Постанова від 15.04.2016 по справі 5-3082ск16

№ 5-3082 ск 16

постанова

15 квітня 2016 рокум. Київ

Суддя судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ ОСОБА_1 , розглянувши касаційну скаргу захисника ОСОБА_2 на ухвалу Приморського районного суду м. Маріуполя Донецької області від 16 грудня 2015 року та ухвалу Апеляційного суду Донецької області від 16 березня 2016 року щодо ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_4 ,

встановив:

ухвалою Приморського районного суду м. Маріуполя Донецької області від 16 грудня 2015 року частково задоволено клопотання захисника ОСОБА_2 та направлено прокурору на додаткове розслідування кримінальну справу за обвинуваченням ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_4 .

Ухвалою Апеляційного суду Донецької області від 16 березня 2016 року ухвалу місцевого суду в частині направлення справи для організації додаткового розслідування скасовано, а справу повернуто для судового розгляду до Приморського районного суду м. Маріуполя Донецької області.

У касаційній скарзі захисник ОСОБА_2 просить витребувати кримінальну справу за обвинуваченням ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_4 та визначити територіальну підсудність цієї справи місцевому суду іншої області (за виключенням зазначених у касаційній скарзі); також порушує питання про скасування вказаних вище судових рішень в частині залишення обвинуваченим Харакозам запобіжного заходу у виді тримання під вартою шляхом зміни на особисте зобов'язання або особисту поруку народним депутатам України ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 .

Проте, касаційна скарга захисника ОСОБА_2 , відповідно до ч. 2 ст. 383 КПК України 1960 року, не може бути предметом касаційного розгляду, оскільки не перешкоджає подальшому провадженню у кримінальній справі. При цьому прохання захисника у касаційній скарзі не узгоджується з положеннями ст. 396 КПК України 1960 року, якими визначено ті рішення, які вправі ухвалити суд за наслідками касаційного розгляду справи.

Крім того, порушене захисником ОСОБА_2 питання про передачу справи до місцевого суду іншої області, відповідно до ст. 38 КПК України 1960 року, вирішується Головою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ чи його заступником.

На підставі викладеного та керуючись статтями 383, 388 КПК України 1960 року, пунктами 11, 15 розділу XI Перехідних положень Кримінального процесуального кодексу України,

постановив:

Відмовити захиснику ОСОБА_2 у витребуванні кримінальної справи щодо ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_4 .

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

Попередній документ
57202225
Наступний документ
57202227
Інформація про рішення:
№ рішення: 57202226
№ справи: 5-3082ск16
Дата рішення: 15.04.2016
Дата публікації: 13.03.2023
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Категорія справи: