Ухвала від 19.04.2016 по справі 826/6169/16

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

19 квітня 2016 року м. Київ № 826/6169/16

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва - Аблов Є.В., розглянувши матеріали адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ «УКРПЕТРОЛ» до Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві, Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося товариство з обмеженою відповідальністю «ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ «УКРПЕТРОЛ» до Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві, Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.

Статтею 107 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 КАС України.

Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011р. № 3674-VІ, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VІ (з 01.09.2015 р.), за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано: фізичною особою підлягає сплаті 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

При цьому, згідно п.2 ч. 3 ст. 6 Закону №3674-VІ передбачено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

У той же час, суд зазначає, що згідно з інформацією викладеної на офіційному веб-порталі “Судова влада України” (адреса: http://court.gov.ua/sud2670/tax/) платiжнi реквізити для перерахування судового збору за розгляд справи Окружним адміністративним судом міста Києва такі: Отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі м. Києва, Код отримувача (код ЄДРПОУ) - 38004897, Рахунок отримувача - 31218206784007, Банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві, Код банку отримувача - 820019, Код класифікації доходів бюджету - 22030101.

Водночас, з наявної в матеріалах адміністративного позову квитанції вбачається, що судовий збір у розмірі 2756,00 грн. сплачено на р/р отримувача 31214206700007, а відтак суд приходить до висновку, що позивачем сплачено судовий збір за позовні вимоги немайнового характеру на реквізити не Окружного адміністративного суду м. Києва.

З урахуванням викладеного суд приходить до висновку, що позовна заява ТОВ «ТК «УКРПЕТРОЛ» є такою, що подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Крім того, суд зазначає, що згідно п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Як вбачається зі змісту позовних вимог позивач оскаржує рішення Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління ДФС у м. Києві від 14.03.2016 р. №37/26-56-11-01-15 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість - ТОВ «ТК «УКРПЕТРОЛ»; зобов'язання ДПІ у Подільському районі Головного управління ДФС у м. Києві відновити ліміт системи електронного адміністрування на суму податку з операцій на митній території України за період з 01.12.2014 року по січень 2015 року включно, відносно платника податку - ТОВ «ТК «УКРПЕТРОЛ».

Водночас, позивачем в статусі відповідача зазначена також Державна фіскальна служба України, однак до останньої позовних вимог не заявлено.

Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Виявлені недоліки мають бути усунені шляхом надання до суду доказів сплати судового збору на платіжні реквізити Окружного адміністративного суду м. Києва; приведення у відповідність змісту позовних вимог та зазначення відповідачів у даній позовній заяві.

При таких обставинах позовна заява повинна бути залишена без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків.

Керуючись ст. ст. 106, 108 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ «УКРПЕТРОЛ» до Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві, Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.

Повідомити товариство з обмеженою відповідальністю «ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ «УКРПЕТРОЛ» про необхідність в п'ятиденний термін з дня отримання даної ухвали суду усунути недоліки та роз'яснити, що в іншому випадку позов буде повернутий позивачу.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання ухвали апеляційної скарги.

Суддя Є.В. Аблов