Ухвала від 19.02.2016 по справі 810/580/16

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

19 лютого 2016 року № 810/580/16

Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до центру рекрутингу Національної поліції в місті Києві (атестаційна комісія північного регіону), третя особа: Київська обласна профспілкова організація атестованих працівників органів внутрішніх справ України, про скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

до Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до центру рекрутингу Національної поліції в місті Києві (атестаційна комісія північного регіону), третя особа: Київська обласна профспілкова організація атестованих працівників органів внутрішніх справ України, про скасування рішення атестаційної комісії від 19.01.2016.

Відповідно до ст. 107 КАСУ, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними), чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Правила територіальної підсудності визначені ст. 19 КАСУ. Так, ч. 1 ст. 19 КАСУ встановлено, що адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Згідно з ч. 2 ст. 19 КАСУ, адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.

Як вбачається з позовної заяви вх. 580/16 від 18.02.2016, місцем реєстрації позивача зазначено адресу: АДРЕСА_1, 07430.

Водночас, позивачем не додано до матеріалів позовної заяви копії паспорту громадянина України в тому числі із відміткою про реєстрацію місця проживання, що в свою чергу не дозволяє суду встановити правильність визначення територіальної підсудності даної справи.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 106 КАСУ, у позовній заяві зазначаються, зокрема, ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

Однак, позивачем в порушення вказаних вимог у позовній заяві не зазначено номеру засобу зв'язку, адресу електронної пошти відповідача або не вказано, що такі відомості невідомі.

Згідно з ч. 2 ст. 106 КАСУ, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Частиною 1 ст. 70 КАСУ визначено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

В силу вимог п. 20 розділу ІV Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.11.2015 № 1465, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.11.2015 за № 1445/27890, усі рішення атестаційної комісії оформлюються протоколом. У протоколі зазначаються дата і місце прийняття рішення, склад комісії, питання, що розглядалися, та прийняте рішення.

Однак, в порушення вимог ч. 2 ст. 106 КАСУ, позивачем не надано оскаржуваного рішення атестаційної комісії від 19.01.2016 та не зазначено про причини неможливості подання такого доказу.

Крім того, в адміністративному позові ОСОБА_1, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, вказано суб'єкта: Київську обласну профспілкову організацію атестованих працівників органів внутрішніх справ України.

Проте, відповідно до ст. 53 КАСУ, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - це особа, яка бере участь у справі на стороні позивача або відповідача у разі, якщо постанова у справі може вплинути на її права, свободи, інтереси чи обов'язки.

У свою чергу, в тексті позовної заяви позивачем не зазначено, яким чином постанова у справі може вплинути на права, свободи, інтереси чи обов'язки зазначеної третьої особи. Отже, суд не може вирішити питання, чи наявні підстави для залучення в якості третьої особи вказану установу.

З огляду на те, що матеріали позовної заяви оформлені не належним чином, чого вимагає Кодекс адміністративного судочинства України, суд визнав за можливе залишити позовну заяву без руху.

Відповідно до ст. 108 КАСУ, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.

Недоліки позовної заяви мають бути усунені шляхом подання до суду:

належним чином оформленої позовної заяви, яка відповідає вимогам, передбаченим ст. 106 КАСУ, з зазначенням засобів зв'язку та адреси електронної пошти відповідача;

документу, який підтверджує, що позивач зареєстрований за адресою, вказаною у позовній заяві (копія паспорта, в тому числі із відміткою про зареєстроване місце проживання);

письмових пояснень із обґрунтуванням того, яким чином постанова у справі може вплинути на права, свободи, інтереси чи обов'язки зазначеної у позові в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, Київської обласної профспілкової організації атестованих працівників органів внутрішніх справ України;

оскаржуваного рішення атестаційної комісії від 19.01.2016.

Усі вищевказані документи необхідно подати о трьох примірниках, один з яких для суду, у відповідності до вимог ч. 3 ст. 106 КАСУ.

Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до центру рекрутингу Національної поліції в місті Києві (атестаційна комісія північного регіону), третя особа: Київська обласна профспілкова організація атестованих працівників органів внутрішніх справ України, про скасування рішення, - залишити без руху.

2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 25 березня 2016 року.

3. Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Брагіна О.Є.