згідно з табл. 2.2 та формулою 2.13 «Норм та вказівок…» КТМ 204 України 244-94) за формулою:

Q2 = q3*K, де

q3 - усереднений обсяг відпущеної теплової енергії за показами теплообчислювача «АРАТОР LQM-III» DN 50 за попередні три доби, Гкал

К - коригуючий коефіцієнт, що визначається за формулою:

К = (tвн - tср.о)/(tвн. - tср. ф.), де

tвн - усереднена розрахункова температура внутрішнього повітря опалюваного приміщення (10°С), °С

tср.о - середня температура зовнішнього повітря за період виходу з ладу теплообчислювача «АРАТОР LQM-III» DN 50, °С

tср. ф. - середня фактична температура зовнішнього повітря за попередні три доби, °С.

1.11.3 Період несправності приладу комерційного обліку теплової енергії починається з дати, вказаної в Акті про несправність (планову повірку) обчислювача ЗВТ та закінчується датою, вказаною в Акті прийняття в експлуатацію приладу обліку після ремонту або планової повірки.

2. ОБОВ'ЯЗКИ ТА ПРАВА ВИКОНАВЦЯ

2.1. Виконавець зобов'язаний:

2.1.1. Передавати Замовнику теплову енергію, виготовлену з давальницької сировини в обсягах (кількості), визначених п. 1.4. даного Договору, та у відповідності до температурного графіка згідно з фактичною температурою зовнішнього повітря.

2.1.2. Дотримуватись норми питомих витрат палива на виробництво 1 Гкал теплової енергії.

2.1.3. Підтримувати середньодобову температуру мережної води в залежності від температури зовнішнього повітря та у відповідності до температурного графіку 150-70°С (Додаток №2 до даного Договору), та не допускаючи її відхилення більш ніж ± 4 °С при умові, що Замовник підтримує температурний графік мережної води при її поверненні.

Відхилення від температурного графіка допускається лише за попередньою заявкою Замовника, направленою у спосіб, визначений п.10.7. Договору.

2.1.4. При підвищенні Замовником середньодобової температури поверненої мережної води більш ніж на 4 °С в порівнянні з температурним графіком, Виконавець має право знизити відпуск теплової енергії на кількість недовикористаного тепла шляхом зниження температури мережної води, яка подається Замовнику.

2.1.5. В опалювальний період забезпечити необхідний тиск мережної води для забезпечення функціонування систем теплових мереж тиском до 7 кгс/кв.см.

2.1.6. В міжопалювальний період підтримувати середньодобову температуру мережної води в межах +65 - +70 °С та тиск в теплових мережах в межах 4-6 кгс/кв.см.

2.1.7. О 09 год. 00 хв. 01 (першого) числа місяця, наступного за розрахунковим, спільно з представником Замовника знімати показники із приладів комерційного обліку.

2.1.8. До 06 (шостого) числа місяця, наступного за розрахунковим, повернути Замовнику підписаний примірник Акту обліку обсягу переданого і переробленого природного газу та переданої теплової енергії в розрахунковому місяці.

2.1.9. Підтримувати в належному технічному стані та проводити обслуговування теплових мереж в своїй зоні експлуатаційної відповідальності, яка встановлюється відповідно до Акту розмежування (Додаток № 3 до даного Договору).

2.1.10. В разі отримання від Замовника звернення щодо підключення до теплових мереж нових субспоживачів або додаткових систем, протягом 5 (п'яти) робочих днів розглянути дане звернення Замовника.

2.1.11. Забезпечити безперешкодний доступ представників Замовника для контролю за параметрами та режимами відпуску теплової енергії і контролю за роботою приладів комерційного обліку природного газу та теплової енергії в супроводі представника(-ів) Виконавця.

2.1.12. Підтримувати в справному стані прилади обліку природного газу.

2.1.13. Своєчасно проводити перевірку та повірку приладів обліку природного газу у відповідності до чинного законодавства України.

2.2. Виконавець має право:

2.2.1. На отримання своєчасної та у повному обсязі оплати від Замовника за надання послуг з переробки давальницької сировини (природного газу) у готову продукцію (теплову енергію).

2.2.2. Вживати технологічні та організаційні заходи з метою зменшення обсягу витрат палива (природного газу), що є власністю Замовника, на виробництво 1 Гкал теплової енергії.

2.2.3. Припинити в повному обсязі або частково надання послуг з переробки давальницької сировини (природного газу) у готову продукцію (теплову енергію) при проведенні планово-попереджувальних та капітальних ремонтів котельні та(або) теплових мереж. Дата та час проведення цих робіт погоджуються з Замовником у спосіб, визначений п.10.7. Договору.

2.2.4. Вимагати від Замовника дотримання температури повернутої мережної води згідно з температурним графіком та дотримання витрат мережної води, згідно з тепловим навантаженням.

2.2.5. Вимагати від Замовника не допускати понаднормативних втрат мережної води, а також понаднормативного підвищення жорсткості мережної води при її поверненні.

2.2.6. На відшкодування згідно з законодавством України збитків, заподіяних внаслідок порушення його прав.

3. ОБОВ'ЯЗКИ ТА ПРАВА ЗАМОВНИКА

3.1. Замовник зобов'язаний:

3.1.1. Передати Виконавцю давальницьку сировину (природний газ) в обсягах визначених даним Договором.

3.1.2. Своєчасно та в повному обсязі здійснювати оплату робіт з переробки давальницької сировини (природного газу) у готову продукцію (теплову енергію) в терміни, встановлені даним Договором.

3.1.3. О 09 год. 00 хв. 01 (першого) числа місяця, наступного за розрахунковим, спільно з представником Виконавця знімати показники із приладів комерційного обліку.

3.1.4. До 05 (п'ятого) числа місяця, наступного за розрахунковим, направляти/надавати Виконавцю два примірники Акту обліку обсягу переданого і переробленого природного газу та переданої теплової енергії в розрахунковому місяці.

3.1.5. Не допускати відхилення температури повернутої мережної води більш ніж ± 4 °С в порівнянні з температурним графіком, а також не допускати відкритого розбору мережної води з теплових мереж.

3.1.6. Своєчасно проводити планово-попереджувальний та капітальний ремонт теплових мереж.

3.1.7. При виявленні витікання мережної води з теплових мереж, негайно вживати заходів по припиненню її витікання.

3.1.8. Підтримувати в належному технічному стані та проводити обслуговування теплових мереж в зоні експлуатаційної відповідальності, яка встановлюється відповідно до Акту розмежування.

3.1.9. Не допускати понаднормативного підвищення твердості мережної води в теплових мережах.

3.1.10. Без погодження з Виконавцем не видавати субспоживачам технічних умов на підключення до теплових мереж Замовника, при умові, якщо такий субспоживач буде споживати теплову енергію в обсязі (кількості) не менше ніж 1 (одна) Гкал в годину.

3.1.11. Письмово погоджувати з Виконавцем підключення до теплових мереж нових субспоживачів та додаткових систем, які споживають більше ніж 1 Гкал/год.

3.1.12. Підтримувати в справному стані прилади обліку теплової енергії.

3.1.13. Своєчасно проводити перевірку та повірку приладів обліку теплової енергії у відповідності до чинного законодавства України.

3.2. Права Замовника:

3.2.1. Перевіряти достовірність розрахунку та нарахування плати за надані послуги, згідно з умовами даного Договору.

3.2.2. У разі порушення Виконавцем умов даного Договору, викликати його представника для складання та підписання відповідного акту, у якому зазначаються види порушень та строки (терміни) їх усунення.

3.2.3. На поновлення надання послуг з переробки давальницької сировини в готову продукцію після усунення порушень, якщо їх виконання було припинено без розірвання даного Договору.

3.2.4. На відшкодування згідно з законодавством України збитків, заподіяних внаслідок порушення його прав.

3.2.5. На компенсацію від Виконавця у випадку перевищення ним фактичних витрат палива (природного газу) на виробництво 1 Гкал теплової енергії порівняно із встановленою нормою питомих витрат палива на виробництво 1 Гкал теплової енергії. Об'єми та вартість перевитрати палива (природного газу) в розрахунковому місяці розраховуються представниками сторін на підставі показників приладів комерційного обліку, по заставній вартості природного газу (п.4.4. Договору), та зазначаються в Акті обліку обсягу переданого і переробленого природного газу та переданої теплової енергії (Додаток №1).

3.2.6. Зменшувати обсяг закупівлі послуг та загальну вартість цього Договору залежно від реального фінансування видатків. У такому разі Сторони вносять відповідні зміни до цього Договору. При цьому Учасник не має права заперечувати проти зменшення обсягу закупівлі та відповідного зменшення загальної вартості цього Договору.

3.2.7. В окремих випадках, у зв'язку з виробничою необхідністю та для ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, давати Учаснику обов'язкові до виконання вказівки щодо відступу на обмежений строк від параметрів, встановлених в п.п. 2.1.3, 2.1.5, 2.1.6 цього Договору. Такі вказівки мають бути зроблені в порядку, передбаченому п. 10.7 цього Договору, і не можуть суперечити вимогам чинного законодавства України.

4. ЦІНА ДОГОВОРУ

4.1. Загальна вартість цього Договору на дату його укладення становить 22 056 724,08 грн. (двадцять два мільйони п'ятдесят шість тисяч сімсот двадцять чотири гривні 08 коп.) з ПДВ.

4.2. Вартість послуг з переробки давальницької сировини (природного газу), що використовується для виробництва 1 Гкал теплової енергії становить 88,63 грн., крім того ПДВ - 17,73 грн., що загалом становить 106,36 грн.

4.3. Вартість послуг з переробки давальницької сировини (природного газу) у готову продукцію (теплову енергію) може змінюватись за взаємною згодою Сторін відповідно до чинного законодавства України.

4.4. Заставна вартість 1000,00 м3 природного газу без ПДВ станом на 29.02.16р. з врахуванням транспортування магістральними трубопроводами, розподільними мережами, цільової надбавки та постачання складає:

- для вироблення теплової енергії для надання населенню послуг з опалення та гарячого водопостачання 2 503,44 грн. (дві тисячі п'ятсот три гривні 44 коп.);

- для вироблення теплової енергії для бюджетних установ 6 971,70 грн. (шість тисяч дев'ятсот сімдесят одна гривня 70 коп.) ;

- для вироблення теплової енергії для інших споживачів 6 971,70 грн. (шість тисяч дев'ятсот сімдесят одна гривня 70 коп.).

4.5. Сторони дійшли згоди, що у разі зміни тарифів на природний газ, що встановлюється НКРЕКП, відповідно змінюється заставна вартість газу, вказана у п. 4.4 цього Договору. У цьому випадку, додаткова угода про внесення змін до Договору не укладається. Заставна вартість природного газу вказується Сторонами в помісячних Актах обліку обсягу переданого і переробленого природного газу та переданої теплової енергії.

5. ПОРЯДОК ЗДІЙСНЕННЯ РОЗРАХУНКІВ

5.1. Замовник проводить розрахунки з Виконавцем за надані послуги з переробки давальницької сировини (природного газу) у готову продукцію (теплову енергію) шляхом перерахування грошових коштів на поточний банківський рахунок Виконавця, вказаний в розділі «Місцезнаходження і реквізити сторін» цього Договору наступним чином:

- до 10-го числа розрахункового місяця - оплата 34% вартості очікуваного обсягу послуг, який визначається відповідно до кількості теплової енергії, яка має бути передана в результаті переробки природного газу, що є власністю Замовника, у відповідному розрахунковому місяці (відповідно до п.1.4. Договору);

- до 20-го числа розрахункового місяця - оплата 33% вартості очікуваного обсягу послуг, який визначається відповідно до кількості теплової енергії, яка має бути передана в результаті переробки природного газу, що є власністю Замовника, у відповідному розрахунковому місяці (відповідно до п.1.4. Договору);

- до 30-го (31-го) числа розрахункового місяця - оплата 33% вартості очікуваного обсягу послуг, який визначається відповідно до кількості теплової енергії, яка має бути передана в результаті переробки природного газу, що є власністю Замовника, у відповідному розрахунковому місяці (відповідно до п.1.4. Договору);

- до 10-го числа наступного місяця після розрахункового - остаточний розрахунок за фактично надані послуги в розрахунковому місяці згідно з актом наданих послуг.

5.2. Якщо об'єм фактично виконаних послуг є меншим від об'єму послуг оплаченого Замовником, то переплачені кошти зараховується як оплата за надані послуги наступного розрахункового місяця.

5.3. Компенсація Замовнику за понаднормову витрату давальницької сировини (природного газу), що є власністю Замовника, зараховується Замовнику як плата за надані послуги з переробки давальницької сировини (природного газу) у готову продукцію (теплову енергію) у наступному розрахунковому місяці.

5.4. Після надання послуг Виконавцем у розрахунковому місяці, останній надає для підписання Замовнику два примірники Акту виконаних робіт в розрахунковому місяці, один з яких Замовник повертає Виконавцю.

6. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН

6.1. Відповідальність Виконавця:

6.1.1. У разі перерви у надання послуг з переробки давальницької сировини у готову продукцію з вини Виконавця, останній сплачує Замовнику пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від вартості не поставленої теплової енергії за кожний день перерви, враховуючи день фактичного відновлення.

6.1.2. Виконавець не несе відповідальності перед Замовником за обмеження (припинення) у наданні послуг з переробки давальницької сировини у готову продукцію, яке викликане:

1) форс-мажорними обставинами;

2) в аварійних випадках;

3) у випадках, передбачених чинним законодавством.

6.2. Відповідальність Замовника:

6.2.1. За несвоєчасне внесення платежів, передбачених даним Договором, Замовник сплачує Виконавцю пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожний день прострочення від суми несвоєчасно внесених платежів, враховуючи день фактичної оплати.

7. ОБСТАВИНИ НЕПЕРЕБОРНОЇ СИЛИ

7.1. Сторони прийшли до згоди про те, що у випадку виникнення фоpс-мажоpних обставин (виникнення непеpеборної сили, яка не залежить від дії Сторін, а саме: пожежа, повінь та інші стихійні лиха чи сезонні природні явища, війна, військові дії, блокаді, ембарго, інші міжнародні санкції, валютні обмеження, дії інших держав, зміни національного законодавства, обмеження введенні органами державно-виконавчої влади, які роблять неможливим (економічно недоцільним) виконання Сторонами своїх обов'язків, Сторони звільняються від виконання своїх обов'язків на час дії вказаних обставин.

7.2. При настанні форс-мажорних обставин, Сторона повинна без зволікання будь-якими доступними засобами сповістити про них іншу Сторону.

7.3. При припиненні форс-мажорних обставин, Сторона повинна без зволікання сповістити про це іншу Сторону в письмовому вигляді. В оповіщенні повинен бути вказаний строк (термін), в який передбачається виконати зобов'язання по даному Договору, яке було невиконане чи неналежно виконано у зв'язку з форс-мажорними обставинами.

7.4. Сторона повинна протягом розумного строку передати іншій Стороні по її проханню посвідчення Торговельно-промислової палати чи іншого компетентного державного органу чи організації про наявність форс-мажорних обставин.

7.5. У випадку, коли форс-мажорні обставини і їх наслідки продовжують діяти протягом шести місяців чи при настанні даних обставин стає зрозуміло, що вони і їх наслідки будуть діяти більше цього строку, Сторони в можливо короткий строк проводять переговори з ціллю виявлення припустимих для них альтернативних способів виконання даного Договору і досягнення відповідної домовленості.

8. ВИРІШЕННЯ СПОРІВ

8.1. Усі спори, що виникають з цього Договору або пов'язані із ним, вирішуються шляхом переговорів між Сторонами.

8.2. Якщо відповідний спір неможливо вирішити шляхом переговорів, він вирішується в судовому порядку за встановленою підвідомчістю та підсудністю такого спору відповідно до чинного законодавства України.

9. СТРОК ДІЇ ДОГОВОРУ

9.1. Даний договір вступає в силу з дня набрання рішеннм законної сили та діє: в частині надання послуг, які є предметом даного Договору, - до « 31» грудня 2016 року включно; в частині здійснення розрахунків Замовника з Виконавцем - до повного розрахунку. На підставі положень ч. 3 ст. 631 ЦК України сторони дійшли згоди про те, що умови цього Договору застосовуються до відносин між ними, що виникли та існують з 29 лютого 2016 року.

9.2. Якщо до закінчення терміну дії Договору Замовник не провів процедури закупівлі послуг на наступний рік, дія цього Договору продовжується на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми цього Договору.

9.3. Припинення дії Договору не звільняє Сторони від виконання своїх зобов'язань за цим Договором.

9.4. Договір може бути достроково розірваний за домовленістю Сторін, яка оформлюється додатковою угодою до Договору. У цьому випадку, Договір вважається розірваним з моменту належного оформлення Сторонами відповідної додаткової угоди, якщо інше не передбачено у самій додатковій угоді, або встановлено чинним законодавством України.

9.5. Договір може бути достроково розірваний за ініціативою Замовника за умови відсутності заборгованості за даним Договором. Розірвання Договору у такому випадку здійснюється шляхом надання Виконавцю відповідного письмового повідомлення за 60 (шістдесят) календарних днів до дати розірвання. В цьому випадку, датою розірвання Договору вважається 60-ий календарний день з моменту отримання Виконавцем відповідного повідомлення від Замовника, якщо пізніша дата розірвання не зазначена у самому повідомленні.

10. ІНШІ УМОВИ ДОГОВОРУ

10.1. Усі правовідносини, що виникають з цього Договору або пов'язані із ним, у тому числі пов'язані із дійсністю, укладенням, виконанням, зміною та припиненням цього Договору, тлумаченням його умов, визначенням наслідків недійсності або порушення Договору, регулюються цим Договором та відповідними нормами чинного законодавства України, а також звичаями ділового обороту, які застосовуються до таких правовідносин на підставі принципів добросовісності, розумності та справедливості.

10.2. Після підписання цього Договору всі попередні переговори за ним, листування, попередні договори, протоколи про наміри та будь-які інші усні або письмові домовленості Сторін з питань, що так чи інакше стосуються цього Договору, втрачають юридичну силу, але можуть враховуватися при тлумаченні умов цього Договору.

10.3. Сторони несуть повну відповідальність за правильність вказаних ними у цьому Договорі реквізитів та зобов'язуються своєчасно (протягом 10 днів) у письмовій формі повідомляти іншу Сторону про їх зміну, а у разі неповідомлення несуть ризик настання пов'язаних із ним несприятливих наслідків.

10.4. Зміни у цей Договір можуть бути внесені за домовленістю Сторін, яка оформлюється додатковою угодою до Договору.

10.5. Зміни у цей Договір набирають чинності з моменту належного оформлення Сторонами відповідної додаткової угоди до цього Договору, якщо інше не встановлено у самій додатковій угоді або у чинному законодавстві України.

10.6. Додаткові угоди та додатки до цього Договору є його невід'ємною частиною і мають юридичну силу у разі, якщо вони викладені у письмовій формі, підписані Сторонами та скріплені їх печатками.

10.7. Повідомлення однієї Сторони іншій щодо обставин, які мають значення для виконання умов цього Договору, вважається здійсненим належним чином, якщо воно особисто вручене уповноваженому представнику іншої Сторони (письмове повідомлення) або здійснене поштовим відправленням (рекомендований лист, цінний лист з описом вкладення, телеграма) або кур'єрською доставкою або за допомогою факсимільного зв'язку або телефонного зв'язку (телефонограма). Інформація у повідомленні повинна викладатися чітко, містити точні технічні поняття, терміни та визначення, конкретні дати та строки.

10.8. Зобов'язання по проведенню розрахунків за умовами даного Договору, за згодою Сторін, можуть бути припинені шляхом заліку зустрічної однорідної вимоги, строк якої настав чи строк якої не вказаний або визначений моментом вимоги, в порядку визначеному чинним законодавством України.

10.9. Відступлення права вимоги та (або) переведення боргу за цим Договором однією із Сторін до третіх осіб допускається виключно за умови письмового погодження цього із іншою Стороною.

10.10. Замовник має статус платника податку на прибуток на загальних умовах та податку за додану вартість за основною ставкою.

10.11. Виконавець має статус платника податку на прибуток на загальних умовах та податку за додану вартість за основною ставкою.

10.12. Додатки:

1) Додаток №1 - Акт обліку обсягу переданого і переробленого природного газу та переданої теплової енергії;

2) Додаток №2 - Температурний графік мережної води;

3) Додаток №3 - Акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності теплових мереж.

Додаток №1 до договору про

закупівлю послуг за власні кошти.

Акт

обліку обсягу переданого і переробленого природного газу та переданої теплової енергії

відповідно до Договору про закупівлю послуг за власні кошти

за період з «__» __________ по «___» __________ 201 року

м. Луцьк__________________ року

Ми, що нижче підписалися,

директор Товариства з обмеженою відповідальністю «Західна теплоенергетична група», ОСОБА_1, який діє на підставі Статуту, з однієї сторони, та

в.о. директора Державного комунального підприємства «Луцьктепло» ОСОБА_3, яка діє на підставі Статуту, з другої сторони,

склали даний Акт про те, що

ДКП «Луцьктепло» за період з «___» ____________ по «___» ______________ 201 року передало ТзОВ «Захід-ТЕГ» природний газ (давальницьку сировину), а ТзОВ «Захід-ТЕГ» передало ДКП Луцьктепло теплову енергію в наступних об'ємах:

НаселенняБюджетні установиІнші споживачіВсього

Природний газ (давальницька сировина), разом із ВТВ, м3

Заставна вартість 1000м3 переданого газу, чинна у розрахунковому місяці грн.

Теплова енергія (готова продукція), Гкал

Державне комунальне підприємство «ЛУЦЬКТЕПЛО» 43005, м. Луцьк, вул. Гулака-Артемовського, 20 Код ЄДРПОУ 30391925 Банківські реквізити: р/р 260092055002 в ПАТ «ОСОБА_1 інвестицій та заощаджень» у м. Києві, МФО 380281 Свідоцтво платника ПДВ 02805459 ІПН: 303919203177 ___________________________ _________________ М.П.Товариство з обмеженою відповідальністю «ЗАХІДНА ОСОБА_6» 43023, м. Луцьк, вул. Карбишева, 2 Код ЄДРПОУ: 34148204 Банківські реквізити: р/р 260040212402 в ПАТ «ОСОБА_1 інвестицій та заощаджень», м. Київ, МФО 380281 Свідоцтво платника ПДВ №: 200007120 ІПН: 341482003185 ОСОБА_7 Денисюк М.П.

Додаток №2 до Договору про закупівлю послуг за власні кошти

Температурний графік мережної води 150/70 °С

t0 навк. повітряt0 подаючої водиt0 зворотньої води

107041

97041

87041

77041

67041

57041

471.942.3

375.343.6

278.744.9

182.146.3

085.547.6

-188.648.8

-292.150

-395.351.2

-498.652.4

-5101.953,6

-6105,254,7

-7108.555.9

-8111.757

-911558.2

-10118.359.3

-11121.560.4

-12124.761.5

-13127.862.6

-1413163.7

-15134.264.8

-16137.465.8

-17140.566.9

-18143.767.9

-19146.868.9

-2015070

Замовник: Державне комунальне підприємство «ЛУЦЬКТЕПЛО» 43005, м. Луцьк, вул. Гулака-Артемовського, 20 Код ЄДРПОУ 30391925 Банківські реквізити: р/р 260092055002 в ПАТ «ОСОБА_7 інвестицій та заощаджень» у м. Києві, МФО 380281 Свідоцтво платника ПДВ 02805459 ІПН: 303919203177 ___________________________ ___________Виконавець: Товариство з обмеженою відповідальністю «ЗАХІДНА ОСОБА_6» 43023, м. Луцьк, вул. Карбишева, 2 Код ЄДРПОУ: 34148204 Банківські реквізити: р/р 260040212402 в ПАТ «ОСОБА_7 інвестицій та заощаджень», м. Київ, МФО 380281 Свідоцтво платника ПДВ №: 200007120 ІПН: 341482003185 ОСОБА_7 Денисюк

Додаток №3 до Договору про закупівлю послуг за власні кошти

АКТ

розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності

теплових мереж ТзОВ «Захід - ТЕГ» та ДКП Луцьктепло

СХЕМА ТЕПЛОТРАСИ, ЩО ПЕРЕБУВАЄ НА БАЛАНСІ ЗАМОВНИКА

Технічна характеристика теплотраси:

Магістраль № 1 - d - 530 мм; № 2 - d - 630 мм;

Теплове джерело - Котельна на вул. Карбишева, 2.

Теплова камера (вузол приєднання) - приміщення котельні.

Тип прокладки - Прокладка теплової мережі на опорах.

Діаметр трубопроводів - d 1.2 - 630 мм, d 1.2 - 530 мм.

Вид ізоляції теплотраси: Мінвата, руберойд.

УМОВНІ ПОЗНАЧЕННЯ:

1. Теплотраса, що перебуває на балансі - Замовника;

2. Теплотраса, що перебуває на балансі - Теплопостачальної організації;

3. Засувки - на балансі Теплопостачальної організації;

4. Межа балансової належності та експлуатаційної відповідальності - Теплова мережа від зовнішньої стіни будівлі котельні по вул. Карбишева, 2 до споживачів - на балансі ДКП «Луцьктепло».

Споживач: Державне комунальне підприємство «ЛУЦЬКТЕПЛО» 43005, м. Луцьк, вул. Гулака-Артемовського, 20 Код ЄДРПОУ 30391925 Банківські реквізити: р/р 260092055002 в ПАТ «ОСОБА_7 інвестицій та заощаджень» ,у м. Києві, МФО 380281 Свідоцтво платника ПДВ 02805459 ІПН: 303919203177 ___________________________ _________________ М.П.Постачальник: Товариство з обмеженою відповідальністю «ЗАХІДНА ОСОБА_6» 43023, м. Луцьк, вул. Карбишева, 2 Код ЄДРПОУ: 34148204 Банківські реквізити: р/р 260040212402 в ПАТ «ОСОБА_7 інвестицій та заощаджень», м. Київ, МФО 380281 Свідоцтво платника ПДВ №: 200007120 ІПН: 341482003185 ОСОБА_7 Денисюк М.П.

3. Договір визнати укладеним з дня набрання рішенням законної сили.

4. Стягнути з Державного комунального підприємства "Луцьктепло" (м. Луцьк, вул. Гулака-Артемовського, 20, код ЄДРПОУ 30391925) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Західна теплоенергетична група" (м. Луцьк, вул. Карбишева, 2, код ЄДРПОУ 34148204)

- 1 378 грн. 00 коп. судового збору.

5. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Повний текст рішення

складений 21.04.2016 року

Суддя А. М. Кравчук