ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
про залишення позовної заяви без руху
11 квітня 2016 року №813/1217/16
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Ланкевич А.З., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Львівського апеляційного адміністративного суду про зобов'язання вчинити дії, -
Львівським окружним адміністративним судом отримано позовну заяву, в якій позивачі просять
- зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплатити ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 з 26.10.2014 року по 28.03.2015 року заробітну плату у розмірах, визначених абз. 2 ч. 1 ст. 144 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у редакції Закону України «Про прокуратуру», з урахуванням усіх надбавок та інших виплат, які нараховуються залежно від розміру посадового окладу;
- зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплатити ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 з 29.03.2015 року по 08.09.2015 року заробітну плату у розмірах, визначених абз. 2 ч. 1 ст. 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у редакції Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд», з урахуванням усіх надбавок та інших виплат, які нараховуються залежно від розміру посадового окладу.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачі подали до суду позовну заяву з порушеннями вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Статтею 55 Конституції України передбачено право на судовий захист, зокрема кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду.
Згідно положень ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси. У випадках, установлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником.
З наведеного вище вбачається, що чинне законодавство України передбачає лише звернення кожної особи (фізичної чи юридичної) за захистом саме її порушеного права, свободи чи інтересу та не передбачає колективного звернення до суду за захистом порушених прав. Водночас, виплата заробітної плати, включаючи надбавки та інші виплати, які нараховуються залежно від розміру посадового окладу, носить індивідуальний характер щодо кожного з державних службовців, а тому позивачам необхідно звернутися до суду з індивідуальним позовом, в якому зазначити, яке право відносно нього порушено відповідачем.
Відповідно до ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин, враховуючи виявленні недоліки, позовну заяву належить залишити без руху, а позивачу встановити строк для їх усунення.
Керуючись ст.ст.106, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Львівського апеляційного адміністративного суду про зобов'язання вчинити дії - залишити без руху для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків, шляхом їх подання в канцелярію Львівського окружного адміністративного суду (м.Львів, вул. Чоловського,2) до 04 травня 2016 року.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала не набрала законної сили.
Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня її отримання до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ланкевич А.З.