Постанова від 18.04.2016 по справі 817/511/16

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 817/511/16

18 квітня 2016 року

м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Гломба Ю.О. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом

Державної екологічної інспекції у Рівненській області

до

Приватного підприємства-фірми "Елітсервіс"

про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), -

ВСТАНОВИВ :

Державна екологічна інспекція у Рівненській області звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства-фірми "Елітсервіс" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).

Справа розглянута в порядку скороченого провадження.

Ухвалою про відкриття скороченого провадження від 04 квітня 2016 року відповідачу було надано десятиденний строк з дня отримання ухвали для подання заперечення. У вказаний строк відповідачем не було подано заперечення на адміністративний позов та заяви про визнання позову.

Давши оцінку доказам у справі, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими доказами, суд встановив наступне.

Згідно з ст. 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05.04.2007 (далі - Закон № 877-V) для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ, який має містити найменування суб'єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки.

Відповідно до п.2 ст.7 Закону № 877-V на підставі наказу оформляється посвідчення (направлення) на проведення заходу, яке підписується керівником або заступником керівника органу державного нагляду (контролю) (із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові) і засвідчується печаткою.

Пунктом 6 статті 7 Закону № 877-V передбачено, що за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю), у разі виявлення порушень вимог законодавства, складає акт.

Судом встановлено, що на підставі наказу №54 від 17.03.2016, направлення №66 від 17.03.2016, звернення мешканців житлового будинку БОС № 68 по вул. Соборна у м.Рівне від 25.02.2016 та згоди Державної екологічної інспекції України від 14.03.2016 № 2/2-198ЗГ (а.с.6,15,16) уповноваженою особою Державної екологічної інспекції у Рівненській області в період з 21.03.2016 по 23.03.2016 проведена позапланова перевірка дотримання вимог природоохоронного законодавства у частині охорони атмосферного повітря Приватним підприємством-фірмою "Елітсервіс". За результатами перевірки складено акт, який підписаний уповноваженою особою відповідача без зауважень (а.с.7-13).

В ході проведення перевірки встановлено, що сферою діяльності Приватного підприємства-фірми "Елітсервіс" є оптова торгівля. Для обігріву приміщень облаштовано котельню, в якій встановлено котел типу Buderus Logano 32 (твердопаливний), а також встановлений газовий котел, який на момент перевірки не працював. В якості паливних матеріалів використовуються дрова. Згідно з наданою підприємством довідкою від 21.03.2016 за період з 21.01.2016 по 21.03.2016 було використано 6,8 м3 дров (а.с.20).

Під час проведення перевірки Приватного підприємства-фірми "Елітсервіс" виявлено порушення вимог ст.ст. 10, 11 Закону України "Про охорону атмосферного повітря", відповідальність за які передбачено ч. 1 ст.78 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

На момент перевірки у Приватного підприємства-фірми "Елітсервіс" відсутній дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. За порушення природоохоронного законодавства державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Рівненської області було складено протокол про адміністративне правопорушення від 21.03.2016 № 4-10, винесено постанову про накладення адміністративного стягнення від 21.03.2016 № 4-10 (а.с.18,19). Відповідачем сплачено штрафну санкцію (а.с.17).

Винесено обов'язковий до виконання припис від 23.03.2016, яким зобов'язано, Приватне підприємство-фірму "Елітсервіс" отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в термін до 23.06.2016 (а.с.14).

Державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Рівненської області відповідно до "Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря", затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 10.12.2008 № 639 було здійснено розрахунок розміру відшкодування збитків за наднормативні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря Приватним підприємством-фірмою "Елітсервіс" на суму 1131,15 грн. (а.с.21).

Абзацом 6 ст. 33 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" передбачено, що особи, винні у викидах забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу спеціально уповноважених на те органів виконавчої влади відповідно до закону несуть відповідальність згідно з законом.

Відповідно до ст. 12 вищезазначеного Закону господарська чи інші види діяльності, пов'язані з порушенням умов і вимог до викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря і рівнів впливу фізичних та біологічних факторів на його стан, передбачених дозволами, може бути обмежена, тимчасово заборонена (зупинена) або припинена відповідно до законодавства.

Оскільки, факт порушення Приватним підприємством-фірмою "Елітсервіс" вимог природоохоронного законодавства шляхом експлуатації котла та пов'язаних з цим наднормативних викидів в атмосферне повітря може становити загрозу для довкілля та здоров'я людей, то даний котел підлягає тимчасовій забороні (зупинці).

Згідно з ч. 5 ст. 4 Закону № 877-V виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути призупинені виключно за рішенням суду

З урахуванням наведеного позовні вимоги про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) підтверджуються належними та допустимими доказами, а тому підлягають задоволенню.

Судові витрати, відповідно до статті 94 КАС України, з відповідача не присуджуються.

Керуючись статтями 160-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Застосувати заходи реагування до Приватного підприємства-фірми "Елітсервіс" (вул.Соборна, 225, м. Рівне) шляхом тимчасової заборони (зупинення) експлуатації котла типу Buderus Logano 32 (твердопаливний), який встановлено для обігріву приміщень до отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Постанова суду першої інстанції є остаточною, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку.

У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Відповідно до п. 8 ч. 6 ст. 183-2 КАС України відповідач зобов'язаний виконати постанову негайно.

Суддя Гломб Ю.О.