Ухвала від 20.04.2016 по справі 802/532/16-а

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Вінниця

20 квітня 2016 р. Справа № 802/532/16-а

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Мультян Марина Бондівна, розглянувши матеріали позовної заяви:

за позовом: ОСОБА_1

до: Жмеринського міськрайонного управління юстиції Вінницької області, третя особа державний реєстратор юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Департаменту адміністративнихх послуг Вінницької міської ради ОСОБА_2

про: визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Жмеринського міськрайонного управління юстиції Вінницької області, третя особа державний реєстратор юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Департаменту адміністративнихх послуг Вінницької міської ради ОСОБА_2 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

Ознайомившись з вказаною позовною заявою і доданими до неї матеріалами, вважаю, що вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до статті 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви, яка повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтею 106 КАС України.

Норми статті 106 КАС України не містять виключень і поширюються на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв'язку з чим недотримання положень статті свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам Закону.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України, в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

Так, позивачем у поданій заяві у якості відповідача визначено Жмеринське міськрайонне управління юстиції Вінницької області та третьою особою державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Департаменту адміністративнихх послуг Вінницької міської ради ОСОБА_2, проте позовні вимоги стосуються лише третьої особи - державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради ОСОБА_2

З огляду на викладене, позивачу слід визначитись із кількістю відповідачів або конкретизувати зміст позовних вимог щодо кожного із них.

Окрім того, ч. 3 ст. 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

01 вересня 2015 набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спати судового збору" від 22 травня 2015 року № 484-VII, яким змінено ставки судового збору, в тому числі при зверненні до адміністративного суду, та, крім того, змінені пільги щодо сплати судового збору.

Відповідно до п.п.1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою встановлюється ставка судового збору 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Згідно з ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Так, Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" мінімальна заробітна плата станом на 01 січня 2016 року визначена у розмірі 1378 грн.

Таким чином, починаючи з 01 січня 2016 року для фізичних осіб ставка судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру становить 551,20 грн.

Водночас в силу вимог частини 3 статті 6 цього Закону у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Як випливає із матеріалів справи позивач просить визнати дії державного реєстратора ОСОБА_2 про відмову у проведенні внесення змін про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах публічного акціонерного товариства "Браїлівське" до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України щодо органу управління юридичної особи протиправними; скасувати повідомлення про відмову у проведенні державної реєстраційної дії № 2 від 14 квітня 2016 року; зобов'язати внести відомості до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України щодо зміни органу управління юридичної особи - виконавчого органу (директора) та припинити з 06 квітня 2016 року повноваження директора товариства ОСОБА_3 та внести відповідні відомості про ОСОБА_1, якого було обрано керівником цього підприємства.

Проте, до матеріалів справи позивачем долучено квитанцію № 124 від 19 квітня 2016 року про сплату судового збору в розмірі 551 грн. 21 коп., що підтверджує сплату судового збору за одну вимогу немайнового характеру. Поряд із цим, як вбачається з прохальної частини адміністративного позову, в позовній заяві фактично заявлено декілька позовних вимоги. Таким чином, позивачу слід сплати судовий збір за кожну позовну вимогу.

Зазначені недоліки є перешкодою для відкриття провадження у справі та можуть бути усунуті шляхом надання оригіналу документу (квитанції) про сплату судового збору у розмірі, визначеному Законом України "Про судовий збір".

За правилами визначеними частиною 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених в статті 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача та надає йому строк для усунення недоліків.

Керуючись ст. ст. 105, 106, 108, 165, 185, 186, 254 КАС України, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Жмеринського міськрайонного управління юстиції Вінницької області, третя особа державний реєстратор юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Департаменту адміністративнихх послуг Вінницької міської ради ОСОБА_2 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії залишити без руху.

2. Запропонувати позивачу на протязі п'яти днів з моменту отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути недоліки зазначені в ній.

3. Копію ухвали надіслати позивачу - для відома та виконання.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Мультян Марина Бондівна