Ухвала від 04.04.2016 по справі 628/1251/16-а

Справа № 628/1251/16-а

Провадження № 2-а/628/24/16р.

УХВАЛА

04 квітня 2016 року Суддя Куп'янського міськрайонного суду Харківської області Демченко І.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 і ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради Харківської області, третя особа: Куп'янський районний відділ ДМС України у Харківській області про визнання протиправними відмову у проведенні перерахунку допомоги та зобов'язання виконати перерахунок допомог,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 і ОСОБА_2 звернулись до суду з вказаним вище адміністративним позовом.

Відповідно до вимог ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

З гідно ч.1 і 2 ст. 48 КАС України здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України тощо. Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки. У тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить фізичним особам, які досягли повноліття і не визнані судом недієздатними, а також фізичним особам до досягнення цього віку у спорах з приводу публічно-правових відносин, у яких вони відповідно до законодавства можуть самостійно брати участь.

Зазначений адміністративний позов підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст.106 КАС України. Так ч.2 цієї статті передбачає, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів, а також п. 5 ч.1 і ч. 3 ст. 106 КАС України вказують, що до позовної заяви додається документ про сплату судового зору, а в разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору. Окрім того, прохальна частина адміністративного позову не конкретизована, а також викладені у ньому обставини не підтверджені відповідними документами.

Згідно ч.2 ст. 6 та ст. 8 Закону України "Про судовий збір" у разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону.

Враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у ч. 1 цієї статті.

Позивачами не подано клопотання про звільнення їх від (чи відстрочки) сплати судового збору з відповідним обґрунтуванням цього та доказами у підтвердження наявності існуючих доходів родини, відсутності інших джерел до існування, тяжкого становища сім'ї тощо. Отже їм необхідно надати вказане клопотання або сплатити судовий збір кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 Закону України "Про судовий збір" за категорією справи по 551,20 грн. на такі реквізити: реквізити для сплати - код ЄДРПОУ суду: 02893930 Найменування територіального підрозділу Державної казначейської служби України, доходним рахунком якого користується суд: Куп'янське управління Державної казначейської служби України Харківської області Код отримувача коштів (код за ЄДРПОУ): 37813292 Банк отримувача: ГУДКУ у Харківській області МФО: 851011 Код класифікації доходів бюджету: 22030001 № доходного рахунку щодо сплати судового збору: 31211206700013 Призначення платежу: Судовий збір, код ЄДРПОУ суду 02893930 пункт з таблиці ставок судового збору.

Крім того, у прохальній частині позову позивачі просять здійснити перерахунок допомоги переміщеній особі, але кому саме, ОСОБА_1 чи ОСОБА_2 вони не зазначають.

Враховуючи те, що відмова відповідача у перерахунку вказаної вище допомоги була надана на звернення ОСОБА_1 (копія цієї відмови була додана до позовних матеріалів) і у тексті адміністративного позову мова йде про його звернення до відповідних органів та установ, позивачами не вказано правового підґрунтя залучення ОСОБА_3 в якості другого позивача по справі, так як відсутня відмова у перерахунку їй допомоги як переміщеній особи, які саме її права, на думку позивачів, були порушені та яким чином, що є підставою для звернення до суду.

Тому ОСОБА_1 і ОСОБА_2 кожному окремо необхідно надати до суду адміністративний позов з копіями відповідних підтверджуючих документів та сплатою судового збору.

Згідно ст. 108 КАС України позов, поданий без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу залишається без руху.

Керуючись ст. 108 КАС України, суддя,

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 і ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради Харківської області, третя особа: Куп'янський районний відділ ДМС України у Харківській області про визнання протиправними відмову у проведенні перерахунку допомоги та зобов'язання виконати перерахунок допомог залишити без руху, надавши позивачам строк до 18.04.2016 р. для приведення позову у відповідність до вимог Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали шляхом подачі апеляційної скарги. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Демченко І.М.