Справа № 815/1770/16
14 квітня 2016 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Левчук О.А., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Одеській області про визнання протиправними дій, визнання незаконним та скасування рішення (протоколу),-
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Одеській області, в якій позивач просить:
- визнати незаконним та скасувати рішення (протокол) атестаційної комісії Головного управління Національної поліції в Одеській області від 25.02.2016 року та зазначене в розділі IV «Результати атестування (висновок атестаційної комісії)» атестаційного листа, а саме: « 4 - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність», яке прийняте стосовно ОСОБА_1;
- визнати дії ГУНП в Одеській області щодо проведення атестації заступника начальника - начальника кримінальної поліції Головного управління національної поліції в Одеській області підполковника поліції ОСОБА_1 - протиправними.
Згідно з п. 3, 5, 6 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Проте дана позовна заява зазначеним вимогам не відповідає.
Звертаючись до суду з позовними вимогами до Головного управління Національної поліції в Одеській області, позивач просить суд скасувати рішення (протокол) атестаційної комісії ГУ Національної поліції в Одеській області від 25.02.2016 року.
Разом з тим, позивач взагалі не зазначає висновок якої атестаційної комісії вважає таким, що прийнятий з порушенням вимог закону, не надає копії спірного рішення та не зазначає причин неможливості надання цього доказу.
Відповідно до розділу ІІ Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України № 1465 від 17.11.2015 року, у Національній поліції України створюються такі атестаційні комісії: 1) центральні атестаційні комісії, персональний склад яких затверджується наказом Національної поліції України, 2) атестаційні комісії органів поліції, персональний склад яких затверджується наказом керівника відповідного органу за погодженням із Національною поліцією України. При цьому, до повноважень центральних атестаційних комісій належить проведення атестування всіх поліцейських, а до повноважень атестаційної комісії органу поліції належить проведення атестування поліцейських відповідних органів поліції.
Таким чином, позивачу необхідно викласти позовні вимоги у відповідності до приписів ч. 4 ст. 105 КАС України, та, відповідно до приписів п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України, викласти обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги до відповідача, надати докази на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, а в разі неможливості - зазначити докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Також позивач вказує в адміністративному позові на те, що його було включено до списків поліцейських, які підлягають атестуванню, складених керівництвом ГУНП в Одеській області, з якими ОСОБА_1 ознайомлено не було. Разом з тим позивач зазначає, що в ході проведення атестації відповідачем було вчинено ряд порушень та вважає, що порушення його права, крім іншого, полягає в тому, що йому не було надано можливості ознайомитись із списками членів атестаційної комісії. Між тим позивач не наводить жодного обґрунтування цих тверджень. Таким чином позивачу необхідно зазначити, коли його було повідомлено про необхідність проходження ним атестування, та яким чином він з вказаного часу висловлював своє бажання ознайомитись зі списками поліцейських, які підлягають атестуванню та складом атестаційної комісії (звернення, запити, клопотання), та йому у цьому було відмовлено, не повідомлено тощо.
Позивач не зазначає причин неможливості надання вказаних документів з відповідними обґрунтуваннями та доказами цих обставин, враховуючи, що зазначені документи стосуються безпосередньо позивача.
Суд звертає увагу позивача, що ст.71 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Суд сприяє вказаному обов'язку сторони лише якщо сторона не може самостійно надати докази з зазначенням причин неможливості їх надання, що співвідноситься зі ст.106 КАС України щодо вимог до позовної заяви. Проте позивач не навів жодного обґрунтування з наданням відповідних доказів щодо неможливості виконати свій обов'язок (копії запитів, звернень до відповідних установ, їх відповіді на вказані запити, звернення).
Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
У зв'язку з вищевикладеним, суд вважає за необхідне залишити адміністративний позов без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.
Недоліки повинні бути усунені шляхом приведення адміністративного позову у відповідність до вимог ст. 105, 106 КАС України.
Керуючись ст. 106, 107, ч. 1 ст. 108 КАС України, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Одеській області про визнання протиправними дій, визнання незаконним та скасування рішення (протоколу),- залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність у термін до 10 травня 2016 року усунути недоліки та роз'яснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.А. Левчук