Ухвала від 07.04.2016 по справі 803/290/16

УХВАЛА

про зупинення провадження в адміністративній справі

07 квітня 2016 року Справа № 803/290/16

Волинський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Костюкевича С.Ф.,

при секретарі судового засідання Шафранюк І.Ф.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку питання про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна,

ВСТАНОВИВ:

Луцька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Волинській області звернувся з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 11.03.2016 року провадження у справі відкрито, а ухвалою суду від 11.03.2016 року призначено справу до судового розгляду.

07.04.2016 року за вх. №3923/16 відповідачем подано клопотання про зупинення провадження у даній справі до розгляду Волинським окружним адміністративним судом справи №803/468/16 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування наказу від 09.02.2016 року №119 «Про проведення фактичної перевірки», оскільки вирішення справи №803/468/16 про визнання протиправним та скасування наказу від 09.02.2016 року №119 «Про проведення фактичної перевірки» безпосередньо впливає на предмет доказування у даній справі, в зв'язку з чим повноцінний та об'єктивний розгляд по суті справи №803/290/16 на даний час неможливий. Просила розглянути дане клопотання без її участі.

Позивач в позовній заяві просив розгляд справи провести без участі представника управління.

Частиною 1 статті 41 КАС України визначено, що у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

З урахуванням наведеного, справу вирішено у відсутності сторін на підставі наявних у ній доказів без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Дослідивши письмові докази, проаналізувавши матеріали справи, суд приходить до висновку, що провадження у справі слід зупинити з наступних підстав.

Судом встановлено, що предметом розгляду даної справи є накладення арешту на кошти на рахунках платника податків.

При розгляді справи встановлено, що ФОП ОСОБА_1 звернулася до Волинського окружного адміністративного суду з позовом до Луцької ОДПІ про визнання протиправним та скасування наказу від 09.02.2016 року №119 «Про проведення фактичної перевірки». Ухвалою суду від 11.03.2016 року відкрито провадження в адміністративній справі №803/468/16 та на даний час справа не вирішена.

З матеріалів справи вбачається, що підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна, яке є предметом розгляду даної справи є пов'язаним та похідним від справи №803/468/16 в якій ухвалою суду від 06.04.2016 року відкрито провадження, оскільки підставою для підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна є встановлення наявності підстав для призначення перевірки, а дана обставина є предметом розгляду справи №803/468/16 в якій оскаржується наказ про проведення перевірки. Отже правомірність винесення накау про проведення фактичної перевірки №119 від 06.04.2016 року є первинним по відношенню до підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна.

За таких обставин, підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна у даній справі є пов'язаною та похідною від справи №803/468/16 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування наказу від 09.02.2016 року №119 «Про проведення фактичної перевірки», результат якої може вплинути на вирішення даної справи, тому вбачається неможливість розгляду справи №803/290/16 до вирішення іншої.

Зважаючи на вищевикладене, суд вважає за необхідне зупинити провадження у даній справі у зв'язку з оскарженням наказу на проведення перевірки в справі №803/468/16 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування наказу від 09.02.2016 року №119 «Про проведення фактичної перевірки», оскільки правомірність винесення наказу є первинним по відношенню до підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна в даній справі.

Пунктом 3 частини 1 статті 156 КАС України встановлено, що суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку адміністративного судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.

Отже, провадження у даній справі слід зупинити до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративної справі №803/468/16 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування наказу від 09.02.2016 року №119 «Про проведення фактичної перевірки».

Керуючись пунктом 3 частини 1 статті 156, ч.7 ст.160 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Провадження у даній справі за позовом Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна зупинити до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі №803/468/16 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування наказу.

Зобов'язати сторін повідомити суд про результати розгляду адміністративної справи №803/468/16 при набранні рішення в ній законної сили.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, повний текст якої буде виготовлений 12 квітня 2016 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий С.Ф. Костюкевич