Постанова від 03.04.2007 по справі 11/54-07

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 квітня 2007 р. Справа № 11/54-07

за позовом Стрижавської селищної ради Вінницького району, смт. Стрижавка,

Вінницький район

до Вінницької міжрайонної державної податкової інспекції, м. Вінниця

до Державної податкової адміністрації у Вінницькій області, м. Вінниця

про визнання рішення нечинним.

Cуддя В. Матвійчук

при секретарі судового засідання Т.Поліщук, за участю представників сторін:

від позивача - Б. Саюк за дорученням;

від відповідача 1 - С. Баран, Я. Охрімовський за дорученнями;

від відповідача 2 - А. Томчук, С. Тихоню за дорученнями.

СУТЬ СПОРУ:

Заявлено позов про визнання протиправними та нечинними рішення Вінницької міжрайонної державної податкової інспекції від 21.06.2006 року № 0000382306/1 про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки, рішення № 0000472306/1 від 21.06.2006р. про застосування штрафних санкцій та рішення Державної податкової адміністрації у Вінницькій області від 09.06.2006 року № 4332/1025 -009.

В процесі розгляду справи позивач заявами від 02.03.2007р. та від 22.03.2007р. змінив підстави позовних вимог мотивуючи, що Вінницька МДПІ на підставі акту контрольно ревізійного управління у Вінницькій області від 12.04.06 року №00030/2306/04330007 “Про результати ревізії окремих питань виконання бюджету Стрижавської селищної ради, стану збереження майна та використання бюджетних коштів установами, що утримуються на її бюджеті, за період з 01.01.2003 року по 11.03.2006 року відповідно до п.1 Указу Президента України “Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» прийняла рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 21.06.06 року №0000382306/11 на суму 38807 грн.50 коп., та на підставі рішення ДПА у Вінницькій області від 09.06.06 року №4332/10/25 -009 додатково прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 21.06.06 року №0000472306/1 на суму 11626 грн.50 коп. З рішеннями Вінницької МДПІ про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 21.06.06 року №0000472306/1, та №0000382306/1 і рішенням ДПА у Вінницькій області від 09.06.06 року №4332/10/25 -009 селищна рада не погоджується з наступних підстав.

Виходячи із змісту п.1 Указу Президента України штрафні санкції за порушення норм з регулювання обігу готівки можуть бути застосовані лише до юридичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність.

Відповідно до п.1 ст. 10 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Частина 12 ст. 16 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні» встановлює, що органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону.

Стрижавська селищна рада є юридичною особою, яка утримується за рахунок коштів місцевого бюджету.

Відповідачі по справі позову не визнають та заперечують проти нього з наступних підстав.

Відповідно до статті 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки", із змінами та доповненнями, у разі порушення юридичними особами всіх форм власності норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу і тому твердження, що позивач є бюджетною установою і до неї не застосовуються штрафні санкції передбачені Указом Президента не відповідає чинному законодавству.

Також, відповідачі зазначають, що відповідно до довідки з ЄДРПОУ Стрижавська селищна рада є установою комунальної форми власності і тому на неї розповсюджується вимоги статті 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки".

Заслухавши пояснення представників сторін, повно та всебічно з'ясувавши обставини справи та оцінивши наявні у справі докази, суд вбачає, що позовні вимоги позивача не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Як випливає з преамбули Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки", він направлений на вдосконалення організації готівкового обігу, зміцнення касової дисципліни, підвищення ефективності контролю за додержанням суб'єктами господарської діяльності встановленого порядку ведення операцій з готівкою у національній валюті, посилення відповідальності за додержання ними норм з регулювання обігу готівки та виконання своїх зобов'язань перед бюджетами і державними цільовими фондами.

В статті 1 Указу зазначено, що фінансові санкції, передбачені даним Указом застосовуються до юридичних осіб всіх форм власності, а власність в Україні, відповідно до п. 4 ст. 2 Закону України «Про власність»виступає в таких формах: приватна, колективна, державна.

Згідно ст. 31 даного Закону до державної власності в Україні належать загальнодержавна (республіканська) власність і власність адміністративно-територіальних одиниць (комунальна власність).

Учасниками відносин у сфері господарювання, як-то визначено ст. 2 Господарського кодексу України, є суб'єкти господарювання, споживачі, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, наділені господарською компетенцією, а також громадяни, громадські та інші організації, які виступають засновниками суб'єктів господарювання чи здійснюють щодо них організаційно-господарські повноваження на основі відносин власності.

Стрижавська селищна рада, безсумнівно є юридичною особою комунальної форми власності, що підтверджується і довідкою ЄДРПОУ від 24.09.1998р. № 3234.

Факту правопорушення готівкового обігу та касової дисципліни, встановленого актом ревізії від 12.04.2005р. сторони не заперечують.

В силу ч. 1 ст. 11 КАСУ, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

За викладених вище обставин в їх сукупності суд дійшов висновку, про відсутність правових підстав для задоволення позову, а тому в позові, з підстав у ньому заявлених слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 2, 11, 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 163, 167, 255, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову Стрижавської селищної ради Вінницького району про визнання протиправними та нечинними рішень Вінницької міжрайонної державної податкової інспекції № 0000382306, № 0000472306/1 від 21.06.2006р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій та рішення Державної податкової адміністрації у Вінницькій області про результати розгляду скарги № 4332/10/25-009 від 09.06.2006р. відмовити.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова виготовлена в повному обсязі 13.04.2007р.

Суддя Матвійчук В.В.