ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
11.04.2016
Справа № 910/2368/16
За позовом: приватного акціонерного товариства "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "АХА СТРАХУВАННЯ";
до: товариства з додатковою відповідальністю "ЕКСПРЕС СТРАХУВАННЯ";
про: стягнення 4.708,92 грн.
Суддя Балац С.В.
Представники:
позивача: не з'явилися;
відповідача: не з'явилися.
Приватне акціонерне товариство "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "АХА СТРАХУВАННЯ" звернулося до господарського суду міста Києва із позовом до товариства з додатковою відповідальністю "ЕКСПРЕС СТРАХУВАННЯ" про стягнення 4.708,92 грн.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 15.02.2016 порушено провадження у справі № 910/2368/16. Розгляд даної справи призначено судом на 14.03.2016.
У судовому засіданні 14.03.2016 судом оголошено перерву до 21.03.2016.
Повноважні представники позивача в судове засідання призначене на 21.03.2016 не з'явилися.
Представником відповідача в судовому засіданні 21.03.2016 заявлено клопотання про витребування у позивача інформації щодо набрання законної сили постановою Шевченківського районного суду міста Києва від 10.04.2015 у справі № 761/7919/15-п (провадження № 3/761/1564/2015).
Ухвалою господарського суду міста Києва від 21.03.2016 відкладено розгляд справи на 11.04.2016. При цьому, судом задоволено клопотання відповідача про витребування додаткових доказів та витребувано у позивача - приватного акціонерного товариства "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "АХА СТРАХУВАННЯ" інформацію щодо набрання законної сили постановою Шевченківського районного суду міста Києва від 10.04.2015 у справі № 761/7919/15-п (провадження № 3/761/1564/2015).
Повноважні представники сторін в судове засідання призначене на 11.04.2016 не з'явилися.
У судовому засіданні 11.04.2016 суд, після дослідження матеріалів справи, дійшов висновку залишити позов у справі № 910/2368/16 без розгляду, виходячи з наступного.
Так, приписами ст. 81 Господарського процесуального кодексу України врегульовані правові підстави для залишення позовної заяви без розгляду.
Перелік підстав залишення позову без розгляду, визначений ст. 81 Господарського процесуального кодексу України є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає.
Враховуючи невиконання позивачем вимог ухвали господарського суду міста Києва від 21.03.2016 щодо надання витребуваних судом документів, необхідних для розгляду справи по суті, зважаючи на доказове наповнення матеріалів справи, та неявку в судові засідання 21.03.2016 та 11.04.2016 повноважних представників позивача для надання пояснень по суті спору, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без розгляду з підстав, визначених п. 5 ч. 1 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України.
Так, приписами п. 5 ч. 1 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України визначено, що господарський суд залишає позов без розгляду, якщо позивач без поважних причин не подав витребувані господарським судом матеріали, необхідні для вирішення спору, або представник позивача не з'явився на виклик у засідання господарського суду і його нез'явлення перешкоджає вирішенню спору.
Поважними, з урахуванням конкретних обставин справи, вважаються причини, які за об'єктивних, тобто не залежних від позивача, обставин унеможливлювали або істотно утруднювали вчинення ним відповідних процесуальних дій; при цьому береться до уваги й те, чи вживав позивач заходів до усунення цих обставин або послаблення їх негативного впливу на виконання позивачем процесуальних обов'язків, покладених на нього судом. Відповідні докази подаються позивачем і оцінюються господарським судом за загальними правилами статті 43 ГПК.
У разі неповідомлення позивачем таких причин суд вправі, в залежності від конкретних обставин справи, або залишити позов без розгляду, або розглянути справу за наявними в ній доказами.
Отже, перш, ніж залишити позов без розгляду, господарський суд зобов'язаний обґрунтувати дійсну неможливість розгляду спору по суті без витребуваних документів і з'ясувати причини невиконання його вимог позивачем, об'єктивно оцінивши їх поважність.
Враховуючи те, що позивач не надав на вимогу суду витребуваних документів та двічі не направив у судове засідання повноважних представників, суд дійшов висновку про залишення заявленого у даній справі позову без розгляду на підставі п. 5 ч. 1 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України.
На підставі викладеного, керуючись п. 5 ч. 1 ст. 81, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
1. Позов приватного акціонерного товариства "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "АХА СТРАХУВАННЯ" залишити без розгляду.
Суддя С.В. Балац