про відмову у відкриті провадження
Справа № 819/422/16
04 квітня 2016 рокум. Тернопіль
Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Подлісної І.М. перевіривши виконання вимог ст.ст.105, 106 КАС України за позовною заявою ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби ОСОБА_2 районного управління юстиції про скасування арешту на майно,-
До ОСОБА_2 окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби ОСОБА_2 районного управління юстиції про скасування арешту на майно.
ОСОБА_1 в поданому адміністративному позові ставить питання про зняття арешту з майна, що йому належить накладеного через його заборгованість перед Приватбанком.
Як вбачається з матеріалів, арешт на майно ОСОБА_1 накладено відповідно до рішення Тернопільського міськрайонного суду від 2009 р.
Позивачем ОСОБА_1 ставиться питання про зняття арешту з майна, який було накладено державним виконавцем відділу ДВС ОСОБА_2 РУЮ в рамках виконавчого провадження ВП № 13933914 від 28.07.2009 року.
Відповідно до п.6 ст. 181 КАС України адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1 - 4 частини першої статті 18 цього Кодексу, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.
Згідно п. 9 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 21 травня 2012 року № 5 "Про внесення змін до постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13 грудня 2010 року № 3 "Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби", визначаючи предметну та територіальну підсудність справ з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби, судам необхідно враховувати, що за приписами пункту 5 частини першої статті 18, частини шостої статті 181 КАС України адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1 - 4 частини першої статті 18 цього Кодексу, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист, незалежно від статусу позивача у виконавчому провадженні.
Справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконавчих документів, виданих цими судами в інших справах, крім передбачених пунктами 1 - 4 частини першої статті 18 КАС України, підлягають розгляду місцевими загальними судами як адміністративними судами, які видали виконавчий лист, у разі звернення сторін виконавчого провадження.
Отже, дана справа не підсудна ОСОБА_2 окружному адміністративному суду, а повинна розглядатися в порядку цивільного Тернопільським міськрайонним судом, який видавав виконавчий лист .
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження у адміністративній справі , якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись п.1 ч.1. ст.109, ст.160 КАС України, суд, -
Відмовити у відкриті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби ОСОБА_2 районного управління юстиції про скасування арешту на майно.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження по справі невідкладно надіслати позивачеві разом з позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через ОСОБА_2 окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Подлісна І.М.
копія вірна
Суддя Подлісна І.М.