Ухвала від 12.04.2016 по справі 2а/0570/6695/2011

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

12 квітня 2016 року Справа № 2а/0570/6695/2011

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Кірієнко В.О., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “Бад-Алтай” про поновлення строку для пред'явлення виконавчих листів до виконання по справі №2а/0570/6695/2011 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Бад-Алтай” до Східної митниці Державної митної служби України та Головного управління Державного казначейства України у Донецькій області про визнання незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень, повернення надмірно сплаченого мита у розмірі 1017,99 грн. та суми ПДВ у розмірі 142784,53 грн., -

ВСТАНОВИВ:

24 березня 2016 року до Донецького окружного адміністративного суду надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю “Бад-Алтай” про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання та про виправлення помилки, допущеної при оформленні виконавчого листа за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Бад-Алтай” до Східної митниці Державної митної служби України та Головного управління Державного казначейства України у Донецькій області про визнання незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень, повернення надмірно сплаченого мита у розмірі 1017,99 грн. та суми ПДВ у розмірі 142784,53 грн., яка обґрунтована тим, що виконавчі листи по даній справі позивачем отримані 04.03.2015 року, а 20.03.2015 року надіслані поштою на адресу Головного управління Державного казначейства України у Донецькій області для виконання. 11.06.2015 року позивачем на адресу Головного управління Державного казначейства України у Донецькій області надіслано запит щодо виконання виконавчих листів №2а/0570/6695/2011, виданих 04.03.2015 року Донецьким окружним адміністративним судом, проте у зв'язку з неможливістю здійснення господарської діяльності у м. Донецьку ТОВ «Бад-Алтай» декілька разів змінювало своє місце перебування, тому відповідь на вказаний запит підприємство отримало лише 08.02.2016 року. Крім того, в наданій відповіді ГУ ДКС України в Донецькій області від 29.07.2015 року №15-08/1841 зазначило про неможливість здійснення повернення коштів. Таким чином, враховуючи виниклу необхідність повторного пред'явлення виконавчих листів №2а/0570/6695/2011, виданих 04.03.2015 року Донецьким окружним адміністративним судом, до виконання до ГУ ДКС України в Донецькій області, заявник просив поновити строк для пред'явлення вказаних виконавчих листів до виконання.

Представник заявника не заперечував проти здійснення розгляду заяви в порядку письмового провадження, про що надав відповідну заяву.

Представники відповідачів, належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду заяви, в судове засідання не з'явились.

Частиною 6 ст. 128 КАС України зазначено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Розглянувши подані матеріали, судом встановлено наступне.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 24.06.2011 року по справі №2а/0570/6695/2011 у задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю “Бад-Алтай” до Східної митниці Державної митної служби України та Головного управління Державного казначейства України у Донецькій області про визнання незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень, повернення надмірно сплаченого мита у розмірі 1017,99 грн. та суми ПДВ у розмірі 142784,53 грн. відмовлено повністю.

Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 25.08.2011 року апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю “Бад-Алтай” задоволено.

Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 24 червня 2011 року в адміністративній справі № 2а/0570/6695/2011 скасовано.

Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю “Бад-Алтай” до Східної митниці Державної митної служби України ( ділі - відповідач-1) та Головного управління Державного казначейства України у Донецькій області про визнання незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень, повернення надмірно сплаченого мита у розмірі 1017,99 грн. та суми ПДВ у розмірі 142784,53 грн. задоволено.

Визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення-рішення форми “Р” від 7 лютого 2011 року № 19 та № 20, від 20 квітня 2011 року № 77 та № 78.

Стягнуто з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “Бад-Алтай” сплачені мито в розмірі 1017 ( одна тисяча сімнадцять) гривень 99 копійок та податок на додану вартість в розмірі 142784 ( сто сорок дві тисячі сімсот вісімдесят чотири) гривні 53 копійки.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 24.04.2014 року касаційну скаргу Східної митниці залишено без задоволення.

Постанову Донецького апеляційного адміністративного суду від 25.08.2011 залишено без змін.

04.03.2015 року Донецьким окружним адміністративним судом з урахуванням ухвали Вищого адміністративного суду України від 24.04.2014 року видано виконавчі листи №2а/0570/6695/2011 зі строком пред'явлення до 11.08.2015 року.

19.03.2015 року ТОВ «Бад-Алтай» звернулось до Головного управління Державного казначейства України у Донецькій області із заявою №337 щодо прийняття останнім до виконання виконавчих листів №2а/0570/6695/2011.

11.06.2015 року позивач звернувся до Державної казначейської служби України з запитом стосовно надання інформації відносно виконання Головним управлінням Державного казначейства України у Донецькій області заяви від 19.03.2015 року №337 та вжиття заходів щодо виконання судових рішень по даній справі.

29.07.2015 року Головним управлінням Державної казначейської служби України у Донецькій області надано відповідь №15-08/1841 щодо неможливості виконання даних виконавчих листів через ненадання платіжного документу, що підтверджує перерахування коштів, та невідповідність одного з виконавчих листів встановленим вимогам.

Згідно з ч.1 ст. 261 КАС України стягувачам, які пропустили строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.

Відповідно до п.2 ч.1 ст. 22 Закону України “Про виконавче провадження” виконавчі документи можуть бути пред'явлені до виконання протягом одного року, якщо інше не передбачено законом. Тобто протягом одного року стягувач може скористатися своїм правом щодо пред'явлення виконавчого документу до виконання.

Суд зазначає, що отримання позивачем відповіді Головного управління Державної казначейської служби України у Донецькій області 08.02.2016 року фактично позбавляє останнього права виправлення наявних помилок, виявлених органом держаної казначейської служби при первинному пред'явленні виконавчих листів до виконання, та повторного їх пред'явлення до Головного управління Державної казначейської служби України у Донецькій області, оскільки строк пред'явлення до виконання виконавчих листів №2а/0570/6695/2011 встановлено до 11.08.2015 року. Тобто строк пред'явлення виконавчих листів №2а/0570/6695/2011, виданих Донецьким окружним адміністративним судом 04.03.2015 року, сплинув.

З наведеного виходить, що заявник з поважних причин на даний час позбавлений права повторного пред'явлення виконавчих листів до виконання у встановлені законом строки, у зв'язку з чим заява представника позивача підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 128, 165, 261 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “Бад-Алтай” про поновлення строку для пред'явлення виконавчих листів до виконання по справі №2а/0570/6695/2011 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Бад-Алтай” до Східної митниці Державної митної служби України та Головного управління Державного казначейства України у Донецькій області про визнання незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень, повернення надмірно сплаченого мита у розмірі 1017,99 грн. та суми ПДВ у розмірі 142784,53 грн. - задовольнити.

Поновити Товариству з обмеженою відповідальністю “Бад-Алтай” строк пред'явлення виконавчих листів, виданих 04 березня 2015 року, до виконання по адміністративній справі №2а/0570/6695/2011 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Бад-Алтай” до Східної митниці Державної митної служби України та Головного управління Державного казначейства України у Донецькій області про визнання незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень, повернення надмірно сплаченого мита у розмірі 1017,99 грн. та суми ПДВ у розмірі 142784,53 грн., встановивши строк пред'явлення з дня набрання цією ухвали законної сили протягом одного року.

Ухвала підлягає виконанню разом з виконавчими листами №2а/0570/6695/2011, виданими Донецьким окружним адміністративним судом 04.03.2015р..

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги. У разі застосування судом частини сьомої ст.160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У хвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Кірієнко В.О.