Ухвала від 11.04.2016 по справі 455/779/15-а

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про повернення апеляційної скарги

11 квітня 2016 р.Справа № 876/11671/15

Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Левицька Н.Г., перевіривши матеріали апеляційної скарги управління Пенсійного фонду України Старосамбірському районі Львівської області на постанову Старосамбірського районного суду Львівської області від 16.11.2015р. у справі №455/779/15-а за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України Старосамбірському районі Львівської області про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

Постановою Старосамбірського районного суду Львівської області від 16.11.2015р. у справі №455/779/15-а адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України Старосамбірському районі Львівської області про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій, - задоволено.

На зазначену постанову суду управлінням Пенсійного фонду України Старосамбірському районі Львівської області подано апеляційну скаргу.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 02.12.2015р. апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України Старосамбірському районі Львівської області на постанову Старосамбірського районного суду Львівської області від 16.11.2015р. у справі №455/779/15-а за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України Старосамбірському районі Львівської області про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій, - залишено без руху, як таку, що подана без додержання вимог, встановлених ч.6 ст.187 КАС України, а саме, до апеляційної скарги не додано документ, що підтверджує сплату судового збору.

Апелянту було встановлено строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків - 14 днів з дня отримання копії ухвали.

Як вбачається з повідомлення про вручення поштового відправлення, копію ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 02.12.2015р. про залишення апеляційної скарги без руху управлінням Пенсійного фонду України Старосамбірському районі Львівської області отримано 11.12.2015р.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 09.03.2016р. у задоволенні заяви управління Пенсійного фонду України Старосамбірському районі Львівської області про роз'яснення ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 02.12.2015р. про залишення апеляційної скарги без руху у справі №876/11671/15 відмовлено, продовжено управлінню Пенсійного фонду України Старосамбірському районі Львівської області строк для усунення недоліків апеляційної скарги, зазначених в ухвалі Львівського апеляційного адміністративного суду від 02.12.2015р. про залишення апеляційної скарги без руху у справі №876/11671/15, до 22.03.2016р.

Однак, станом на 11.04.2016р. апелянт недоліки апеляційної скарги не усунув, натомість, скерував до суду клопотання про відстрочення сплати судового збору.

Частиною 2 статті 88 КАС України встановлено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України від 23.01.2015р. №2 "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" постановлено взяти до уваги та довести до відома суддів апеляційних, окружних адміністративних судів та місцевих загальних судів Довідку про результати вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами положень Закону України "Про судовий збір".

Так, Пленум Вищого адміністративного суду України у вказаній довідці зазначив, що визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати. Таке ж право мають і бюджетні установи. Водночас якщо ці бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.

Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у своїй постанові від 25.09.2015р. зазначила, що відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року №484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.

За таких обставин, суддя приходить до висновку, що обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для відстрочення сплати судового збору, що узгоджується із позиціями Пленуму Вищого адміністративного суду України та Верховного Суду України.

Згідно із вимогами ч.3 ст.189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст.187 цього Кодексу, застосовуються правила ст.108 цього Кодексу.

Відповідно до вимог п.1 ч.3 ст.108 КАС України, позовна заява повертається позивачу, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

Апелянтом не усунуто недоліків апеляційної скарги у встановлений строк, тому, керуючись вимогами п.1 ч.3 ст.108 КАС України, апеляційну скаргу слід повернути апелянту.

Керуючись вимогами ст.ст.108, 187, 189, 254 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

1. У задоволенні клопотання управління Пенсійного фонду України Старосамбірському районі Львівської області про відстрочення сплати судового збору відмовити.

2. Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України Старосамбірському районі Львівської області на постанову Старосамбірського районного суду Львівської області від 16.11.2015р. у справі №455/779/15-а за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України Старосамбірському районі Львівської області про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій, - повернути особі, яка її подала.

3. Роз'яснити, що управління Пенсійного фонду України Старосамбірському районі Львівської області не позбавлено права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та може бути оскаржена до касаційної інстанції протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили.

Суддя Н.Г. Левицька