Ухвала від 07.12.2011 по справі 2а-13788/11/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

07 грудня 2011 р. № 2а-13788/11/1370

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Сакалош Володимир Миколайович, перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до головного держаного виконавця Залізничного відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції ОСОБА_3 про визнання неправомірною та скасування постанови про закінчення виконавчого провадження -

ВСТАНОВИВ:

05 грудня 2011 року до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до головного держаного виконавця Залізничного відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції ОСОБА_3 про визнання неправомірною та скасування постанови про закінчення виконавчого провадження № 28640777 від 27.10.2011 року.

Як вбачається з матеріалів позову позивачі оскаржують рішення державного виконавця, що було ним прийняте 27.10.2011 року.

При прийнятті ухвали суд виходив з наступного.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

До адміністративних судів згідно з ч.2 цієї ж статті можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Як вбачається з ч.2 ст. 181 КАС України позовну заяву у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатись про порушення її прав, свобод чи інтересів. При цьому, згідно ч.3 ст. 181 КАС України відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позивачами пропущено строк звернення до адміністративного суду, при цьому, в матеріалах позову відсутні докази пропущення строку оскарження рішення державного виконавця з поважних причин.

Відповідно до ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала. Позивачами до позовних матеріалів не долучено заяви про поновлення строку звернення до суду.

Відповідно до ч. 3 ст. 155 КАС України особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Керуючись ст.ст. 100, 155, 165 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до головного держаного виконавця Залізничного відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції ОСОБА_3 про визнання неправомірною та скасування постанови про закінчення виконавчого провадження - залишити без розгляду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Сакалош В.М.